Po głosowaniu ws. pieniędzy dla TVP. Joanna Lichocka pokazała opozycji środkowy palec czy "przesuwała palcem pod okiem"?

Sejm odrzucił sprzeciw Senatu wobec przekazania prawie 2 mld zł mediom publicznym. Tuż po ogłoszeniu zwycięskiego dla PiS głosowania Twitter obiegło zdjęcie Joanny Lichockiej pokazującej opozycji środkowy palec. Ona sama twierdzi, że "przesuwała palcem pod okiem".
Zobacz wideo

Joanna Lichocka prezentowała w Sejmie sprawozdanie z posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu - tej samej, która nieoczekiwanie, pod nieobecność części posłów PiS, wyraziła poparcie dla Senatu. Wyższa izba polskiego parlamentu, gdzie większość mandatów ma opozycja, opowiedziała się przeciw przekazaniu niemal 2 mld zł TVP i Polskiemu Radiu. 

Dziś jednak Sejm większością głosów PiS odrzucił sprzeciw Senatu. A to oznacza, że po podpisie prezydenta 1,95 mld zł trafi do mediów publicznych.

Joanna Lichocka i jej środkowy palec 

Tuż po głosowaniu na Twitterze pojawiło się zdjęcie, na którym widać uśmiechniętą Joannę Lichocką, pokazującą środkowy palec w kierunku ław opozycji. Zdjęcie w wielu wersjach zaczęli udostępniać kolejni posłowie, posypały się komentarze.

Dziennikarz Konrad Piasecki wytknął Lichockiej, byłej dziennikarce, że dopiero co firmowała swoim nazwiskiem uchwałę potępiającą wydarzenia w Pucku i Wejherowie. Chodzi o okrzyki, jakie kierowano pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy. "Chcemy zwrócić uwagę na to, że w walce politycznej muszą być granice i tymi granicami jest prestiż państwa, autorytet polskiego państwa, szacunek do instytucji polskiego państwa. Ta uchwała powstała z poczucia smutku i zażenowania, że część klasy politycznej jest w takim kryzysie postrzegania czym są wartości związane z polskim państwem" - czytamy w uchwale.

I dalej: "Sejm Rzeczypospolitej wyraża najwyższe oburzenie wobec barbarzyńskich zachowań wymierzonych w autorytet polskiego państwa oraz w przebieg ważnych dla tożsamości mieszkańców Pomorza i całego kraju uroczystości stulecia zaślubin Polski z morzem".

Sama Lichocka zaprzeczyła na Twitterze, by wykonała wulgarny gest. Tłumaczyła, że przesuwała palcem pod okiem, a zdjęcie jest "pojedynczą klatką z ruchu ręki". Podała również dalej film, na którym widać całą sytuację. 

TOK FM PREMIUM