Błyskawiczna decyzja prokuratury: Będzie śledztwo ws. obrażania Andrzeja Dudy w Pucku

Prokuratura Rejonowa w Pucku wszczęła śledztwo ws. obrażania prezydenta Andrzeja Dudy podczas obchodów 100-lecia Zaślubin Polski z morzem. Prokuratura błyskawicznie zapoznała się z materiałami, które dziś do niej wpłynęły i tego samego dnia podjęła decyzję, że zajmie się sprawą okrzyków nieprzychylnych prezydentowi.

Decyzja o wszczęciu śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Pucku zapadła zaledwie kilka godzin po tym, jak rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała, że do gdańskiej prokuratury trafiło kilka zawiadomień w związku z obrażaniem prezydenta Andrzeja Dudy podczas obchodów 100-lecia Zaślubin Polski z morzem.

Pisma miały zostać przekazane do prokuratury w Pucku, która miała podjąć decyzję, czy zająć się sprawą. Prokuratura miała podjąć czynności sprawdzające i miała 30 dni na decyzję o ewentualnym wszczęciu śledztwa. Już po kilku godzinach potwierdzono, że prokuratura sprawą się zajmie.

Chodzi o wydarzenia, do których doszło na początku tygodnia przy okazji 100-lecia zaślubin Polski z morzem. W Pucku przemówieniu prezydenta towarzyszyły okrzyki i gwizdy. Przeciwko wystąpieniu Andrzeja Dudy protestowała grupa złożona m.in. z członków KOD-u i Obywateli RP. Demonstranci mieli ze sobą tablice z napisami "WyPAD", "Przestańcie kraść!", "Konstytucja". Podczas wystąpienia Andrzeja Dudy skandowali też "wypad" i "Konstytucja".

Oburzenie PiS

Zachowaniem protestujących oburzali się politycy PiS. W czwartek (13 lutego) posłanka partii rządzącej - Joanna Lichocka - poinformowała o stworzeniu projektu uchwały potępiającego mowę nienawiści.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (10)
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. obrażania prezydenta Andrzeja Dudy
Zaloguj się
 • villk

  Oceniono 6 razy 2

  duda to marionetka---- i co jest wolność słowa czy nie?

 • marudna.maruda

  Oceniono 8 razy 2

  Śledztwo jest niezbędne. A kary pokazowe. W TVPiS transmisja na żywo spod pręgierzy, ustawionych na głownych placach polskich miast. Elektorat PiSi będzie zachwycony, lubią igrzyska, może dzięki nim nie zauważą, że kartofle zdrożały i mortadela.

 • rbik53

  Oceniono 1 raz 1

  .
  duda..... nakrzyczeli, nawyzywali.....
  Potem długo w nocy płakał.....
  Dopiero Zybertowicz wytłumaczył mu,
  że ch**j to znak pokoju w Indiach...
  .
  .

 • realizmforte2

  Oceniono 5 razy 1

  Andrzej Duda podszywa się pod prezydenta Polski, obraża Polaków ! Mam nadzieję dożyć śledztwa prokuratorskiego i kary dla winnych w tej sprawie.

 • musa-kusa

  Oceniono 3 razy -1

  Czy można obrazić marionetkę?

 • stef0909

  Oceniono 7 razy -1

  Nachodzi mnie pytanie ? czy można zgwałcić prostytutkę !? tylko się pytam

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy -2

  Szczeglnie tego ktory uzuwal niecenzuralnych okreslen urzedujacego Prezydenta nalezy walnac ostro po keszeni. Czas przywrocic elemetarna prawoorzadnsc, a przeciez urzad jest konstytucyjnie i prawnie chroniony, dosc juz tej bezkarnej czerwonej ulicznej holoty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX