Onet: Prokuratura łączy Mariana Banasia z praniem dużych sum pieniędzy

Jak donosi Onet, przeszukania w sprawie Mariana Banasia mają dotyczyć nie tylko jego oświadczeń majątkowych, ale też prania pieniędzy.
Zobacz wideo

Dziennikarze Onetu, powołując się na dokumenty Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, informują, że śledztwo w sprawie Mariana Banasia dotyczy też prania pieniędzy.

"Okazuje się, że śledztwo nie dotyczy tysięcy, a milionów złotych. Chodzi o co najmniej 5 mln zł (dla precyzji - 'kwota nie mniejsza niż 5 milionów 50 tys. 358 zł 80 groszy')" - czytamy w tekście Onetu. 

Z dokumentów prokuratury wynika, że funkcjonariusze CBA szukali dowodów na udział Mariana Banasia w praniu pieniędzy. Wyprane pieniądze mają pochodzić z przestępstw skarbowych i  ukrywanej działalności gospodarczej.

Przypomnijmy, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli w środę rano do mieszkań szefa NIK Mariana Banasia w Warszawie i Krakowie.

Czynności funkcjonariuszy CBA miały mieć związek ze śledztwem dotyczącym oświadczeń majątkowych Mariana Banasia.

Prokuratura Regionalna w Białymstoku - od 3 grudnia - prowadzi śledztwo dotyczące m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych szefa NIK.

NIK zapowiedziała  w piątek złożenie zażalenia do sądu na przeszukania CBA w siedzibie Izby. Rozważa też podjęcie dalszych kroków prawnych - poinformowało biuro prasowe NIK po spotkaniu Mariana Banasia z marszałek Sejmu.

"Prezes NIK podtrzymuje swoje stanowisko w zakresie przeprowadzenia przeszukania w siedzibie NIK bez wcześniejszego uchylenia immunitetu. Nasze stanowisko opiera się na opinii zleconej przez Biuro Analiz Sejmowych" - podało w przekazanym PAP komunikacie biuro prasowe Izby.

Poinformowało też, że NIK cały czas analizuje sytuację i rozważa podjęcie dalszych kroków prawnych".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Onet: Prokuratura łączy Mariana Banasia z praniem dużych sum pieniędzy
Zaloguj się
 • zbag19

  Oceniono 6 razy 2

  kryształowy Banaś, godny najwyższego zaufania, pełniący strukturach rządów PIS-u eksponowane stanowiska i nagle (po jednym programie w Superwizjerze) okazało się, że już nie kryształowy on i cała jego rodzina, że prał duże pieniądze - z kim on je prał? , gdzie była ta pralnia - czy może jakiś znajomy adres ??

 • pn-ski

  0

  Banas wybrał sie łódka na wzburzone morze.
  Oczywiscie rekiny Ziobry zatopią w koncu jego łupinke, a jego pożrą, nikt sie nie przeciez bedzie przejmował pisemną gwarancja niezależnosci i nieodwoływalnosci szefa NIK-u. Nie takie gwarancje widzielismy spuszczane do klozetu w Sejmie.

 • tonette

  0

  Biorąc pod uwagę obecny kociokwik umysłowy panujący w kręgach POPiSu,należy się spodziewać eskalacji oskarżeń M.Banasia o coraz większe zbrodnie.Ponieważ suma ew uszczupleń podatkowych tudzież zaginionych pieniędzy rośnie w zależności od gazety wręcz wykładniczo i zaczyna budzić tzw śmiech na sali,zwłaszcza w kontekście "wysiłków" tzw służb,należy się spodziewać wysypu świadków omc "koronnych" molestowanych przez inkryminowanego osobnika w przedszkolu.W tym celu zatrudniono wytrawnych prawników poszukujących na wszelkie sposoby haków na Banasia.Nie wiadomo tylko czy zabawa w doktora da się podciągnąć pod pedofilię i czy "zbrodnia" omc komunistyczna nie uległa przedawnieniu.

 • flanemco

  Oceniono 2 razy 0

  Mafijna gangserka pisu rzuca się sobie do gardeł - walka o życie...

 • zorro318

  0

  Afery z importem z Ukrainy "plynu do spryskiwaczy" ciag dalszy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX