Janina Ochojska popiera Hołownię. "Uważam, że jest dobrym kandydatem"

O swoim poparciu dla kandydata na prezydenta europosłanka Janina Ochojska napisała na Twitterze. Podkreśliła, że docenia jego zaangażowanie w organizacjach pozarządowych.
Zobacz wideo

"Uważam, że ludzie działający w organizacjach pozarządowych powinni angażować się w politykę. Szymon Hołownia jest takim człowiekiem" -  tak swoją decyzję, również na Twitterze, uzasadniła sama Ochojska.

„Szymon Hołownia budzi moje zaufanie, uważam, że jest dobrym kandydatem. Będę pilnie śledziła jego kampanię i kampanie innych polityków, którzy są wg. mnie dobrymi kandydatami. Ale na razie tylko @szymon_holownia poprosił mnie o poparcie” – napisała.

"Droga Janko, witamy na pokładzie!" - odpowiedział na Facebooku Szymon Hołownia.

Co ciekawe, Ochojska startowała Do Parlamentu Europejskiego jako kandydatka Koalicji Europejskiej – z ramienia PO.

Hołownia zajął trzecie miejsce w niedawnym sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Kandydat niezależny zebrał 8,1 proc. głosów badanych.

Na kolejnym miejscu uplasował się Robert Biedroń z wynikiem 6,9 procent. Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskał 4 procent głosów, natomiast na Krzysztofa Bosaka swój głos chciałoby oddać 3,8 procent ankietowanych.

Lidrerem jest Andrzej Duda, który w badaniu uzyskał aż 43,7 procent Poparcia. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska - 29,2 procent.

TOK FM PREMIUM