Michał Kamiński o sprawie Banasia: Rząd robi konkurencję Netfliksowi i wojnę gangów pokazuje na żywo

- W Prawie i Sprawiedliwości każdy chce mieć swoje służby, by ich używać przeciwko innym kolegom. Oni są pewni, że to już nie opozycja zagraża ich marszowi po polską kasę, tylko sobie wzajemnie zagrażają, więc zaczynają się kłócić między sobą - tak Michał Kamiński (wicemarszałek Senatu) komentował w TOK FM działanie służb dotyczące szefa NIK Mariana Banasia.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą działania dotyczące Mariana Banasia. W środę przeszukali jego mieszkania, weszli także do siedziby Najwyższej Izby Kontroli i gabinetu jej szefa, choć ten nie wyrażał na to zgody. Prowadząca Poranek TOK FM Karolina Lewicka stwierdziła, że działanie CBA przypomina to, co działo się w końcówce pierwszych rządów PiS w 2007 roku: aferę gruntową i "polowanie" na Andrzeja Leppera. Zwłaszcza, że zarówno wtedy, jak i dziś kontrolę nad CBA miał ten sam człowiek - Mariusz Kamiński.

Z dziennikarką zgodził się wicemarszałek Senatu Michał Kamiński, który podkreślił, że i wtedy, i teraz mieliśmy do czynienia z konfliktem wewnątrz władzy. - Wtedy CBA ścigało urzędującego wicepremiera rządu i ministra spraw wewnętrznych. Teraz mamy mikroserial. Rząd robi konkurencję Netfliksowi i wojnę gangów na żywo pokazuje - skomentował.

"Wstęp do upadku"

Zdaniem Kamińskiego, sprawa jest jednak poważna, bo w Prawie i Sprawiedliwości "każdy chce mieć swoje służby i chce ich używać przeciwko innym kolegom". - Oni są pewni, że to już nie opozycja zagraża ich marszowi po polską kasę, tylko sobie wzajemnie zagrażają, więc zaczynają się kłócić między sobą - mówił dalej polityk Koalicji Polskiej. I ocenił, że w tego typu środowiskach konflikt o pieniądze stanowił zawsze "wstęp do ich upadku".

W rozmowie z Karoliną Lewicką Kamiński stwierdził również, że Prawo i Sprawiedliwość jest obecnie mocno pogubione, co pokazuje chociażby sytuacja z Joanną Lichocką. Posłanka PiS, przypomnijmy, podczas debaty sejmowej dotyczącej przyznania mediom państwowym 2 mld złotych, pokazała opozycji środkowy palec. Nie została za to ukarana, mimo że na Prawo i Sprawiedliwość spadło za ten gest wiele ostrych słów krytyki.

- Moja wiedza historyczna ze współpracy z Jarosławem Kaczyńskim jest taka, że zawsze wtedy, kiedy czuje się pewny siebie popełnia mało błędów. Jak ma jakiś plan polityczny, to go z żelazną konsekwencją realizuje - mówił Kamiński. - Teraz mam wrażenie, że Jarosław Kaczyński jest z jakiś powodów wyprowadzony z równowagi i dlatego popełnia błędy - dodał.

Polityk nie ukrywał, że dziwi się, dlaczego partia nic nie zrobiła ze sprawą Joanny Lichockiej. Dla celów propagandowych - jego zdaniem - powinni zareagować. - Teraz mamy sytuację, w której PiS nie był od paru ładnych lat (…), są w pułapce i zdają sobie z tego sprawę - komentował wicemarszałek Senatu. Dodatkowo, jak dodał, cała sprawę może utrudniać fakt, że prezes Kaczyński Joannę Lichocką po prostu bardzo lubi i szanuje, bo "była wobec niego zawsze bezgranicznie lojalna".

Całej rozmowy możesz posłuchać na telefonie - dzięki Aplikacji TOK FM! 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Michał Kamiński o sprawie Banasia: Rząd robi konkurencję Netfliksowi i wojnę gangów pokazuje na żywo
Zaloguj się
 • frajtak

  Oceniono 2 razy 0

  Życzę szybkiego politycznego zdechu.

 • tower7

  0

  Już się gryzą, a przed wyborami będzie naprawdę ostro.

 • six_a

  Oceniono 4 razy 0

  gangi starego jarka. znany film produkcji polskiej.

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 0

  Oni wzajemnie sobie zagrażają i niech się zagryzą, tylko dlaczego ich walka jest niszcząca dla kraju i obywateli? W jaki sposób ukrócić to sobiepaństwo, skoro wszystkie smycze w rękach nienaruszalnego nadprezesa?

 • getz54

  Oceniono 4 razy 0

  TVP potrzebne są te 2 mld zeta na realizację nowej ramówki. Centralnym przedsięwzięciem ma byc serial ,,PiSoNostra,, Kilkanaście odcinków serialu juz ma gotowe scenariusze, wybrano rezyserów, trwa casting do głównych ról. Serial rozpocznie się odcinkiem ,,O dwóch takich co ukradli CBA,, Opowie o zawłaszczeniu przez dwóch skazańców, słuzby specjalnej 38 milionowego państwa, nalezącego do NATO i Unii Europejskiej. Kolejny odcinek to ,,SKOK na kasę Gangu Olsena z Nowogrodzkiej,, Bohaterami odcinka będą Bierecki, Glapiński, Chrzanowski i ich koledzy z PiSoNostry i ,,Srebrnej,, Ciekawie zapowiada się odcinek ,, Gliński upiór z Luwru,, opowiadający o nielegalnym odkupowaniu przez polskie muzea swoich zbiorów za państwowe pieniądze, copyright
  PiSoNostry. Na początku lata zobaczymy odcinek zatytułowany ,,Sąd Ostateczny,, pokazujący stan po likwidacji TK,SN, Sądów powszechnych w Polsce, opowiadający o aferze hejterskiej w MS. Widzów TVP na pewno zainteresuje odcinek zatytułowany ,,World Trade Center,, o budowie dwóch drapaczy chmur w Warszawie, o oszukaniu przez PiSoNostrę głównego architekta projektu, wyłudzeniu łapówki dla księdza, przez znanego z wcześniejszego odcinka, Prezesa Sądu Ostatecznego Jarosława Kaczyńskiego. W przygotowaniu jest odcinek
  ,,Miodowa za zamkniętymi drzwiami,, o pedofilskich wyczynach polskich hierarchów kościelnych. Nie zabraknie tez
  odcinka, którego projekcja zapowiadana jest wczesną jesienią, ukazującego bohaterkę PiSoNostry, taką współczesną ,,Inkę,, ,,Rózę uksemburg, zatytułowany ,, Matka Joanna Lichocka od Aniołów,, Tytułowi aniołowie to
  dzieci chore na raka, umierające w milczeniu z braku leków na nowotwory, którym tytułowa Matka Joanna Lichocka pokazuje fucka i z pogardą odnosi się do nich błazny, błazny, obrzydzona widokiem ich głów pozbawionych włosów, brwi, rzęs. W sobotnie pózne wieczory będziemy mogli zobaczyc odcinki serialu zatytułowane ,,Podkarpacie Kuchcińskiego by night,, Serial przeniesie nas do agencji towarzyskich prowadzonych przez zaprzyjaznionych z PiSoNostrą mafiosów z Ukrainy. Seks z nieletnimi prostytutkami, który po nowelizacji kodeksu karnego przez Ziobrę nie jest juz aktem pedofilii tylko działalnością gospodarczą, pokaze tragiczny los małych dziewczynek z Ukrainy. Kolejny odcinek zatytułowany jest ,,Człowiek z NIK-ąd,, o sutenerze Marianie Banasiu, który dorabiał sobie na boku wyłudzając ze swoimi kolegami z MF podatek VAT. I po 2 miliardach, ale chyba warto było ?

 • jurek58w

  Oceniono 6 razy 0

  Polacy dalej realizują zalecenia carycy Katarzyny II.
  Sami się zlikwidują.

 • tomaselli

  Oceniono 1 raz -1

  Przyglupiasty kameleon Kaminski w akcji ! jak sprzedaje sie "dzielo" "Koniec PISU " ?

 • endrju1521

  Oceniono 7 razy -1

  A granica niemiecko-rosyjska na Wiśle, coraz bliżej...

 • 2bxornot2b

  Oceniono 9 razy -3

  Wykorzystujecie biedenego chorego psychicznie czlowieka, nie wstyd wam czerska. Ostatnio byl u Weglarczyka i juz nawet Weglarczyk smial sie z tego co mowi ten bidulek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX