Wojna między CBA z NIK. "PiS ma plan. Niedługo możemy się spodziewać zarzutów dla Mariana Banasia"

- Państwo działa w interesie partii, dla której Marian Banaś jest zagrożeniem. On zapowiadał kontrolę w instytucjach państwowych, więc trzeba w niego uderzyć - mówił w TOK FM Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej". Z informacji dziennikarza wynika, że służby w mieszkaniach Banasia szukają "gotówki, kosztowności i dzieł sztuki".
Zobacz wideo

W środę rano funkcjonariusze CBA weszli do mieszkań szefa NIK Mariana Banasia w Warszawie i Krakowie, a także - jak podał Onet - do mieszkania córki szefa NIK. Czynności mają związek ze śledztwem dotyczącym oświadczeń majątkowych Banasia. Po godzinie 14 okazało się, że służby nie tylko weszły do mieszkań Banasia i jego rodziny, ale także do siedziby Najwyższej Izby Kontroli. 

- Państwo działa w interesie partii, dla której Marian Banaś jest zagrożeniem. On zapowiadał kontrolę w instytucjach państwowych, więc trzeba w niego uderzyć – ocenił w TOK FM Wojciech Czuchnowski, dziennikarz "Wyborczej".

Podkreślił, że z jego informacji wynika, że służby szukają u Banasia "gotówki, kosztowności i dzieł sztuki". - Chodzi o sprawę nieudokumentowanych dochodów, a nie tej słynnej kamienicy. PiS ma taki plan, żeby zmienić ustawę o NIK w taki sposób, żeby można było zawiesić szefa izby, gdy ma zarzuty karne. To też jest taka czynność, która przybliża prokuraturę do postawienia zarzutów. Niedługo możemy ich się spodziewać – przekonywał Wojciech Czuchnowski.

Doszło też do swoistego kontrataku Mariana Banasia, bo NIK zaczął kontrolę w Prokuraturze Krajowej. 

"Agent Tomek" zatrzymany. Chcą "zrobić wrażenie, zastraszyć"

Niedługo po ujawnieniu informacji o przeszukaniach Mariana Banasia dowiedzieliśmy się, że zatrzymany został Tomasz K., były agent CBA i były poseł Prawa i Sprawiedliwości. Prokuratura chce mu uzupełnić zarzuty w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w działalności stowarzyszenia "Helper". Jak mówił Wojciech Czuchnowski, każdy, kto zna się trochę na procedurach "puka się w głowę". - To jakieś spektakularne działania, żeby zrobić wrażenie czy zastraszyć, coś pokazać. To taki naprawdę zły zwyczaj, że ludzi nie zatrzymuje się w normalnym trybie, tylko to musi być pokazowe – ocenił dziennikarz.

Gość TOK FM podkreślił także, że w teoriach – a bryluje w nich opozycja – iż akcje służb chcą przykryć niewygodne dla PiS tematy, np. gest Lichockiej, umyka wszystkim jedna ważna kwestia. - Za kulisami tych sprawy, po cichutku, mamy do czynienia z nieprzedłużeniem kadencji szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. A Ernest Beja był jednym z czołowych członków układu służb Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Jeżeli mówimy o przykrywaniu, to może też chodziło o to – tłumaczył Czuchnowski. Jak podało TVP INFO, Bejdę ma zastąpić płk Andrzej Stróżny, dotychczasowy funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, szef delegatury w Katowicach. Informację tę potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller na Twitterze.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (139)
Wojna CBA z NIK. "PiS ma plan. Niedługo możemy się spodziewać zarzutów dla Mariana Banasia"
Zaloguj się
 • andrzej_sz.1965

  Oceniono 42 razy 30

  No grubo będzie...Poszli na wojnę na noże....Coś czuję, że Marianek też nie ustąpi i będzie mieć fantasyczny spektakl przed wyborami...Nie trzeba opozycji, same się mendy wykończą między sobą. Pycha kroczy przed upadkiem. Ha! ha! ha! A jak się zacznie sypać, to do akcji wkroczy szaman z Torunia i na swoje dołoży na antenie katolickiego głosu w Twoim domu. I tak się skończy świat oparty na kłamstwie, chciwości i pogardzie.

 • sector23

  Oceniono 30 razy 26

  Film z serii: "Gangi IV RP", odcinek: "Pancerny Maniek kontra Rumiany Zbyszek, Wstawiony Mariusz i Ciepły Jarek"

 • jaja-kaczora

  Oceniono 25 razy 23

  obalilismy hitleryzm, obalilismy komunizm, teraz przyjdzie czas na obalenie kaczyzmu i pomnikow Lecha Kaczki, powiedzial furman Otto z Tworkowa

 • bigmaciek

  Oceniono 26 razy 22

  Syn, córka? Banaś to taki typ na którego działa to jak czerwona płachta na byka. Szykuje się niezły spektakl. Stawiam na Banasia. On ma przewagę medialną bo go publicznie gnębią a on tylko się broni. A że najlepszą bronią jest atak to wystarczająca rekomendacja dla tego widowiska.

 • dyskootantka

  Oceniono 26 razy 22

  Jakim prawem do córki? Żonki Matłuszka-kłamczuszka nawet zapytać nie mogli, bo ma rozdzielność, a tu dorosłą córkę odwiedzają. Mafijne państwo z chorym ministrem nie-Sprawiedliwości.

 • rozterka47

  Oceniono 24 razy 20

  Skoro tak ostro poszli na rodzinę , to muszą się bać , tego co Banaś wie.

 • oloros11

  Oceniono 21 razy 19

  no to niezły prezent zrobili swojemu prezydentowi
  zagryza się sami nawet t opozycja nie jest im potrzebna no i Kurski ma znowu kłopot - jak to czerni wytłumaczyć ze się kryształy poobijały?

 • leon.0

  Oceniono 21 razy 19

  Na zlecenie solarnego Zbyszka szukają luki vatowskiej albo ty h milionów ktore zginęły z kasy CBA

 • kamuimac

  Oceniono 20 razy 18

  jaka mafia taki masa

  czego szuka CBA ? kwitów na posłów pis jakie ma marian .

  tak samo jak pierwsza rzeczą jaka zrobił Macierewicz po śmierci zimnego lecha był wjazd na gabinet i zabezpieczenie kwitów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX