Nowa strategia PiS na wybory prezydenckie. "Może dochodzić do prowokacji"

Małgorzata Kidawa-Błońska jest krytykowana za to, że na Pomorzu podeszła i witała się z osobami, które wygwizdały prezydenta Andrzeja Dudę. Komentatorki TOK FM przekonywały, że w wypowiedziach polityków partii rządzącej widać nową strategię wyborczą. - Będą chcieli uderzyć w najsilniejszą stronę Kidawy-Błońskiej. Będą ją pokazywać w tłumie ludzie, którzy wrzeszczą - mówiła Agata Szczęśniak. I wspomniała, że możemy mieć do czynienia z prowokacjami.

W poniedziałek podczas uroczystości rocznicy zaślubin Polski z morzem Andrzej Duda został wygwizdany przez działaczy KOD. Akcja wzbudziła oburzenie wśród działaczy PiS, ale jeszcze ostrzej oceniono postępowanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - Obściskiwała się z osobami obrażającymi prezydenta – powiedział w środę rano szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Karolina Lewicka w Poranku Radia TOK FM pytała, w co gra PiS, tak ostro atakując Małgorzatę Kidawę- Błońską. Dominika Długosz z "Newsweeka" przypomniała, że w internecie już pojawiają się komentarze, że rządzącym udało się odwrócić narrację sprawie tego, co działo się w Pucku i przekuć to na własną korzyść. - Będą przekonywać, że Małgorzata Kidawa-Błońska nie jest elegancką kobietą, tylko sprzyja bojówkarzom, bo się z nimi przywitała – mówiła dziennikarka. Podkreśliła jednocześnie, że PiS wspiął się na niebywały poziom hipokryzji. - Przez lata usprawiedliwiali gwizdanie na Powązkach, więc jeśli teraz zwracają uwagę, że ktoś gdzieś krzyczy, to jest to nie na miejscu. Szczególnie, że ich politycy sami tak robili. Na przykład posłanka PiS Anna Paluch organizowała kontrmanifestacje w czasie wieców Bronisława Komorowskiego pięć lat temu  – przypomniała Długosz. Dodała też, że najlepiej byłoby, gdyby podczas wystąpień prezydenta w ogóle nie pokrzykiwać.

Zdaniem Agaty Szczęśniak z OKO.press narracja rządzących i sprzyjających im mediów wokół wydarzeń na Pomorzu to prezentacja nowej strategii wyborczej PiS. - Będą chcieli uderzyć w najsilniejszą stronę Kidawy-Błońskiej. W jej wizerunek spokojnej kobiety, gotowej do rozmowy, która jest ponad podziałami. Będą ją pokazywać w tłumie ludzie, którzy wrzeszczą. PiS ma problem z wyciąganiem kompromitujących materiałów na Kidawę-Błońską, więc tak będzie chciał w nią uderzyć. Możemy być świadkami prowokacji – podkreśliła.

Karolina Lewicka przypomniała, że PiS stosował już takie metody. - Na przykład pięć lat temu, gdy młody człowiek, okazało się działacz PiS, pytał na ulicy Bronisława Komorowskiego o mieszkanie. I Komorowski odpowiedział bardzo niefortunnie, mówił o zmianie pracy i wzięciu kredytu – wspominała dziennikarka TOK FM.

Warto przypomnieć, że młodym człowiekiem, który w 2015 roku w Warszawie pytał, jak urzędujący prezydent spróbuje go zatrzymać przed wyjazdem za pracą do Anglii oraz jak przeżyć w stolicy, zarabiając 2 tys. zł, okazał się aktywista, których próbował zostać radnym PiS. Potem zaś Ziemowit Kossakowski został dziennikarzem TVP Info. 

Zdaniem Dominiki Długosz atakowanie i prowokowanie Kidawy-Błońskiej  mogą paradoksalnie mieć odwrotny skutek. - Jej elektorat narzeka na brak wyrazistości. Wyprowadzenie jej z równowagi może sprawić, że pozyska dla siebie tych nie do końca zdecydowanych wyborców – uważa dziennikarka "Newsweeka".

PiS nie odpuszcza

Praktycznie w tym samym czasie, gdy komentatorki dyskutowały na temat kampanii i ataków na polityczkę PO, działacze PiS rozgrywali kolejną rundę walki o zdyskredytowanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Poseł Radosław Fogiel obwieścił na Twitterze: "Małgorzata Kidawa-Błońska przyznaje, że zadymiarze z Pucka to znana jej, ta sama obwoźna grupa. Kiedy przeprosi?". 

A co na to sama kandydatka PO na prezydenta? W TOK FM Kidawa-Błońska wyjaśniała, że sama jest obiektem hejtu. Podkreślała, że polityk "musi się przyzwyczaić, że mówią o nim i dobrze, i źle". 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (220)
Wybory prezydenckie 2020. Nowa strategia wyborcza PiS. "Może dochodzić do prowokacji"
Zaloguj się
 • czarnyminio

  Oceniono 30 razy 14

  Pis nie ma hamulców , nie ma zasad. " Nikt nam nie będzie mówił, że czarne jest czarne a białe jest białe". Te słowa Kaczyńskiego mają na sztandarach.

 • kazek100

  Oceniono 29 razy 13

  Duda. 3 Miliony zajumane podopiecznym z PCK.
  Podpisy składane na kolanach o 4 rano.
  Wszystko jasne.
  WyPAD 2020.

 • kertog123

  Oceniono 19 razy 11

  Apel do PO:
  - jak najszybciej dziesiątki tysięcy plakatów i bilboardów
  - profesjonalnie przygotowane setki spotkań w miastach i miasteczkach, odpowiednio nagłośnione, reklamowane, żeby nie było jak przed wyborami parlamentarnymi, że ludzie dowiadywali sie o przyjeżdzie kogoś waznego z PO juz po fakcie
  - klipy w TV ukazujące "dokonania" PISu, od drożyzny, poprzez załamanie słuzby zdrowia po Polexit
  - odpowiednio przygotowany przekaz dla kandydatki, nie tylko narzekanie na PIS - pomysły co zmienić w Polsce

 • maaac

  Oceniono 14 razy 10

  >>Karolina Lewicka przypomniała, że PiS stosował już takie metody. - Na przykład pięć lat temu, gdy młody człowiek, okazało się działacz PiS, pytał na ulicy Bronisława Komorowskiego o mieszkanie. I Komorowski odpowiedział bardzo niefortunnie, mówił o zmianie pracy i wzięciu kredytu – wspominała dziennikarka TOK FM.<<<

  I to jest właśnie głupota opozycji. Dają sobie jak idioci narzucać PiSowską narrację. Odpowiedź Komorowskiego była całkiem ok. Tylko idiota by się spodziewał by po roku pracy można było by za gotówkę kupić mieszkanie. To tylko możliwe jest u prostytutek albo u osób których praca nie wiele się od tego różni.

 • jakbysietupodpisac

  Oceniono 16 razy 8

  W Dudę się nie da uderzyć w najsilniejsza stronę bo takiej nie ma :(

 • mer-llink

  Oceniono 26 razy 8

  W PiS-ie już teraz wielka panika. Zaciśnięte zęby. I pięści...
  Bo juz widać, że pan Duda Andrzej przegrywa wybory: w I turze nie wygrywa, bo do 50% + 1 mu sporo brak, a w drugiej polegnie, bo żelaznego elektoratu PIS-u jest za mało.
  I stąd takie konwulsje w taktyce propagandowej PiS-u.
  Walczący ze sobą spindoktorzy PiS-u maja sprzeczne pomysły. A może tak? A może z tej strony dokopać Kidawie? I tu Błońską młotkiem.. A tu siekierką... Bo spindoktorzy też widzą, że zaczął się trend, że to nie jednorazowe chybnięcie. I juz boją się, że zostaną rozliczeni za klęskę pana Dudy Andrzeja. Spindoktorzy PiS-u zaczynają więc walkę między sobą o przeżycie.

 • wernyh

  Oceniono 13 razy 7

  Jedno jest pewne - Putin musiał rzucić wielką kasę na wsparcie PiS, bo takiego wysypu pisowsko-rosyjskich trolli dawno w GW nie widziano.

 • glencok

  Oceniono 15 razy 7

  Czy pis już oddał 3 miliony ukradzione najuboższym Polakom w PCK? Czy Państwowa Komisja wyborcza zwrócila się do prokuratury, żeby ta ujawniła czy pieniądze trafiły na kampanię wyborczą pisu i czy w związku z tym trzeba zgodnie z prawem odebrać finansowanie z budżetu dla pisu? Przypominam Nowoczesna straciła finansowanie z budżetu bo legalna kasa została przelana na niewłaściwe konto. A tu są pieniądze z kradzieży

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX