Wpadka TVP. W "Wiadomościach" jako dyrektora centrum onkologii przedstawiono zupełnie inną osobę

W jednym z niedzielnych materiałów "Wiadomości" TVP umieszczono pasek, wskazujący, że wypowiadająca się osoba jest dyrektorem Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Problem polega jednak na tym, że kierownik tej placówki wygląda zupełnie inaczej. Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP tłumaczy sprawę.
Zobacz wideo

W niedzielnym materiale "Wiadomości" TVP o zapowiadanej przez prezydenta Andrzeja Dudę Narodowej Strategii Onkologicznej wypowiada się osoba przedstawiona jako prof. Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Problem w tym, że kierownik tej placówki wygląda zupełnie inaczej niż mężczyzna występujący w materiale telewizji publicznej. 

Z materiału "Wiadomości" nie wynika, aby była to zwyczajna pomyłka. Prof. Góźdź bowiem w ogóle nie pojawia się w umieszczonym w sieci materiale. 

O informację w tej sprawie poprosiliśmy rzecznika TVP. Czekamy na odpowiedź. Do sprawy odniósł za to szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP Jarosław Olechowski. "Szanowni Państwo, wskutek niezamierzonego błędu w materiale Wiadomosci TVP wypowiedź dr Mateusza Obarzanowskiego przypisano prof. Stanisławowi Góździowi. Obu Panów za pomyłkę przepraszamy. Natomiast Widzów zapraszam dziś o 19:30 do wysłuchania wypowiedzi prof. Góździa" - napisał na Twitterze.

Joanna Lichocka i jej środkowy palec

Materiał "Wiadomości" wychwalający wprowadzane w onkologii zmiany, do których doprowadziły działania PiS, a krytykujący służbę zdrowia za rządów PO-PSL nieprzypadkowo został wyemitowany w niedzielę. 

W czwartek (13 lutego) sejmowa większość odrzuciła senacki projekt przekazania prawie 2 mld złotych - przeznaczonych wcześniej jako rekompensata dla TVP - na polską onkologię. To podczas obrad sejmowych nad tym projektem posłanka PiS Joanna Lichocka wykonała w stronę opozycji gest środkowym palcem, który tłumaczyła później jako pocieranie pod okiem. 

W odpowiedzi na zachowanie polityczki w sieci pojawiły się nagrania osób cierpiących na nowotwór lub ich bliskich, którzy podjętą przez posłów partii rządzącej decyzję w sprawie rozdysponowania środków - komentowali właśnie środkowym palcem.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
"Wiadomości" TVP. Jako dyrektora centrum onkologii przedstawiono zupełnie inną osobę
Zaloguj się
 • pixie_und_dixie

  0

  Pewnie zdrowo popili z radości na jakiejś imprezce z okazji 2 miliardów i z rana na kacu ktoś się walnął. Choć znając wyczyny tej chlewni, niewykluczone że to nawet nie była pomyłka.

 • wawxx

  0

  Nic sie nie stało,przepraszamy. Na początek 1 mln zł odszkodowania od TVP i po 100.000 zł. indywidualnie od każdego kto uczestniczył w tej mistyfikacji.

 • pn-ski

  0

  Gest pani posel Lichockiej ma oznaczac, ze gros przyznanej sumy pójdzie na badania prostaty u wszystkich obywateli.

 • getz54

  0

  Nic się nie stało. Lichocka jemu tez wcześniej pokazała fucka, a jezeli poczuł się tym urazony wyraziła gotowaośc
  wypowiedzenia słowa przepraszam, z którym jak twierdzi nie ma problemu. Robi to bowiem bezustannie od 15 lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX