Palec Lichockiej i inne zmartwienia PiS. "Bagaż dla Dudy, ktoś zdezerteruje"

- Debata o pieniądzach dla TVP nie była zbyt wygodna dla PiS, pewnie dlatego odbyła się tak późno. Tymczasem posłanka Lichocka jednym gestem skierowała wszystkie światła reflektorów na tę ustawę. Tym razem to PiS miał pecha, a opozycja szczęście - ocenił Wojciech Szacki z Polityki Insight.

Posłanka Joanna Lichocka na koniec pokazała, co myśli o opozycji. Wulgarny gest stał się poważnym problemem dla PiS. Jak mówił w podcaście Polityki Insight Wojciech Szacki w czwartek wieczorem, "wiele nieszczęść zdarzyło się jednocześnie". - Ta debata nie była zbyt wygodna dla PiS, pewnie dlatego odbyła się tak późno. Dawanie partyjnej telewizji takich pieniędzy u wrót kampanii prezydenckiej nie wyglądało dobrze. Tymczasem posłanka Lichocka jednym gestem skierowała wszystkie światła reflektorów na tę ustawę. Tym razem to PiS miał pecha, a opozycja szczęście - przekonywał Szacki.

Jak dodał, cała sytuacja wygląda tak, jakby PiS "wypadły z rąk wszystkie narzędzia i z brzękiem uderzyły o podłogę". Co odbije się też na kampanii Andrzeja Dudy. - Prezydent bardzo skleił się z PiS i to wszystko będzie dla niego bagażem. Jeżeli partia jest w gorszej formie, to się przekłada na pracę sztabu, wolontariuszy - ocenił dziennikarz. Podkreślił również, że w szeregach działaczy PiS może się wkraść nuta demobilizacji. - Będą walczyć z coraz większymi wątpliwościami, ktoś zdezerteruje, zacznie się rozglądanie za innym sztandarem, który da ochronę. A z drugiej strony sympatycy opozycji dostali wiatr w żagle. Zaświeciło słońce nad tą pustynią opozycyjną - powiedział Wojciech Szacki.

PiS musi mierzyć się również z innymi kłopotami - spadającymi notowaniami, sporem z Unią Europejską, coraz widoczniejszą drożyzną i trzeszczącą koalicją. - Coraz mniej zjednoczona ta prawica. To konflikt o kurs, jakim ma iść władza. Ziobryści mówią: ani kroku wstecz, niezależnie od wszystkiego. Gowin proponuje dwa kroki w tył i zmiany, ale w dialogu ze środowiskiem prawniczym. To ucieranie stanowisk między Jarosławem Gowinem i Zbigniewem Ziobrą, które w ubiegłej kadencji toczyło się w zaciszu gabinetów, teraz wyszło na wierzch - opowiadał Szacki.

Jak dodawał dziennikarz, zadzwonił do niego niedawno "ważny ziobrysta" i powiedział, że Jarosław Gowin był na dywaniku u Jarosława Kaczyńskiego. - Spotkanie faktycznie było, ale gowinowcy twierdzą, że o żadnym dywaniku nie ma mowy i że to ziobryści mogą się obawiać. Widać, że Zbigniew Ziobro jest kandydatem do sukcesji po Kaczyńskim, dlatego teraz chce uziobrzyć PiS, żeby łatwiej przejąć władzę. Gowin wypada tutaj blado, bo on nigdy nie będzie kandydatem na lidera prawicy - przekonywał dziennikarz.

Wiele może zmienić sobotnia konwencja PiS, na której Andrzej Duda oficjalnie zainauguruje kampanię wyborczą. - Wszyscy oczekują, że Jarosław Kaczyński powie, jak ma być. Jednak sztabowcy trzymają karty przy orderach. Niewiele można powiedzieć. Słyszałem, że mowa Andrzeja Dudy ma być krótka. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie, że Kaczyński nie odniósł się do sporu w koalicji. Nikt nie wie, którą stronę weźmie - mówił Szacki.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (69)
Palec Lichockiej i inne zmartwienia PiS. "Bagaż dla Dudy, ktoś zdezerteruje"
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 27 razy 21

  Zeby zrobic karierę w PiS trzeba byc po pierwsze, potwornie brzydkim i odpychającym, po drugie niebywałym chamem, który jest pozbawiony poczucia wstydu. Ściezkę kariery w partii ustawił pod siebie Jarosław Kaczyński.
  Zna to z młodości. Zawsze ładna, zgrabna, uśmiechnięta dziewczyna zabiera ze sobą na spacer potwornego paszteta. I Kaczyński, który zabierany był przez wysportowanych, przystojnych, z poczuciem humoru kolegów, łapał się na tego paszteta. A poniewaz oboje zdawali sobie sprawę ze swojej brzydoty, o zadnym głębszym związku nie mogło byc mowy. Trudno wychowuje się dziecko, którego ulubionym zajęciem jest bujanie się na oponie w ZOO.
  Jarosław Kaczyński otacza się do dzisiaj samymi pasztetami, Kępa, Mazurek, Paluch, Fotyga, Lichocka, przepraszam te które czują się urazone pominięciem, nie mam problemu z tym zeby powiedziec przepraszam. Lichocka miała nadzieję, ze swoim chamstwem i brzydotą zastąpi Kępę przy boku Kaczyńskiego, i moze za 4 lata ona pójdzie straszyc do Europarlamentu ? Sądzę, ze swoim chamskim i prostackim zachowaniem chciała podziękowac Kaczyńskiemu za funkcję rzecznika prasowego komitetu wyborczego Dudka, bo wtedy by awansowała na miejsce innej paskudy Mazurek i drzwi do kariery stanęłyby dla niej otworem, a co to za otwór kazdy widzi.

 • marudna.maruda

  Oceniono 26 razy 20

  W temacie sądów nadprezes milczy, w ogóle ostatnio jakiś milczący się zrobił. Teraz gwiazdorzy Ziobro i jego klika. W tym towarzystwie zdecydowanie rządzi Nawacki i Lichocka. Miejmy nadzieję, że wraz z Banasiem i Karczewskim zatopią ten okręt.

 • tetradrachma

  Oceniono 19 razy 11

  PiS, a konkretnie obaj Kaczynscy, ukradli nie tylko "księżyc", a co gorsze 10-(20 ?) lat z zycia zbiorowego Polaków, podzielili ich, zdemoralizowali (jeszcze bardziej), złajdaczyli i........sprzedali. Zobaczcie, kto ich wspiera i dlaczego ?
  Kogo maja za sojuszników, hierarchów polskiego KK, a w Europie czy swiecie ? Poza iluzorycznym aliansem z USA niente, null, zero ! Niemożliwe, aby "sprzedać" 40 mln naród ?! Przekonacie się, czego nie zycze !

 • tom90012

  Oceniono 16 razy 10

  Pycha kroczy przed upadkiem, jeśli Duda nie zostanie na drugą kadencję szykują nam się kolejne wybory parlamentarne

 • banan125

  Oceniono 15 razy 9

  no cóż, pani Lichocka jest kolejną prymitywną osobą, wyciągniętą za uszy z redliny przez PIS. W ramach podziękowania za taki awans społeczny jest gotowa zrobić wszystko ... tak jak i nieJaki Kuchciński, Karczewski Ziobro, Zalewska, Szydło i setki innych ,,,

 • jael53

  Oceniono 14 razy 8

  Proszę nie łagodzić i nie umniejszać znaczenia tego poselskiego występ(k)u. Pani L. pokazała "miejsce w szeregu" nie opozycji, ale tym wszystkim, w interesie których opozycja złożyła kontrpropozycję. A w tym gronie może się znaleźć każdy z nas.

 • year68

  Oceniono 13 razy 7

  Nie wszyscy dostają 500 zł, większość nie dostaje i podwyżki zaczynają doskwierać. Najlepszy w wytłumaczeniu jest Duda są podwyżki wynagrodzeń, to i ceny idą w górę, ciekawe dlaczego w Niemczech jest inaczej...

 • spluwa-orginal

  Oceniono 13 razy 7

  Zagryzcie sie wzajemnie - PiSowskie psy .

 • 11krzych

  Oceniono 12 razy 6

  Ciekawe kiedy "antypis" zrozumie, że PiS to objaw choroby i zwalczenie objawu nie zaszkodzi przyczynie. Przyczyną wszystkich nieszczęść naszego narodu jest gang katolicki i dopóki nie weźmie się kleru na smycz lub jeszcze lepiej nie zdelegalizuje ten targowickiej swołoczy, to Polska będzie w czarnej dupie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX