"Jej niby jest pełno, a jakoby nikogo nie było". Jak idzie w kampanii Małgorzacie Kidawie-Błońskiej?

Czy sztab Małgorzaty Kidawy-Błońskiej przyjął strategie przykrywania swojej kandydatki? - Cały czas się o niej mówi, ale tak naprawdę mało ją widzimy - analizował w TOK FM Tomasz Walczak z "Super Expressu".
Zobacz wideo

Według ostatniego sondażu przeprowadzonego dla portalu wpolityce.pl Małgorzata Kidwa-Błońska może liczyć na 25 proc. poparcie, co oznacza wzrost o 1 pkt procentowy w porównaniu z poprzednim badaniem.

Zdaniem Joanny Miziołek z "Wprost" dobrze radzi sobie sztab kandydatki Platformy Obywatelskiej na prezydenta . - A co do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej to po prostu uważam, że ona chyba jest źle sprofilowaną kandydatką. To znaczy bardziej trochę w tej kampanii widać, w jaki sposób ona jest - nie chce użyć słowa chowana - ale bardziej sztab ją przykrywa i działania Platformy (...) - stwierdziła gościni TOK FM, zwracając uwagę na kilka wpadek, które zaliczyła wicemarszałkini Sejmu. - Wydaje mi się, że ten sztab będzie chciał jak najbardziej jakby nie pokazywać wad (Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - red.) - oceniła dziennikarka, tłumacząc, że przy kandydacie, który ma deficytu, trzeba jak najbardziej minimalizować straty. - Oni będą się starali zrobić taką kampanię, żeby polaryzować elektorat, żeby doprowadzać do tego, żeby punktować Andrzeja Dudę - przekonywała Miziołek. 

Z jej oceną zgodził się Tomasz Walczak z "Super Expressu". - Jest rzeczywiście tak, że jest trochę schowana ta kandydatka. Jej niby jest pełno, a jakoby nikogo nie było. Cały czas się o Kidawie-Błońskiej mówi, ale tak naprawdę mało ją widzimy - podkreślił. 

Małgorzata Kidawa-Bońska jak "Komorowski w spódnicy"

Gość TOK FM zwrócił uwagę na zagrożenie czyhające na największą rywalkę Andrzeja Dudy.
- Przylepienie jej łatki - co próbuje zresztą zrobić Prawo i Sprawiedliwość - takiego Komorowskiego w spódnicy. No więc rzeczywiście trzeba pokazywać, że ona gdzieś tam bywa, widuje się z wyborcami, ale wywiadów jakoś tak za dużo nie udziela, no bo co nie powie, to za chwile zostanie wykorzystane przeciwko niej. Więc przed tym trzeba się bronić - analizował Tomasz Walczak. 

Prowadzący program Roch Kowalski zwrócił także uwagę, że na konferencjach prasowych kandydatka PO dość niepewnie odpowiada na pytania, stara się mówić bardziej ogólnikowo niż precyzować swoje poglądy. - Jak rozumiem w obawie, że to jedno zdanie wypowiedziane za dużo może przeważyć nad tym, jak ta kampania się dalej potoczy? - zastanawiał się. 

-Tylko pytanie, czy da się przez trzy miesiące kampanii ją tak ukrywać. Za chwilę trzeba będzie stanąć w szranki w debacie z kontrkandydatami - zauważył dziennikarz "Super Expressu".  

Całej rozmowy posłuchasz wygodnie na telefonie dzięki aplikacji TOK FM. Pobierz i testuj przez dwa tygodnie za darmo.

TOK FM PREMIUM