Emilewicz krytykuje Lichocką: Sejm to nie jest miejsce na takie gesty

- Gdyby pewne słowa padły natychmiast, nie byłoby tej debaty - tak sytuację z "przesuwaniem paclem pod okiem" w wykonaniu Joanny Lichockiej z PiS komentowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Zobacz wideo

Wszystko wskazuje na to, że Joanna Lichocka nie zostanie ukarana za obraźliwy gest, który w miniony czwartek pokazała w Sejmie. Rzecznik dyscypliny klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości - Waldemar Andzel - na razie nie widzi podstaw, by występować z wnioskiem o karę dla posłanki. Powiedział o tym podczas wywiadu w Radiu Piekary.

W TOK FM minister rozwoju Jadwiga Emilewicz mówiła, że za takie zachowanie powinno się ponosić konsekwencje, a już tym bardziej Sejm nie jest miejscem na takie gesty. - Chętnie się spieram czy kłócę, uważam, że warto się o Polskę spierać. Jednak to my powinniśmy wyznaczać standardy, a nie je łamać. Jeżeli ten gest został odebrany negatywnie przez drugą stronę, to gdyby pewne słowa padły natychmiast z trybuny sejmowej, nie mielibyśmy tej debaty - powiedziała Emilewicz. 

W ubiegłym tygodniu posłowie PiS przegłosowali projekt ustawy, który przeznacza prawie 2 mld zł dla TVP i Polskiego Radia. Posłanka PiS i była dziennikarka prawicowych mediów - Joanna Lichocka - po wygranym przez PiS głosowaniu pokazała opozycji środkowy palec.

Posłowie opozycyjnych partii komentowali, że był wymierzony nie tyle w nich, ile we wszystkich pacjentów onkologii w Polsce. opozycja chciała, żeby pieniądze zamiast na TVP przekazać na pacjentów onkologicznych. Z kolei politycy PiS starali się tłumaczyć swoją koleżankę, wicepremier Jarosław Gowin choć za gest przeprosił, to dodał, że Lichocka "była prowokowana".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (48)
Emilewicz krytykuje Lichocką: Sejm to nie jest miejsce na takie gesty
Zaloguj się
 • potwoor2000

  Oceniono 16 razy 10

  Menda już sama się ukarała. Najwieksza kloaka w historii polskiego sejmu

 • ar.co

  Oceniono 15 razy 9

  "Jeżeli ten gest został odebrany negatywnie przez drugą stronę, to gdyby ..."
  "Jeżeli"? A jak, do cholery, można odebrać jeden z najbardziej w naszej cywilizacji wulgarnych gestów?! Emilewicz ma jeszcze jakieś wątpliwości? Czy dla niej ten gest jest zwykłym sposobem komunikowania się, przyjętym na pisowskich salonach? W pisowskich rodzinach? Na pisowskich imprezach?

 • iskander36

  Oceniono 12 razy 6

  "Panie Marszałku kochany" vs tłusty paluch Lichockiej. Ale nie prawda, ze nie zostanie ukarana.....zostanie.

 • alex2222

  Oceniono 11 razy 5

  No przecież cały czas wyznaczacie.Lichocka idealnie się w te standardy wpisuje.

 • tinorossi

  Oceniono 10 razy 4

  Nie mogę już patrzeć na poslanke Lichocka i jej srodkowy palec . Niedobrze mi się robi . To nie jest gest chamski , to gest obleśny . Oblesny gest wykonany przez oblesna kobiete .

 • andrzej.wald

  Oceniono 8 razy 4

  PiS i cały obóz Zjednoczonej Prawicy stara się ratować straty wizerunkowe spowodowane gestem Lichockiej. Ale tak jak do historii przeszedł gest Kozakiewicza tak pani Lichocka ma szansę zostać zapamiętana za sprawą swojego gestu.

 • antoszek22

  Oceniono 10 razy 4

  Gowin cały czas wykonuje takie gesty od 5 lat , tyle, że się durnowato nie cieszy tak jak Lichocka .
  Poprawilismy ustawę kagańcowa jest dzięki nam mniej niekonstyucyjna

  zdumiewające jest ze Gowin przez 5 lat bezczelnie łamał prawo i nie robiło to na ludziach żadnego wrażenia .
  Za to w kraju gdzie na ulicy miliony ludzi używa przekleństw jako przecinków gest, który jest tylko cichą egzemplifikacją tego co krzyczą do siebie staje się symbolem złego wychowania i został celem świętego oburzenia.

 • fryderyka

  Oceniono 10 razy 4

  Niech lichocka zlozy mandat - "na mocy art.4 Konstytucji RP, w związku ze skandalicznym zachowaniem, jakiego dopuściła się Pani na Sali Plenarnej Sejmu w dniu 13 lutego 2020 roku, domagam się złożenia przez Panią mandatu poselskiego" mozna podpisac na naszademokracja.pl/petitions/mandatoff

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX