Marek Belka doradcą Roberta Biedronia do spraw gospodarczych

- Prof. Marek Belka będzie moim doradcą ds. gospodarczych i ekonomicznych. Chciałbym, żebyśmy budowali nowoczesne państwo dobrobytu, w którym wszystkim żyje się dobrze - poinformował kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń.
Zobacz wideo

Robert Biedroń podkreślił na konferencji prasowej w Warszawie, że prezydent jest silny siłą swoich doradców i wsparciem ekspertów. - Ważne jest, żeby kandydaci na urząd prezydenta pokazali, kto w Polsce - kiedy wybierzemy nowego prezydenta - będzie podejmował ważne tematy związane z gospodarką i ekonomią, ze stanem naszych finansów - mówił kandydat.

- Dzisiaj zaszczytem dla mnie jest, że mogę przedstawić mojego doradcę ds. ekonomicznych, gospodarczych, osobę, której w sumie nie trzeba przedstawiać, bo profesora Marka Belkę wszyscy znamy jako wybitnego specjalistę do spraw ekonomii (...) Będzie mi doradzał w sprawach ekonomicznych, gospodarczych, w sprawach finansów, także w kontekście UE - powiedział Biedroń.

- Chciałbym, żebyśmy w przyszłości budowali państwo, które będzie nowoczesnym państwem dobrobytu, w którym nam wszystkim, a nie tylko wybranym, będzie się żyło dobrze. Wiem, że takim fachowcem, który jest w stanie do tego doprowadzić, jest profesor Marek Belka - przekonywał kandydat na prezydenta.

Sam Belka powiedział, że jest dla niego wielką przyjemnością przyjąć funkcję doradcy Biedronia "najpierw w jego kampanii prezydenckiej, a później w pełnieniu przez niego funkcji prezydenta". - Jestem wykwalifikowanych człowiekiem w tej kwestii (...) wiem, na czym polega praca doradcy. Dobry doradca jest wysłuchiwany, ale niekoniecznie musi być słuchany, jego zdanie powinno być brane pod uwagę, ale wcale nie musi mieć racji - mówił Belka.

Robert Biedroń oficjalnie został wspólnym kandydatem Lewicy na prezydenta w styczniu. Podczas konwencji w Słupsku, która inaugurowała jego kampanię, deklarował, że jako prezydent postawi na współpracę z przedstawicielami różnych formacji (a nie tylko jednej). Przekonywał, że uczyni wszystko, aby Polska była krajem otwartym i tolerancyjnym. Zapowiedział także wychodzenie z inicjatywą ustawodawczą i składanie projektów na rzecz poprawy sytuacji w ochronie zdrowia, w polityce mieszkaniowej czy w wymiarze sprawiedliwości.

Jeśli chodzi o doradców Biedronia, poza przedstawionym oficjalnie we wtorek Markiem Belką, ma być nim także były wiceszef MON - Janusz Zemke (który będzie doradzał Biedroniowi ws. obronności) oraz były ambasador RP w Moskwie Stanisław Ciosek (ma pomagać w sprawach międzynarodowych). 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

TOK FM PREMIUM