"Szczują. Manipulują. Kłamią, jak oddychają". Tak Joanna Lichocka atakuje swoich krytyków

Joanna Lichocka, posłanka PiS, która podczas czwartkowych obrad Sejmu pokazała środkowy palec, oskarża opozycję o manipulowanie nagraniem. Jej zdaniem to Platforma Obywatelska stosuje nienawiść jako metodę swoich działań.

Po czwartkowym głosowaniu w Sejmie ws. prawie 2 mld złotych dla TVP na Twitterze pojawiło się zdjęcie posłanki PiS Joanny Lichockiej, która wykonała w stronę opozycji gest środkowym palcem. Według tłumaczeń posłanki przesuwała tylko palcem pod okiem. Opozycja jednak zapowiada wystąpienie do Komisji etyki o ukaranie Joanny Lichockiej.

Joanna Lichocka: Kłamią jak oddychają

Posłanka, choć przyznała, że z gestu musiała się tłumaczyć przed Jarosławem Kaczyńskim, konsekwentnie zaprzecza, jakoby miał mieć on znaczenie obraźliwe. Szybko jednak z obrony przeszła do ofensywy. Jej zdaniem PO oskarża ją "kłamliwie" o "gest w ich stylu". 

"Kochani, drodzy, szanowni - hejt i szczucie POstkomuny faktycznie wylał się na mnie spory" - zakomunikowała na Twitterze. 

Jej zdaniem Platforma Obywatelska manipuluje stopklatkami z nagrania. "Sądzą po sobie. Kłamią jak oddychają, manipulują" - napisała w odniesieniu do polityków największej partii opozycyjnej.

Jedną z osób, która skomentowała tłumaczenia posłanki dotyczące pocierania oka, był Bartosz Arłukowicz z PO. "Z tego co mnie uczyli, to oko jest trochę bliżej nosa" - napisał europoseł w mediach społecznośćiowych. Na odpowiedź Joanny Lichockiej nie musiał długo czekać. "Szczują, manipulują, kłamią- nic innego nie potrafią" - powtórzyła posłanka. 

W podobny sposób odniosła się także do komentarza Cezarego Tomczyka z PO i Sławomira Neumanna. "Nienawiść jest ich jedyną metodą. #POstkomuna #kłamiąjakoddychają" - napisała. 

"Przepraszam tych, którzy poczuli się urażeni"

W rozmowie z "Faktem" posłanka stwierdziła, że "mimowolnie popełniła błąd". "Jeśli ktoś poczuł się urażony tym gestem, gestem, który nie miał złych intencji, to chciałabym wyrazić ubolewanie i przeprosić" - powiedziała Joanna Lichocka oraz dodała, że przede wszystkim przeprasza tych, którzy są zaangażowani w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy

"Mogłam pamiętać, że jesteśmy w trakcie bardzo ostrej kampanii politycznej i wszystko może być wykorzystane przeciwko nam" - stwierdziła. 

A jeszcze wczoraj...

W czwartek Joanna Lichocka informowała o projekcie uchwały przeciwko mowie nienawiści. Politycy partii rządzącej zdecydowali się na jego złożenie po wygwizdaniu prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości rocznicowych zaślubin Polski z morzem w Pucku.

Joanna Lichocka oburzała się na zachowanie sympatyków Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, którzy zakłócali wystąpienie prezydenta w Pucku. Posłanka chciała, by Sejm w specjalnej uchwale potępił te działania.

Do przeproszenia za swoje zachowanie zdaje się zachęcać posłankę nawet Joachim Brudziński. "Jeżeli ktoś chce być twarzą poselskiej uchwały potępiającej nienawiść i agresję w życiu publicznym, to nawet jak jest brutalnie atakowanym to powinien mieć w sobie siłę i przeprosić gdy poniosą go złe emocje na sali sejmowej" - napisał eurodeputowany i wiceszef Prawa i Sprawiedliwości.

Na razie projekt uchwały Lichockiej nie został wycofany, ale nie zajęła się nim jeszcze sejmowa komisja kultury.

Apliakcja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
Joanna Lichocka. Gest w Sejmie
Zaloguj się
 • realizmforte2

  Oceniono 3 razy 3

  Mieliśmy gest Kozakiewicza przeciw Ruskim, mamy gest okupanta pis Lichockiej przeciw Polsce i Polakom.

 • pn-ski

  Oceniono 5 razy 3

  To jest gest satysfakcji, bo przeciez wiadomo, ze te dwa miliardy pójda dla swoich, zatrudnionych w mediach "publicznych". Oj, duzo na lebka wypadnie, a Lichocka jest bardzo blisko koryta. Kilkadziesiat melonów, tak na oko.
  Dlatego sie tak cieszy pani poslanka.

 • gblo

  Oceniono 7 razy 3

  Typowa pisobolszewicka natura. Nienawiść bije jej z oczu, menda jakich mało. Szkoda, że tych inwektyw nie dostrzega w ku...zji , gdzie na okrągło chamstwo, nienawiść i kłamstwo są pierwszoplanowe. Z pewnoscią to żarliwa katolka ulepiona przez skompromitowany kościółek. Mogę się założyć, że gdyby dziś w Polsce odrodził się komunizm siedziałaby w pierwszym rzędzie notabli i wychwalała system, jak dziś pisobolszewizm

 • pd2016

  Oceniono 1 raz 1

  Liche to tłumaczenie pani od propagandy...

 • mgrstepien

  Oceniono 5 razy 1

  Takich ludzi jak Lichocka się boję. Bez względu na opcję polityczną.

 • eski57

  Oceniono 5 razy 1

  - niedopieszczona - sygnalizuje zapotrzebowanie ....

 • marudna.maruda

  Oceniono 5 razy 1

  Oczywiste, że to nie jest mowa nienawiści, przecież w PiS jest tylko mowa miłości. Wiele razy już w Sejmie mieliśmy takie sztandarowe pokazy. Pani Pawłowicz, pan nadprezes dali dobry przykład politycznego zachowania. Pani Lichocka najwyraźniej chce im dorównać. Ktoś oczekiwał kultury, ogłady? Nie ten poziom rozwoju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX