Kidawa-Błońska apeluje do prezydenta o zawetowanie noweli dającej 2 mld zł TVP i PR

Małgorzata Kidawa-Błońska zaapelowała w sobotę do prezydenta Andrzeja Dudy, aby zawetował nowelizację przyznającą 2 mld zł Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu. Zdaniem kandydatki PO na prezydenta pieniądze te powinny zostać przeznaczone na lepszą opiekę medyczną dla polskich pacjentów.

W sobotę Kidawa-Błońska przebywa na Podkarpaciu. Na porannej konferencji przed szpitalem w Ustrzykach Dolnych, kandydatka PO, której towarzyszyły położne z placówki, mówiła m.in. o tym, że w tym szpitalu z końcem lutego zamknięty zostanie oddział ginekologiczno-położniczy.

- Dzisiaj w Warszawie odbędzie się wielka konwencja prezydenta Andrzeja Dudy, na zamkniętej konwencji będzie opowiadał o jakiś wrogach, sprawach których w Polsce nie ma, będzie przedstawiał Polskę, której nie zna. A my jesteśmy tu, gdzie są prawdziwe problemy ludzi - podkreśliła Kidawa-Błońska.

Jej zdaniem problemy szpitala nie wynikają ze złej pracy ludzi, tylko dlatego, że źle działa cały system.

Zaznaczyła, że oddział, który zostanie zamknięty jest bardzo ważny dla kobiet, które żyją w tym regionie. - Tyle się mówi, że rodzina jest najważniejsza, że rodzenie dzieci jest bardzo ważne, że kobieta ma dostać opiekę i wsparcie, a tutaj zamyka się taki oddział - stwierdziła wicemarszałek.

Kandydatka PO zwróciła uwagę, że w konstytucji zapisane jest, że wszyscy muszą mieć równy dostęp do opieki medycznej. Zdaniem Kidawy-Błońskiej, szczególnie musimy dbać o dzieci, kobiety i osoby starsze.

- Za mną stoją panie położne, które z pasją wykonują swoją pracę, a teraz stoją przed dylematem - co dalej z ich życiem, gdzie będą pracować? Ale o tym się państwo nie dowiecie z telewizji publicznej, bo tam są tylko piękne obrazki, a 2 mld zł lekką ręką przekazano na szerzenie nienawiści, manipulacji i fałszywej informacji - powiedziała Kidawa-Błońska.

- Apeluję do pana prezydenta, aby miał odwagę i zawetował tę ustawę, żeby pieniądze trafiły tam, gdzie są potrzebne, czyli do polskich pacjentów, żeby mieli lepszą opiekę medyczną i poczucie bezpieczeństwa - oświadczyła Kidawa-Błońska i stwierdziła, że prezydent powinien to ogłosić na sobotniej konwencji.

Na pytanie, dlaczego oddział w szpitalu w Ustrzykach Dolnych jest zamykany, Kidawa-Błońska odpowiedziała, że spada liczba urodzeń. Zaznaczyła jednak, że oddział ginekologiczno-położniczy to nie tylko urodzenia. - To także kobiety, które muszą być leczone z wielu powodów. Muszą mieć dostęp do lekarzy, nie mogą czekać w nieskończoność, nie mogą kilometrami jeździć do lekarza - argumentowała kandydatka KO na prezydenta.

Sejm opowiedział się w czwartek przeciwko uchwale Senatu o odrzucenie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia w związku z utraconymi wpływami. W trakcie dyskusji posłanka PiS Joanna Lichocka, która była sprawozdawcą sejmowej komisji kultury ws. tej ustawy - pokazała w kierunku posłów opozycji wulgarny gest. Początkowo długo przekonywała, że nic takiego nie zrobiła, a jej ruch był jedynie przecieraniem oka lub odgarnianiem włosa (polityczka zmieniała wersję zdarzeń). Ostatecznie jednak przeprosiła za swoje zachowanie "wszystkich, którzy poczuli się urażeni". 

Po tym, gdy Sejm odrzucił uchwałę Senatu, nowela ustawy o radiofonii i telewizji czeka teraz na decyzję prezydenta.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
Kidawa-Błońska apeluje do prezydenta o zawetowanie noweli dającej 2 mld zł TVP i PR
Zaloguj się
 • eski57

  0

  Jeżeli Polki pójdą za wskazaniami aktorki Williams , to p. Kidawa – Błońska ma wygraną w torebce :
  - Williams zaapelowała do "kobiet od lat 18 do 118", aby – kiedy nadejdzie czas wyboru, czyli w wyborach prezydenckich 2020 – "zagłosowały w swoim własnym interesie". – Mężczyźni robią to od lat, dzięki czemu świat wygląda tak, jak oni. Ale nie zapominajmy, że jesteśmy największą grupą głosującą w tym kraju. Sprawmy, żeby wyglądał bardziej tak, jak my – zakończyła swoją przemowę aktorka, a na widowni rozległy się głośne oklaski”. - Prezydent Trump rozważa możliwość ograniczenia aborcji …, a prezydent Duda zadeklarował u o. Rydzyka , że Ustawę o Zakazie aborcji podpisze …

 • bihepi

  Oceniono 3 razy -1

  "...Apeluję do pana prezydenta, aby miał odwagę i zawetował tę ustawę, żeby pieniądze trafiły tam, gdzie są potrzebne, czyli do polskich pacjentów, żeby mieli lepszą opiekę medyczną i poczucie bezpieczeństwa - oświadczyła Kidawa-Błońska..."
  Ależ, Pani Marszałek!
  Przecież

  aszdziennik.pl/128761,rusza-wielka-orkiestra-lichockiej-pomocy-zamiast-2-mld-zl-szpitale-dostana

 • getz54

  Oceniono 2 razy -2

  Apelowanie do Dudka o zawetowanie ustawy o wypraniu 2 mld zł. to jak apel do Rudolfa Hoessa w Auschwitz o
  zakaz bicia więzniów przez SS. Jaką nienawiśc zywi bolszewicka sekta do Polaków 2 sortu, pokazała Lichocka.
  Ten grymas na jej tłustej bezzębnej twarzy gdy mówiła do posłów opozycji błazny, błazny, a jedyny chyba błazen na tej sali siedział obok niej, i siłą wstrzymywał mocz ze śmiechu, taką radośc sprawiła mu swoim prostackim zachowaniem partyjna kolezanka. Bolszewicy wszystkie złoto sprowadzone z Londynu sprzedadzą na kampanię wyborczą, bo przegrana Dudka ustawi ich gęsiego w kolejkach do sal sądowych w całej Polsce. Oni juz czują powiew flag w szachownicę, którymi suweren macha im juz przed oczami, ogłaszając game over, koniec wyścigu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX