Wybory prezydenckie 2020. Zieloni poparli Małgorzatę Kidawę-Błónską. "Ma ważne dla nas cechy"

Zieloni podjęli decyzję o poparciu kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - poinformowała w czwartek współprzewodnicząca partii Małgorzata Tracz. Jak zaznaczyła, Kidawa-Błońska ma cechy, które powinien mieć prezydent Polski: spokój, rozwagę i otwartość na dialog.
Zobacz wideo

Małgorzata Tracz powiedziała na wspólnym z Kidawą-Błońską briefingu w Sejmie, że dla Zielonych liczy się przede wszystkim to, by "zatrzymać trwający demontaż państwa". Jak podkreśliła, z myślą o tym Rada Krajowa partii Zieloni podjęła decyzję o poparciu w wyborach prezydenckich Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

- Małgorzata Kidawa-Błońska ma ważne dla nas cechy takie jak otwartość na dialog, spokój, rozwaga i niezwykła kultura osobista. To są cechy głowy państwa - oświadczyła Tracz.

Podkreśliła, że Zieloni to partia, która bierze odpowiedzialność za Polskę, dlatego zamierza aktywnie włączyć się do kampanii Kidawy-Błońskiej. Jak dodała do sztabu kandydatki PO na prezydenta deleguje m.in. współprzewodniczącego partii Wojciecha Kubalewskiego oraz Urszulę Zielińską, Andrzeja Perkowskiego i Michała Suchorę.

Wybory prezydenckie 2020. Sztab Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Szefem sztabu kandydatki PO na prezydenta jest Bartosz Arłukowicz. Oprócz niego w sztabie pracuje również m.in. Elżbieta Łukacijewska, Monika Wielichowska, Tomasz Siemoniak oraz szef Nowoczesnej Adam Szłapka (jako rzecznik). 

Za program wyborczy odpowiedzialna jest posłanka Izabela Leszczyna.

- Są to osoby doskonale państwu znane, profesjonaliści w tym, co robią, są eurodeputowanymi, parlamentarzystami, samorządowcami. Przede wszystkim są ludźmi, którzy wspólnie będą pracować na sukces wyborczy. Jestem przekonany, że ten sztab gwarantuje sukces - podkreślił, dodając, że będą do niego dołączać kolejne osoby - mówił przewodniczący PO Borys Budka podczas konferencji prezentującej sztab 6 lutego. 

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygdonie za darmo.

DOSTĘP PREMIUM