Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda z dużą przewagą nad Małgorzatą Kidawą-Błońską [SONDAŻ]

W wyborach prezydenckich w pierwszej turze największe poparcie będzie miał Andrzej Duda - 41,9 proc.; następna w kolejności jest Małgorzata Kidawa-Błońska z poparciem 22,2 proc. - wynika z sondażu United Survey Company dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM.
Zobacz wideo

Według sondażu na trzecim miejscu w pierwszej turze wyborów prezydenckich znalazłby się Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) - 10,4 proc., a za nim Robert Biedroń (Lewica) - 8,2 proc, Szymon Hołownia (niezależny) - 7,4 proc. oraz Krzysztof Bosak (Konfederacja) - 4,1 proc.

Z kolei w drugiej turze wyborów - gdyby doszło do pojedynku Andrzeja Dudy z Małgorzatą Kidawą-Błońską - urzędujący prezydent mógłby liczyć na 49,6 proc. poparcia, zaś wicemarszałek Sejmu na 41,6 proc.; 5,1 proc. nie wie, na kogo by oddało głos. W pojedynku z Kosiniakiem-Kamyszem Duda otrzymałby 43,9 proc., zaś kandydat PSL 45,9 proc.; w tym przypadku 7,5 proc. nie wie, na kogo by oddało głos.

Sondaż IBRIS - United Survey dla "Dziennika Gazety Prawnej", Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonano 22 lutego 2020 r. na ogólnopolskiej próbie 1100 dorosłych Polaków metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). 

Warto przypomnieć, że w minioną sobotę opublikowano sondaż przygotowany dla wPolityce.pl, z którego wynikało, że Andrzej Duda w I turze może liczyć na 40 proc. głosów; o 6 pkt proc. mniej w porównaniu z poprzednim sondażem. Małgorzatę Kidawę-Błońską poparłoby 25 proc. badanych.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli nie uda się wybrać prezydenta - druga tura odbędzie się 24 maja.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Wybory. Andrzej Duda z dużą przewagą nad Kidawą-Błońską [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • jm69

  Oceniono 9 razy 3

  Duda wygra w pierwszej rundzie. Jest reprezentatywny, lubiany, trzyma z amerykanami, ma bardzo dobre przemówienia, dużo jeździ po Polsce, był już chyba wszędzie. W pierwszej turze 52% i pozamiata kontrkandydatów.

 • przyganiacz

  Oceniono 1 raz 1

  Aby na pewno wygrać w pierwszej turze trzeba mieć przewagę o 50 procent. Póki co przewaga wynosi
  niecałe 20 procent i ma tendencję spadkową...

 • maj.basia

  Oceniono 1 raz 1

  Nie zapomniałam, już piszę -jestem za getz54 ! Mam takie samo zdanie, nic dodać, nic ująć. Ale co z tego,że my myślimy, a ludzie, niestety niedouczeni analfabeci, są za AD. Tragedia, A jeszcze ta jego bezczelna "szefowa",
  no dajemy się zwariować. A poza tym ludzie nie czytają ze zrozumieniem, ani też nie słuchają , tworzą w swloich
  głowach jakąś mieszaninę , która pozwala im na wymyślanie rzeczy, które nie miały i nie mają miejsca. I to jest
  straszne, nie do zwalczenia . Nic do takich mitomańskich głów nie trafia. Prędzej Ciebie uznają za zdrajcę niż
  się przyznają do błędnego pojmowania rzeczywistości. Ech...

 • irenevonbrick

  Oceniono 3 razy 1

  Witam sympatycznych Formowiczów .Mam pytanie do nich.Czy jak wygra Totalna Opozycja to czy należy się bać ich za to że popiera się PIS?,za to że jest się wierzącym Katolikiem,za to że nie lubię LGBT, za to że jestem przeciw aborcji za to że jestem Polakiem a nie Europejczykiem,za to że nie wierzę w prezydentów wszystkich Polaków.Tak ,czy nie?

 • konstancja

  0

  jezeli osiagnie 52 %....

 • getz54

  Oceniono 6 razy 0

  Dlaczego tak się dzieje, ze mimo pogardy jaką Dudek i jego partia okazują milionom Polaków, mimo mafijnych afer,
  które oddalają nas od Europy, poparcie sondazowe mają tak wysokie ? Moim zdaniem po pierwsze, sondaz jest przeprowadzany wśród katolickiej ciemnoty z regionów szczycących się strefami wolnymi od lgbt, i regionów, które
  nie chcą ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, czyli przemocy wobec zon, córek, matek, sióstr, jak w Turcji, u Arabów. Taki baca co to z owieczkami spędzi na połoninach pół roku, po zejściu w dolinę natychmiast uchla się okowitą, gazdzinę pobije, córkę zgwałci, bo to jego prawo, dane mu przez boga. Po drugie, zmowa milczenia i przestępcza solidarnośc. Oni wyśmiewają naszego Dudka, oskarzają go o pedofilię, to my go będziemy bronic, za wszelką cenę, nie damy poniewierac naszego. Oni wyśmiewają się z ,,męczeńskiej,, śmierci naszego prezydenta, to my wierzymy w winę Zeusa gromowładnego, co to pierunem cisnął w naszego Tupolewa i rzucił nim o łąkę i krzaki. Zadnych logicznych kryteriów do tych sondazy nie przykładam. Tłumaczę to w ich sposób. Dlaczego popieracie Dudka ? No bo tak. I do świadomości tych zakutych łbów nie trafią słowa Donalda Tuska, Mariana Turskiego, profesora Strzembosza, Jurka Owsiaka, i wielu innych mądrych ludzi, bo są one kierowane nie pod ten adres. Ściana wschodnia, grawitacja ZSRR i Rosji jest nie do pokonania. To tam jest Jedwabne, tam była Treblinka, Bełzec, Sobibór, Majdanek. To tam ,,zołnierze wyklęci,, cokolwiek by to nie znaczyło, chcieli rozpętac 3 wojnę światową, mordowali ocalałych po 2 wojnie światowej sąsiadów Polaków, okradali i mordowali tych pochodzenia zydowskiego. PiS jak larwy robali z wychodka, zeruje na tym szambie, to ich ekosystem, gwarancja zycia. Dostaną za to ochłapy, jakieś 500+, ciąganie po sądach Donalda Tuska, pana Arabskiego, czyli dostaną i chleb i igrzyska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX