2 mld zł na TVP, żeby pomóc Andrzejowi Dudzie wygrać wybory? "Już w gabinetach szykowane są odpowiednie akcje"

Andrzej Duda powinien zawetować ustawę o dotacji dla TVP. Ale poznaliśmy go przez te lata. To jest "długopis" prezesa PiS - komentował w TOK FM Marek Borowski, senator KO.
Zobacz wideo

Mikołaj Lizut i Marek Borowski, senator KO, rozmawiali o ostatnich wydarzeniach w Sejmie, kiedy posłowie PiS zdecydowali się przekazać prawie 2 miliardy złotych dotacji na TVP. Odrzucili postulat senatorów opozycji, którzy chcieli te pieniądze przeznaczyć na leczenie onkologiczne.

- TVP wraz z nową dotacją będzie robić kampanię wyborczą Andrzeja Dudy – sugerował Lizut. Senator Borowski odparł, że i bez tych dodatkowych pieniędzy telewizja publiczna zrobiłaby wszystko, by promować prezydenta. - Niewątpliwie pieniądze im pomogą. Już w tej chwili w gabinetach szykowane są  odpowiednie akcje i sposoby, żeby te wybory wygrać – ocenił Borowski. Jak dodał, Andrzej Duda powinien zawetować nowelizację dotyczącą dwóch miliardów dla mediów publicznych. Ale gość TOK FM nie wierzy w taki scenariusz. - Przecież znamy go od lat, wiemy doskonale, że to jest "długopis" pana prezesa – ocenił senator i były marszałek Sejmu.

Palec posłanki Lichockiej jak słynne ośmiorniczki?

W opinii Borowskiego choć PiS nadal rządzi i "szkodzi" to "dał się zagonić do rogu". - Bo wszystkie ich działania prowadzą do tego, że przegrana w majowych wyborach będzie dla nich jeszcze większą katastrofą. Stąd ta pełna mobilizacja, służb, telewizji, żeby do tego nie dopuścić. To jest trochę tak, jak mawiał Józef Stalin, że w miarę postępu socjalizmu narasta walka klasowa. Coś takiego ma miejsce u nas, że muszą teraz nasilać działania pacyfikujące – przekonywał Marek Borowski

Senator odniósł się też do słynnego gestu posłanki PiS Joanny Lichockiej, która po głosowaniu ws. dotacji dla mediów publicznych pokazał opozycji środkowy palec. Sama twierdzi, że tylko drapała się pod okiem. - Pamiętacie państwo na pewno ośmiorniczki za czasów poprzedniego rządu. Czasem jest tak, że jedno wydarzenie zmienia bieg historii. Nie zmartwiłbym się, jakby akurat gest pani Lichockiej był na to przykładem - ocenił Marek Borowski.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (42)
2 mld zł na TVP, żeby pomóc Andrzejowi Dudzie wygrać wybory? "W gabinetach już powstają plany..."
Zaloguj się
 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 19 razy 19

  A gdzie ten pajac znajdzie lepszą rozgłośnię za cudze pieniądze?
  Nie wymagajcie od zwykłego chu.., by udawał intelektualistę o wysokiej etyce.

 • marudna.maruda

  Oceniono 16 razy 14

  Dziennikarze, jeżeli uda wam się dostać przed oblicze prezydenta (chyba będzie coraz trudniej, po uwielbieniu go publicznie przez Jolantę R. ochrona szczelnie go otoczy) to zapytajcie, dlaczego nie zatrzymał swojej jedynaczki w tym kwitnącym, wspaniałym kraju? Dlaczego jedynaczka, córka prezydenta, po wykształceniu się za nasze podatki wybrała pracę z dala od ojczystego kraju? Prezydent dużo mówi o patriotyzmie i byciu prawdziwym Polakiem, czyżby panna Kinga niekoniecznie?

 • getz54

  Oceniono 15 razy 11

  2 mld zeta dla Kurskiego, to są pieniądze wydane na ratowanie zycia przez śmiertelnie chorą osobę.
  Pieniądze wydane na adwokata przez seryjnego mordercę, zeby uniknął kary śmierci.
  Pieniądze dla świadków przestępstwa , zeby zeznawali na korzyśc gwałciciela.
  Pieniądze na wyrobienie fałszywych dokumentów, zmianę wyglądu i nowy zyciorys, umozliwiający dalsze zycie.
  A co z chorymi na nowotwory dziecmi ? A pies im mordę lizał i srerdeczne pozdrowienie,, fuck you,, od Lichockiej.

 • az555

  Oceniono 11 razy 9

  drapała się palcem ,,w oko",a potem wytarła go chyba w Długopisa. Andżej teraz śmierdzi jakby to on był ,,w oku".

 • spyderman2

  Oceniono 9 razy 7

  duda córke wysłał na 'zgniły zachód', tam załatwił jej prace wzorem ruskich oligarchów. nie chce aby żyła w kraju w którym będą pisi sędziowie hejterzy na telefon. po wyborach zrobi polexit a Polakom kipisz. rozsądny z niego rodzic bo córke będzie trzymał od tego z dala

 • labeo

  Oceniono 6 razy 6

  To jest paradoks, że rząd za pieniądze podatników kupuje sobie władzę i jeszcze drwi z suwerena. Tylko, że suweren jest na tyle głupi, tego nie widzi i popiera tą sitwę.

 • ferryk

  Oceniono 5 razy 5

  Wkurzają mnie te zakichane uwagi bo wynik wydaje się być przesądzony. Żadne tam aferki Lichodzkie czy Śmockie itd nic nie znaczą. Za tydzień sprawa przyschnie a po dwóch nikt nic nie będzie pamiętał o co biega. Suweren PiSowski jest ustawiony , nakręcony , podpisy pod kościołami , robota trwa. Tragiczne jest brak rozsądnego programu kandydatów opozycji , którzy rozmnożyli się jak grzyby po deszczu z powodu chorej ambicji, ja ja ja na prezydenta.
  Jak ruszyć dupska wahających się suwerenów, ja nie widzę sposobu bo jeszcze raz twierdzę ,że tak podzielona opozycja to woda na młyn Dudy. Tragiczny jest brak jakiegoś charyzmatycznego gościa z dobrym programem i tylko Lichodzka, 2mld na onko itd ....prosto w kanał. ta więc dajcie sobie ludziska siana!!!

 • hamsterx

  Oceniono 5 razy 5

  On walczy o życie , trzeciej kadencji nie będzie

 • jael53

  Oceniono 5 razy 5

  Podpisze, podpisze...nie tylko dlatego, że jak każą, tak zrobi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX