Kaczyński zagrzewa do walki: Bitwa trwa i musimy ją wygrać. I wychwala abp. Jędraszewskiego: Wielki kapłan

Jarosław Kaczyński po raz kolejny został Człowiekiem Roku "Gazety Polskiej". Odbierając nagrodę, mówił, że PiS ma siłę, by wygrać "bitwę", czyli wygrać wybory. - Mamy ku temu siły. Pokazaliśmy to w zeszłym roku i mam nadzieję, że pokażemy także w tym - przekonywał Jarosław Kaczyński.

Nikt, tak często jak Jarosław Kaczyński, nie był wyróżniany nagrodą Człowieka Roku Gazety Polskiej. PO raz pierwszy prezes PiS otrzymał to wyróżnienie w 2014 roku. W niedzielę odbierał czwartą nagrodę. 

Jarosław Kaczyński podkreślił, że znalezienie się wśród wyróżnionych wraz z abp. Markiem Jędraszewskim i śp. Kornelem Morawieckim, jest dla niego szczególnym zaszczytem. Jak zaznaczył, Jędraszewski - laureat nagrody Klubów Gazety Polskiej, już dziś wpisał się w historię Polski i historię Kościoła jako "wielki kapłan". - Jako jeden z tej linii, która stanowią tacy ludzie, jak kardynał Hlond, jak kardynał Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, i w końcu wielki Jan Paweł II - dodał Kaczyński. 

Nawiązując do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który odebrał nagrodę w imieniu swego zmarłego ojca, Kaczyński mówił natomiast o wysiłku dla Polski wolnej i solidarnej.

Prezes PiS przyznał, że zadał sobie pytanie, za co otrzymuje w tym roku wyróżnienie. - Pomyślałem, a właściwie inni mi podpowiedzieli, że pewnie za to, że dwukrotnie formacja polityczna, na której czele stoję, wygrała wybory - zaznaczył.

- Sądzę, że to była przyczyna, ale wydaje mi się też, że moim obowiązkiem jest przypomnieć o tym - choć wszyscy o tym wiemy - że przed nami jeszcze jedne (wybory-PAP). Te decydujące. Ktoś może powiedzieć, że to nie jest właśnie chwila i miejsce stosowne, żeby o tym mówić, ale jeśli jest niestosowne, to ja będę niestosowny - powiedział. Według prezesa PiS "bitwa jeszcze trwa". "Ta bitwa trwa i musimy ją wygrać. Musimy ją wygrać. Mamy ku temu siły. Pokazaliśmy to w zeszłym roku i mam nadzieję, że pokażemy także w tym - podkreślił.

Warto przypomnieć, że wśród laureatów nagrody Gazety Polskiej są osoby tak niepopularne dziś w środowisku rządzących i sprzyjających władzy mediów, jak Radosław Sikorski (2005 rok) czy Tomasz Kaczmarek, czyli słynny agent Tomek (2009 rok). 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Kaczyński zagrzewa do walki: Bitwa trwa i musimy ją wygrać. I wychwala abp. Jędraszewskiego: Wielki kapłan
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 6 razy 2

  Kurdupel wzywa do wojny religijnej ?

  ...kto podniesie rękę na pedofila w sutannie,

  podnosi rękę na Polskę ! ! ! !

 • marudna.maruda

  Oceniono 3 razy 1

  Już nawet nie za całokształt demolki, ale za samo wychwalanie Jędraszewskiego temu panu naród powinien podziękować. On pokazuje, gdzie ma wszystkie polskie dzieci, molestowane przez przewielebnych, będących pod ochroną tego świętego czlowieka.

 • kotkluska2016

  Oceniono 5 razy 1

  Osiągnięciem życia Kaczyńskiego będą tłumy wiwatujące na ulicach z radości po jego śmierci.

 • getz54

  0

  Obrzydliwe. Stary kawaler z Nowogrodzkiej staremu kawalerowi z Krakowa wczołguje się do du&y. Spoko moze się w niej umościc, bo u starego kawalera z Krakowa po 50 latach kapłaństwa jest gdzie zaparkowac.

 • szpung

  Oceniono 4 razy 0

  Gazeta Polska to i laureatem moze byc ktos zasluzony dla Polski. Niedawno jakis dziennikarz dogrzebal sie w dokumentacji faktu przyznania wysokiego odznaczenia panstwoweg Mosze Kantorowi, ktos moze cos wie blizej za co?
  Takich incydentow zapewne bylo wiecej incydentow ktore mega jasno przypominaja, iz zylismy w bantustanie

 • aldisek

  Oceniono 6 razy 0

  Jędraszewski jest tak samo wielki jak Kaczyński. Takie samo moralne ZERO

 • pd2016

  Oceniono 3 razy -1

  Wódz zagrzewa do krucjaty - niech zwycięża mentalność polskiego katolika - "nasze" zawsze lepsze!!!

 • miw.d

  Oceniono 3 razy -1

  Kartofel na nieustannej od lat wojnie. Trzeba było nie spać 13 GRUDNIA do południa, może byśmy w końcu
  pożyli dzisiaj w normalnych czasach, a tak, to ino walka i walka:))))))) Ciągle coś jest do ugrania.

 • eski57

  Oceniono 2 razy -2

  - Kaczyński potwierdza , że jest łasy na pochlebstwa , ALLE szczycąc się zaszczytem , że znalazł się obok abp Jędraszewskiego , który wg niego jest z linii … J P 2 , prezes Potwierdził , że jest Homofobem - wrogiem homoseksualistów (będąc sam..) , pochwala wyzwanie Tęczowa Zaraza i jak Ten Wrogi stosunek pogodzić z wielbieniem św. J P 2 , który W Katechizmie z 1992 pisze ; „Znaczna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej; dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji . ---
  - A Papież FRANCISZEK do homoseksualisty mówi ; „takim cię Bóg stworzył i takim cię kocha. Papież też cię kocha”.
  - Jest TO wielka obłuda Kaczyńskiego , żeby ; -„mamy ku temu siły”.. ? ! - pozyskać homofobów , nacjonalistów , kiboli , NO i oczywiście K. Instytucjonalny i proboszczów , którzy już zbierają podpisy na p Dudę , a lud boży będą straszyć grzechem – piekłem za glosowanie Na Innego Kandydata niż A. Duda !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX