PiS z największym poparciem. Za plecami lidera - praktycznie bez zmian [SONDAŻ]

W lutym najwięcej zwolenników ma koalicja rządząca: PiS może liczyć na poparcie 44 proc. pewnych uczestników wyborów; Koalicję Obywatelską popiera 24 proc., Lewicę - 9 proc.; Konfederacja może liczyć na 6 proc. głosów, a PSL-Koalicja Polska na 5 proc. - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
Zobacz wideo

Także w styczniu, w badaniu przeprowadzonym przez CBOS, poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości wyniosło 44 proc. Obecnie głosowanie na KO zadeklarowało 24 proc. ankietowych, czyli o 1 pkt proc. więcej niż w badaniu z poprzedniego miesiąca. Na trzecim miejscu znalazła się w grudniu Lewica (SLD, Wiosna, Lewica Razem), którą popiera 9 proc. Polaków - to spadek o 1 pkt proc. Konfederację popiera 6 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1 pkt proc. 5 proc. badanych zadeklarowało poparcie dla PSL-Koalicja Polska (spadek o 2 pkt proc). 

W lutym 79 proc. uprawnionych do głosowania zadeklarowało, że wzięłoby udział w wyborach, gdyby odbywały się w najbliższą niedzielę.

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 6-16 lutego 2020 r. na liczącej 994 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (8)
PiS z takim samym poparciem
Zaloguj się
 • pd2016

  0

  Ciekawe, jak zaczną wsadzać sędziów do więzień, czy poparcie "suwerena" dla PiS przekroczy 50%, czy otrze się o 60%?

 • przyganiacz

  0

  PiS z największym poparciem. Za plecami lidera - praktycznie bez zmian

  PiS-oland, czyli zakazane mordy jak środkowy palec...

 • pyszczerealnie

  Oceniono 4 razy 0

  CBOS? A już myślałem, że to prawda.

 • jo81

  Oceniono 6 razy 0

  Ach CBOS.. No uf

 • getz54

  Oceniono 6 razy 0

  Uczciwie trzeba dodac, ze sondaz CBOS został przeprowadzony na Podkarpaciu w niedzielę po,, kościele,, Wśród
  oglądaczy TVP o godz.19.30 z wykształceniem podstawowym i zawodowym, w rodzinach wielodzietnych, pokoleniowych, zatrudnionych na ,,ojcowiznie,, nie wypełniających PIT-a, nie czytających zadnych ksiązek, prasy, programów informacyjnych grupy TVN.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy -1

  No coz srodkowy palec, sroodkowy palec i mam nadzieje ze wam zlodziejska targowicka postesbecjo Polacy pokaza jeszcze nie raz srodkowy palec, za tamte 27 lat na wiecej nie zslugujecie.

 • zbag19

  Oceniono 5 razy -1

  bardzo lubię sondaże CBOS-u jako agendy biura premiera - pokazują czego życzy sobie partia i rząd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX