Prawie 3 miliony zł dla podkomisji smoleńskiej. Informację podał MON. "Mają rozmach..."

Suma, jaką w 2020 roku będzie dysponowała podkomisja smoleńska Antoniego Macierewicza, została ogłoszona w czwartek przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
Zobacz wideo

“Bum! #MON ujawnia na senackiej komisji kwotę przewidzianą na działalność podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy w Smoleńsku. W 2020 r. będzie to 2,7 mln. zł #realia” - napisał na Twitterze senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza.  

Do wpisu dołączył nagranie z senackiej komisji obrony narodowej, w trakcie której wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz podał informację na temat pieniędzy dla podkomisji. 

Nadal nie wiadomo, ile podkomisja smoleńska wydała podczas swojego funkcjonowania w dwóch poprzednich latach. W czwartek podczas posiedzenia komisji obrony narodowej pytał o to Krzysztof Brejza. Wiceminister zobowiązał się udzielić odpowiedzi na piśmie. 

Informację o nakładach na działanie podkomisji smoleńskiej skomentował na Twitterze Maciej Lasek, były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. "Mają rozmach... Pan Antoni zapowiadał koniec, a tu kolejne miliony złotych w błoto" - napisał. 

Podkomisja smoleńska w Sejmie

Podkomisję powołano na początku 2016 roku przy resorcie obrony narodowej. W 2018 roku jej przewodniczącym został Antoni Macierewicz, po tym jak przestał pełnić funkcję szefa MON.

Podkomisja ostatnio informowała o swoich ustaleniach 10 kwietnia 2019 roku. Raport dotyczył m.in.  rzekomego odnalezienie śladów materiałów wybuchowych w TU-154M. 

Po wyborach parlamentarnych Antoni Macierewicz zapowiadał, że raport podkomisji smoleńskiej pojawi się pod koniec 2019 roku lub w styczniu 2020 roku. Do dziś nie poznaliśmy jego treści.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM