Memy i komentarze po geście Lichockiej. Maciej Stuhr "pozdrawia" TVP

Nie ustają komentarze po tym, jak Joanna Lichocka pokazała podczas obrad Sejmu środkowy palec. Posłanka twierdzi, że nie miała złych intencji. Reakcja internautów pokazuje, że nie wszyscy są do takiej wersji przekonani.
Zobacz wideo

Po czwartkowym głosowaniu w Sejmie ws. prawie 2 mld złotych dla TVP na Twitterze pojawiło się zdjęcie posłanki PiS Joanny Lichockiej, która wykonała w stronę opozycji gest środkowym palcem. Według tłumaczeń posłanki przesuwała tylko palcem pod okiem.

Nie wszystkich te tłumaczenia przekonują. Maciej Stuhr opublikował wideo, na którym komentuje sprawę. Parodiując posłankę Lichocką, pokazuje do kamery środkowy palec, którym co jakiś czas pociera oczy.

 - Też ich ślicznie pozdrawiam, jak umierać to tylko przy dobrej telewizji - mówił, nawiązując do stanu polskiej onkologii. Przypomnimy, że opozycja domagała się, by blisko 2 mld zł zamiast do mediów publicznych trafiły do służby zdrowia. 

Aktor, udając płacz i gest wycierania oka przez posłankę Lichocką, pozdrawiał też m.in. TVP i jej prezesa - Jacka Kurskiego.

Jak zwykle w tego rodzaju sytuacjach pojawiły się też liczne przeróbki zdjęcia i memy. Jeden z internautów zaproponował nowe logo dla partii rządzącej. 

Leszek Jażdżewski z Liberte opublikował na Twitterze zdjęcie Myszki Miki pokazującej środkowe palce i opatrzył je komentarzem: "Przesłanie od władzy dla Polaków na Walentynki".

W mediach społecznościowych chętnie przypominana jest jedna ze scen z filmu o przygodach Jasia Fasoli.  

 “Jedni poprawiają sobie oko, drudzy pozdrawiają ludzi a trzeci to widzą i pooowoooli zaczynają to OCENIAĆ i ROZUMIEĆ” - napisał na Twitterze Włodzimierz Czarzasty z Lewicy, również przypominając scenę z Rowan Atkinson.

Jeśli ktoś poczuł się urażony...

W rozmowie z "Faktem" posłanka Lichocka stwierdziła, że "mimowolnie popełniła błąd". "Jeśli ktoś poczuł się urażony tym gestem, gestem, który nie miał złych intencji, to chciałabym wyrazić ubolewanie i przeprosić" - powiedziała Joanna Lichocka oraz dodała, że przede wszystkim przeprasza tych, którzy są zaangażowani w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy

"Mogłam pamiętać, że jesteśmy w trakcie bardzo ostrej kampanii politycznej i wszystko może być wykorzystane przeciwko nam" - tłumaczyła.

TVP informację o całej sytuacji opatrzyło "paskiem" o treści "Partia hejtu atakuje posłankę Prawa i Sprawiedliwości". 

Sejm odrzucił w czwartek weto Senatu i tym samym przyznał TVP oraz Polskiemu Radiu rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM