"Czegoś takiego państwo jeszcze nie widzieli". Kampania Andrzeja Dudy ma wystartować z wielką pompą

- To będzie coś, czego jeszcze nie było w Polsce. Ta konwencja przebije poprzednią. Planowana jest z wielką pompą, z wielkim rozmachem - powiedziała "GPC" zaufana osoba z otoczenia prezydenta. Wszystko wyjaśni się już jutro - 15 lutego.
Zobacz wideo

W sobotę odbędzie się konwencja PiS, podczas której zostanie zainaugurowana kampania wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy. Jak podaje dziennik, podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w warszawskiej hali Expo Andrzej Duda oficjalnie rozpocznie wyścig o fotel prezydenta, ale szczegóły wydarzenia są wciąż ustalane.

"Gazeta Polska Codziennie" zwraca przy tym uwagę, że w mediach pojawia się informacja, że przemówienia wygłoszą prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. Redakcji gazety udało się dowiedzieć nieoficjalnie, że na inauguracji kampanii wyborczej obecnych będzie ponad 2 tys. osób, a pojawić się mają żona oraz córka prezydenta Agata Kornhauser-Duda i Kinga Duda.

Coś, czego jeszcze nie było w Polsce

- To będzie coś, czego jeszcze nie było w Polsce. Ta konwencja przebije poprzednią. Planowana jest z wielką pompą, z wielkim rozmachem. Zapewniam, że czegoś takiego państwo jeszcze nie widzieli - powiedziała "GPC" nieoficjalnie osoba z otoczenia prezydenta.

Dziennik zwraca przy tym uwagę, że konwencja wyborcza Andrzeja Dudy z 2015 r. zdaniem wielu komentatorów była przełomowa. "Pokazała zupełnie inny styl polityczny niż ten, do którego byliśmy w kraju przyzwyczajeni. Wielu czeka na to, czym tym razem zaskoczy prezydent" - pisze "GPC" i przypomina, na czym polegał fenomen poprzedniej konwencji. - Było to coś innego, prezydent w amerykańskim stylu przedstawił swój program wyborczy, było to wydarzenie, które różniło się od pozostałych przede wszystkim koncepcją, było bardziej rozbudowane - powiedział gazecie szef komitetu wykonawczego PiS poseł Krzysztof Sobolewski.

Zakłócone przemówienie Dudy na Pomorzu

Ostatnie publiczne wystąpienia nie były łatwe dla prezydenta Andrzeja Dudy. Na Pomorzu, gdzie  brał udział w uroczystościach 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem, prezydent został wygwizdany. Przeciwnicy Andrzeja Dudy wykrzykiwali niekiedy wulgarne hasła i wznosili obraźliwe napisy na transparentach. Konwencja PiS, gdzie do tego typu sytuacji nie dojdzie, na pewno będzie okazją do okazania poparcia urzędującemu prezydentowi, który ogłosi swój start w wyborach prezydenckich 2020.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Wybory prezydenckie 2020. Kampania Dudy ma wystartować z wielką pompą
Zaloguj się
 • bihepi

  Oceniono 4 razy 0

  "Kampania Du*y ma wystartować z wielką pompą..."

  Wielka pompa=wielki PISsing? Nic nowego.

  SÓweren lubi, gdy polskezbaw olewa go często, oraz publicznie.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Andrzej musisz w imie niepodleglej.

 • marudna.maruda

  Oceniono 3 razy -1

  Trawa na zielono, orkiestry dęte i baloniki ZA DARMO dla każdego dziecka, autokary wypełnione objezdnymi fanami. Czas antenowy w TVPiS- nieograniczony. Transparenty, plakaty na każdym rogu ulicy, a dzieci szkolne ustawiane w szpaler, kłaniający się prezydentowi w pokorze.

 • getz54

  Oceniono 2 razy -2

  W sobotę Titanic odcumuje od kei i wypłynie z Dudą w nieznane. Nie dopłynie jednak do celu, tak samo jak kiedyś Tupolew 154M o numerze bocznym 1 nie osiągnął celu i skończył swój lot na łące pod Smoleńskiem, kołami do góry. Titanic wpadnie na swoją górę lodową. To nieuniknione, to jest zapisane w jego kodzie genetycznym, i nie podlega zadnym negocjacjom. Dziesiątki milionów złotych wyda PiSoNostra z państwowej kasy na inaugurację kampanii prezydenckiej Dudy. Ma byc bowiem tak bogato jak w bogatych Stanach Zjednoczonych, tylko bardziej.
  To rozhisteryzowane, natarczywie głośne, emanujące wokół prozacowym szczęściem wydarzenie, to jest takie
  pudrowanie gó&na, jak w PRL. Rozdawanie serdelowej, piwa, i wykrzykiwanie plemiennych okrzyków zagrzewających do walki. Zwycięzymy ! Zwycięzymy ! Tylko po co ? Zeby do końca doprowadzic ten kraj do ruiny, zeby zostac trędowatym człowiekiem Europy ? Zeby unknąc aresztowania i postawienia przed sądem za ostatnie 5 lat rządów ? Zamiast wydac te dziesiątki milionów złotych na onkologie, PiSoNostra wyda je na raka.

 • eski57

  Oceniono 2 razy -2

  Przecież już podpisy na kandydata .. p. Dudę zbiera się pod albo w kościołach , nawet proboszcz osobiście ...!
  - Najbliższą sposobnością do osłabienia rządów prawicy jest pozbawienie ICH posłusznego im prezydenta !
  - W zbliżających się wyborach prezydenckich Wielką i Historyczną Rolę mogą sprawić kartą wyborczą Kobiety , blokując Solidarnie wybór kandydatów , którzy są skłonni odebrać Kobietom Prawa do Samostanowienia o Sobie ! Prezydent A. Duda zadeklarował u o. Rydzyka , że podpisze Ustawę o całkowitym zakazie aborcji jeżeli zostanie wybrany

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX