Ojciec dziewczynki w śpiączce "dziękuje" posłom za 2 mld zł na TVP. Środkowym palcem "ociera łzy wzruszenia"

- To mi się podoba, że te 2 miliardy poszły na telewizję, a nie do szpitala, bo przynajmniej jest tu spokój, nic się nie dzieje - tak na filmiku, który rozchodzi się po Facebooku mówi ojciec dziewczynki, leżącej na onkologii. I ociera łzy środkowym palcem.
Zobacz wideo

Na Facebooku pojawiły się filmiki będące odpowiedzią na zachowanie posłanki Joanny Lichockiej podczas czwartkowych obrad w Sejmie - nad przekazaniem 2 mld złotych na TVP. Opozycja chciała, żeby te pieniądze przeznaczyć na leczenie onkologiczne w Polsce. 

Posłanka pokazała opozycji po głosowaniu ws. 2 mld złotych dla mediów publicznych środkowy palec. Sama tłumaczyła, że "przesuwała palcem pod okiem".

 - Chciałem nagrać swoje podziękowanie dla Sejmu w sprawie tych pieniędzy dla telewizji. Jestem tym wzruszony. Jestem z Moni w szpitalu, ona jest w śpiączce - ze łzami w oczach mówi Rafał Smykowski, ojciec chorej dziewczynki. Mówi też o barku pieniędzy na wszystko w szpitalach i pokazuje fotel, na którym może spać przy dziecku - zakupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Film ma już ponad 714 tys. wyświetleń.

Dziś film z podobnym gestem udostępnił też Maciej Stuhr. - Też ich ślicznie pozdrawiam, jak umierać to tylko przy dobrej telewizji - mówi na nim, nawiązując do stanu polskiej onkologii.

"Powinna oddać mandat i zniknąć z przestrzeni publicznej"

Oburzony zachowaniem Lichockiej był też Andrzej Halicki, eurodeputowany Platformy Obywatelskiej. - Zszokowały mnie te gesty. W tle podstawową kwestią jest dramat i zapaść nie tylko onkologii, ale i całej służby zdrowia. Jesteśmy najbardziej doświadczeni jako społeczeństwo jeśli chodzi o liczbę zgonów. Mówimy o 2 miliardach na TVP, które nie dość że mają służyć hejtowi, ale zabierane są najbardziej potrzebującym. To jest bezczelność, gdy na całą chemioterapię w kraju mamy 1,5 miliarda - mówił Halicki na antenie TOK FM. 

- Ja myślę, że ona powinna oddać mandat i zniknąć z przestrzeni publicznej. A co usłyszeliśmy? Cały festiwal o włosie pod okiem. To jeszcze gorsze niż to, co zrobiła - dodał eurodeputowany.

To że posłanka Lichocka - jako przedstawicielka komisji kultury - tego dnia akurat miała w Sejmie przedstawiać specjalną ustawę o hejcie nazwał "hipokryzją do kwadratu i bezczelnością".

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (10)
Jest odpowiedź pacjentów na środkowy palec Lichockiej
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 7 razy 1

  Widzisz, Tato, jak najlepsi z najlepszych dbają o chorych i cierpiących, ich rodziny. Każda rodzina może się odstresować, zapomnieć o kłopotach, słuchając Zenka czy oglądając występy artystyczne w sejmie (cyrk to też rodzaj artyzmu). Przyziemne problemy nie dla tych "elit", wszak oni "dla idei" naprawiają Twój, mój, nasz świat....

 • endrju1521

  Oceniono 4 razy 0

  W ten sposób rządzaca mafia realizuje

  konstytycyjnie deklarację, że państwo

  urzeczywistnia zasady sprawiedliwości społecznej...

  ...no właśnie, państwo może by urzeczywistniało,

  ale nie rządząca mafia...

 • robert.polkowski

  Oceniono 1 raz -1

  A w tej tvp pokaza szpaka w sukience i reszte bandy homosoksualnych szatanistow i zpiora ludziom łeb do reszty

 • ojabol

  Oceniono 7 razy -5

  Panie bedac pograzony w smutku z powodu niesprawiedliwosci, bo dlaczego akurat ona, nie bawilbym sie filmikami. Jest to bardzo smutne ze zamiast myslec o corce grzebiesz paluchami w internecie. Wstyd.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 10 razy -6

  Bardzoo sluszne bo to wlasne dzeki propagandzie TVP chroniacej dzialania rzadu, w budzecie jest ekstra 30-40 mld rocznie i choc ten Pan na to nie wyglada to mozlwe, ze zrozumal, iz mowimy o zwyklej inwestycji w przyszlosc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX