Marszałek Elżbieta Witek zaprosiła Mariana Banasia na spotkanie do Sejmu. To odpowiedź na apel prezesa NIK

Marszałek Sejmu zaprosiła prezesa NIK Mariana Banasia wraz z kierownictwem Izby na spotkanie. Zaplanowano je na piątek na godz. 11.30 w Sejmie. To reakcja na oświadczenie Banasia, który domagał się rozmowy z Elżbietą Witek.
Zobacz wideo

- Marszałek Sejmu zaprosiła dziś prezesa NIK wraz z kierownictwem Izby na spotkanie. Jest zaplanowane na piątek o godz. 11.30 w Sejmie - przekazał dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Marian Banaś chce spotkania z marszałek Witek

W środę, na zlecenie prokuratury w Białymstoku, funkcjonariusze CBA przeprowadzili przeszukania w 20 miejscach na potrzeby śledztwa dotyczącego m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Banasia. Po południu CBA weszło także do siedziby NIK, w tym do gabinetu szefa Izby.

W czwartek szef NIK oświadczył, iż w związku z bezprawnymi działaniami Prokuratury Regionalnej w Białymstoku oraz funkcjonariuszy CBA, jakie miały miejsce w siedzibie NIK, oczekuje niezwłocznego spotkania z marszałek Sejmu Elżbietą Witek. Dodał przy tym, że jako prezes NIK "stanowczo sprzeciwia się naruszeniu konstytucyjnej zasady niezależności NIK". - Niezależność NIK traktuję priorytetowo i będę jej bronić wszystkimi dostępnymi prawnie środkami - podkreślił Banaś.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM