RMF FM: Agenci CBA weszli do mieszkania syna Mariana Banasia

Jak informuje RMF FM agenci CBA weszli dzisiaj do mieszkania syna Mariana Banasia w Wyszkowie w województwie mazowieckim. Wczoraj CBA weszło do 20 miejsc związanych prezesem NIK i jego rodziną.
Zobacz wideo

Jak dowiedziało się RMF FM nad ranem w czwartek (20 lutego) agenci CBA weszli do mieszkania syna Mariana Banasia w Wyszkowie w woj. mazowieckim. Obecnie ma trwać przeszukanie i zabezpieczanie dokumentów. 

CBA, NIK i Marian Banaś

Wczoraj na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku agenci służb przeszukali m.in. mieszkania Mariana Banasia i jego córki oraz samochód i pokój hotelowy, w którym przebywał syn prezesa NIK - Jakub Banaś. 

Po godzinie 14 okazało się, że służby nie tylko weszły do mieszkań Banasia i jego rodziny, ale także do siedziby Najwyższej Izby Kontroli. Przeszukaniu gabinetu prezesa sprzeciwiał się dyrektor generalny Izby oraz jej pracownicy. Przekonywali, że nie mogą wpuścić do środka agentów z uwagi m.in. na immunitet chroniący prezesa NIK. Koniec końców funcjonariusze dokonali jednak przeszukania, które zakończyło się około 21. 

Działania funkcjonariuszy dotyczą śledztwa ws. nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych szefa Izby.

Również wczoraj NIK rozpoczął kontrolę Prokuratury Krajowej. 

Sprawa Mariana Banasia

Marian Banaś został powołany przez Sejm na prezesa NIK 30 sierpnia 2019 r. We wrześniu TVN w programie "Superwizjer" podał, że Banaś wpisał do oświadczenia majątkowego m.in. kamienicę w Krakowie, gdzie mieścił się pensjonat oferujący pokoje na godziny, i że wynajem kamienicy o powierzchni 400 mkw. i dwóch mniejszych, miał przynosić rocznie 65,7 tys. zł dochodu. Cena wynajmu wydawała się więc zaniżona. W pensjonacie zaś reporter TVN miał spotkać osoby znane z krakowskiego półświatka.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie.

DOSTĘP PREMIUM