Sprawa Mariana Banasia. "W obozie Zjednoczonej Prawicy zaczęła się krwawa walka na śmierć i życie"

Według Joanny Scheuring-Wielgus z Lewicy działania służb w sprawie Mariana Banasia świadczą o walce między frakcjami Zjednoczonej Prawicy o schedę po Jarosławie Kaczyńskim. Starania ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry możemy jej zdaniem codziennie oglądać. - Jak serial na Netflixie - przekonywała polityczka.
Zobacz wideo

Marian Banaś spotkał się w piątek z marszałek Sejmu Elżbietą Witek. W spotkaniu - mimo że prezes NIK nie miał nic przeciwko - nie mogła uczestniczyć opozycja.

Po spotkaniu marszałek Sejmu uznała, że wszystkie działania podejmowane przez służby wobec Banasia i Najwyższej Izby Kontroli są zgodne z prawem. Witek stwierdziła również, że jeśli prezes NIK ma co do tego wątpliwości, może zwrócić się w tej sprawie do sądu, a nawet Trybunału Konstytucyjnego.

- To jest sytuacja, której - powiem szczerze - będąc długo w polityce, nie spodziewałem się, że dożyję - komentował były minister rolnictwa, poseł PSL Marek Sawicki, który uznał, że nie wymyśliłby jej sam Sławomir Mrożek

"Zbigniew Ziobro walczy o schedę po Jarosławie Kaczyńskim"

Według Joanny Scheuring-Wielgus z Lewicy działania prokuratury i służb w sprawie Banasia świadczą o walkach frakcyjnych na prawicy.  - Mamy rozgrywkę pomiędzy grupami politycznymi Zjednoczonej Prawicy. Pomiędzy Zbigniewem Ziobro, a pozostałymi uczestnikami w tej grze - mówiła w Wyborach w TOK-u polityczka. 

Z taką oceną zgodziła się Katarzyna Piekarska z klubu Koalicji Obywatelskiej. - To jest tak trochę, jak w stadzie: stary doświadczony basior już troszeczkę słabnie, wiec dookoła kręcą się wilczki. Jeszce nie są na tyle odważne i jeszcze ten basior jest na tyle silny, że nie można go ugryźć w ogon, już nie mówiąc o tym, żeby rzucić mu się do gardła, no ale już te wilki krążą, ci następcy krążą - przekonywała. 

Zdaniem Joanny Scheuring-Wielgus to, że sprawą zajmuje się prokuratura w Białymstoku, nie jest przypadkiem. Posłanka przypomniała, że to właśnie ta jednostka umarzała śledztwa związane z byłym księdzem Jackiem Międlarem. - Mało tego, szefową tej prokuratury jest bliska znajoma pana Kamińskiego. Nie bez kozery ta prokuratura sprawdza pana Banasia. Ta walka pomiędzy tymi osobami w Prawie i Sprawiedliwości pokazuje jedno: zaczęła się naprawdę krwawa walka, na śmierć i życie, w obozie Zjednoczonej Prawicy - stwierdziła gościni TOK FM, dodając, jednak, że patrzy na to z jednej strony z zadowoleniem, ale i z przerażeniem z drugiej. - Bo jeżeli jednego dnia do szefa Najwyższej Izby Kontroli - zapomnijmy na chwilę, że jest to pan Banaś - do jego rodziny, do syna i do córki, wchodzą służby, to po prostu coś jest tutaj nie tak. To znaczy, że każdy z nas, nie tylko polityk, nie tylko szef NIK, ale każdy z nas obywateli powinien się po prostu obawiać, dlatego że Zbigniew Ziobro jest zdolny do wszystkiego - oceniła.

Według niej Zjednoczona Prawica użyje wszystkich możliwych środków, aby nie oddać władzy, a minister sprawiedliwości-prokurator generalny na pewno nie będzie chciał oddać władzy w ZP. - Zbigniew Ziobro walczy o schedę po Jarosławie Kaczyńskim i możemy to oglądać każdego dnia jak serial na Netflixie. Jest to przerażające, to wszystko, co się dzieje - oceniła. Zdaniem gościni TOK FM kolejne dni mogą przynieść następne "stopnie tej układanki" i rozwój wydarzeń. - Być może wyjdą spod ziemi kolejne dziwne sytuacje - zastanawiała się. 

Całej rozmowy posłuchasz wygodnie na telefonie dzięki aplikacji TOK FM. Pobierz i testuj przez dwa tygodnie za darmo.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (120)
Sprawa Mariana Banasia. "Zaczęła się krwawa walka na śmierć i życie w obozie Zjednoczonej Prawicy"
Zaloguj się
 • villk

  Oceniono 47 razy 37

  Wiecie czemu PIS tak zaciekle wycinał drzewa? Bo boi się ze na nich zawiśnie.

  Pożrą się jak wściekłe psy , nie patrząc na straty i upadek Polski ...

  Dlatego żrąc się jak wściekle psy skończą jak one z PIANĄ NA USTACH

 • c.t.k

  Oceniono 25 razy 21

  Wszystko Ok, ale musieli by wiedzieć, że Jarosław niedługo spotka się z bratem. Bo on nigdy nie zapomina, a jak sam powiedział:żeby wybaczyć, wcześniej musi być kara. Wybaczył 00, zapomniał?. Niee, 00 na coś jest mu potrzebny

 • radqq

  Oceniono 28 razy 18

  Spójrzcie uważnie na to zdjęcie u góry. Jak nie pójdziecie na wybory to coś zostanie w końcu waszym władcą.

 • antoszek22

  Oceniono 21 razy 15

  Przeszukano na wszelki wypadek 20 nieruchomości należących do Banasia w poszukiwaniu kompromitujących materiałów w związku z jego kontaktami z sutenerami prowadzącymi kilkanaście takich przybytków , aresztowano ludzi związanych z afera podsłuchowa w Sowa i Przyjaciele . i zamknięto na 3 miesiące agenta który mógł podczas kampanii pobruździć Dudzie .
  W TVPPIS pojawiły się taśmy z nagraniem dotyczącym Wałesy.

  Morawiecki powiedział publicznie podczas inauguracji kampanii Dudy ze PIS musi postawić wszystko na jedna kartę .
  taka jest prawda
  spora część z występujących może liczyć na długoletnie wyroki w demokratycznym państwie a Duda to taka mała cegiełka, ale niezwykle istotna dla utrzymania struktury mafijnego państwa więc kluczowe jest by nic kompromitującego jego otoczenie w sferze obyczajowej, nie ujrzało przed wyborami światła dziennego.
  To jedyna rzecz, której nie da się "wytłumaczyć" ciemnemu ludowi z ambony .

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 13 razy 9

  Niech się sami pozagryzają i jeszcze sie sami zakopią, będzie OK.

 • flanemco

  Oceniono 13 razy 9

  Mafijna gangsterka pisu rzuciła się sobie do gardeł...walka o życie albo śmierć cywilną... albo kazamaty...
  A na ziemi pokój ludziom dobrej woli...

 • antyantypis

  Oceniono 12 razy 8

  Oby się pozagryzali

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX