"Czegoś takiego państwo jeszcze nie widzieli". Kampania Andrzeja Dudy ma wystartować z wielką pompą

- To będzie coś, czego jeszcze nie było w Polsce. Ta konwencja przebije poprzednią. Planowana jest z wielką pompą, z wielkim rozmachem - powiedziała "GPC" zaufana osoba z otoczenia prezydenta. Wszystko wyjaśni się już jutro - 15 lutego.
Zobacz wideo

W sobotę odbędzie się konwencja PiS, podczas której zostanie zainaugurowana kampania wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy. Jak podaje dziennik, podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w warszawskiej hali Expo Andrzej Duda oficjalnie rozpocznie wyścig o fotel prezydenta, ale szczegóły wydarzenia są wciąż ustalane.

"Gazeta Polska Codziennie" zwraca przy tym uwagę, że w mediach pojawia się informacja, że przemówienia wygłoszą prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. Redakcji gazety udało się dowiedzieć nieoficjalnie, że na inauguracji kampanii wyborczej obecnych będzie ponad 2 tys. osób, a pojawić się mają żona oraz córka prezydenta Agata Kornhauser-Duda i Kinga Duda.

Coś, czego jeszcze nie było w Polsce

- To będzie coś, czego jeszcze nie było w Polsce. Ta konwencja przebije poprzednią. Planowana jest z wielką pompą, z wielkim rozmachem. Zapewniam, że czegoś takiego państwo jeszcze nie widzieli - powiedziała "GPC" nieoficjalnie osoba z otoczenia prezydenta.

Dziennik zwraca przy tym uwagę, że konwencja wyborcza Andrzeja Dudy z 2015 r. zdaniem wielu komentatorów była przełomowa. "Pokazała zupełnie inny styl polityczny niż ten, do którego byliśmy w kraju przyzwyczajeni. Wielu czeka na to, czym tym razem zaskoczy prezydent" - pisze "GPC" i przypomina, na czym polegał fenomen poprzedniej konwencji. - Było to coś innego, prezydent w amerykańskim stylu przedstawił swój program wyborczy, było to wydarzenie, które różniło się od pozostałych przede wszystkim koncepcją, było bardziej rozbudowane - powiedział gazecie szef komitetu wykonawczego PiS poseł Krzysztof Sobolewski.

Zakłócone przemówienie Dudy na Pomorzu

Ostatnie publiczne wystąpienia nie były łatwe dla prezydenta Andrzeja Dudy. Na Pomorzu, gdzie  brał udział w uroczystościach 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem, prezydent został wygwizdany. Przeciwnicy Andrzeja Dudy wykrzykiwali niekiedy wulgarne hasła i wznosili obraźliwe napisy na transparentach. Konwencja PiS, gdzie do tego typu sytuacji nie dojdzie, na pewno będzie okazją do okazania poparcia urzędującemu prezydentowi, który ogłosi swój start w wyborach prezydenckich 2020.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

DOSTĘP PREMIUM