Bogdan Zdrojewski: Przychodzi czas na to, żeby kobieta została prezydentem

- Przychodzi czas na to, żeby kobieta została prezydentem. Na sprzątanie Polski po tym rozgardiaszu, w którym dziś funkcjonujemy - powiedział Bogdan Zdrojewski w TOK FM. Zaznaczył, że to skojarzenie polityczne, a nie antyfeministyczne.
Zobacz wideo

Gościem Wywiadu politycznego był Bogdan Zdrojewski, senator PO. Mówił o tym, że przed wyborami prezydenckimi "wzrosła powaga sytuacji i oczekiwania wobec Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jako kandydatki", bo "szeroki elektorat oczekuje zmiany na stanowisku prezydenta". - Małgorzata Kidawa-Błońska w przeciwieństwie do Donalda Tuska może uszczknąć głosy w elektoracie PiS-u, przede wszystkim swoją empatią. Ona lepiej rozumie oczekiwania i rozczarowania elektoratu PiS-u - mówił polityk Platformy na antenie TOK FM.

Dodał, że Donald Tusk decyzję o niestartowaniu w wyborach, a włączeniu się w kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej podjął "w poczuciu odpowiedzialności". A o Kidawie-Błońskiej dalej wypowiadał się tak: "Ma taką nadwyżkę empatii, zbiera rozmaite oczekiwania, pretensje, za każdym razem w sposób trafniejszy komunikuje się z grupami, z którymi się spotyka". 

- Przychodzi czas na to, żeby kobieta została prezydentem. Na sprzątanie Polski po tym rozgardiaszu, w którym dziś funkcjonujemy - powiedział Zdrojewski. 

Karolina Lewicka pytała, czy to do sprzątania trzeba wysłać kobietę, ale senator od razu przeprosił, że tak wyszło z jego wypowiedzi. - Przepraszam bardzo, ale to skojarzenie polityczne a nie antyfeministyczne. Do tego trzeba silnego charakteru - powiedział i dyskusja zeszła na to, czy płeć w ogóle odgrywa jakąkolwiek rolę przy pełnieniu urzędu prezydenta. Kontekstem była też niedawna wypowiedź szefowej sztabu Andrzeja Dudy, która stwierdziła, że to mężczyźni powinni pełnić urząd prezydenta

Zdrojewski uznał z kolei, że płeć nie odgrywa dużej roli. - Pokonaliśmy barierę myślenia, że prezydentem powinien być mężczyzna i dobrze. W hasłach o walkę z wykluczeniem kobiety są lepsze niż mężczyźni, mają większy mandat do tego, żeby walczyć z wykluczeniem, z szowinizmem, z agresją fizyczną - mówił na antenie TOK FM. Dodał, że dobrym zapleczem kandydatki Platformy jest to, że wokół siebie skupia przedstawicieli nauki i kultury, więc można liczyć na to, że będzie mieć kompetentny sztab doradców. 

Dodał też, że w kampanii najbardziej Małgorzacie Kidawie-Błońskiej pomoże PiS. - I już to czyni z dobrym skutkiem. Wystarczy popatrzeć na to, co się dzieje na sali sejmowej, na wybranych sędziów wybranych przez ministra sprawiedliwości - mówił. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Wybory prezydenckie. Bogdan Zdrojewski uważa, że kobieta powinna zostać prezydentem
Zaloguj się
 • robertes777

  Oceniono 3 razy 3

  Mówią że Pan Duda to marionetka w rękach Pana Kaczyńskiego. Może ... po części ... Natomiast Pani Kidawa-Błońska nie ma swojego zdania, przyjmuje stanowisko swoich Popleczników... i jeszcze POwracającego Pana Tuska

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego już czas na kobietę?
  To raczej marny argument, chyba, że chodzi o to, by społeczeństwo zdało test, podobnie jak w USA zdało parę lat temu z Obamą.
  Tylko wtedy wychodzi na to, że my też mamy swoich "murzynów"....

  Najlepszym argumentem jest to, by następny prezydent był niesterowalny i trzymał poziom kultury wymagany dla tego stanowiska.
  To ostatnie w przeciwieństwie do Dudy ma Kidawa ale obawiam się, że połowa Polaków zupełnie nie zrozumiałaby o czym piszę.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy 2

  Powiedzial dlaczego?
  Aprpos pokomonow gdy zaczynaja mwic o piniendzach, taka rada sprawdzcie swoje portfele.

 • irenevonbrick

  Oceniono 1 raz 1

  Tak,ale nie Kidawa.słaba z języków obcych,słaba z zakresu prawa międzynarodowego,słaba negocjatorka,słaba dyplomatka,słaba z wiedzy o społeczeństwie.Lepsza od niej jest no ta Bieńkowska.

 • mgrstepien

  Oceniono 1 raz 1

  Kosiniak miałby może i szansę powalczyć z Dudą, ale jeśli Grzegorz Budka wycofa z wyścigu swoją starą szka.. przepraszam, swojego czarnego konia, to jest to formalny koniec PO w wersji samobójczej.
  Prompter wyprowadzić!

 • ursus104

  0

  Co za głupia uwaga o tym sprzątaniu. Nadwrażliwość prowadzącej otarła się o śmiesznosć

 • eski57

  Oceniono 5 razy -3

  PiS na pewno pogodził się , że prezydent w pierwszej turze NIE wygra i główną ofensywę przygotowuje na drugą do której dołączy się o. Rydzyk i K. Instytucjonalny ! … ? - Pierwszym krokiem do zmiany władzy może być wybór Nowego prezydenta - Polki mają Historyczną Szansę o Tym pierwszym kroku przesądzić , głosując solidarnie również "w swoim własnym interesie” - dla Zachowania Prawa do Samostanowienia o sobie , Oddając głos na Kandydatkę (a ..) o umiarkowanych poglądach światopoglądowych , a NIE na Klerykała ! .. Ale wyraźnej aktywności Kobiet NIE widać – mało – „ nadal ma oszalałe na jego punkcie fanki, zarzucające mu na szyję ramiona,całkiem bez kontekstu, jak twierdzi otoczenie Dudy” .. , Mimo , że Prezydent A. Duda zadeklarował u o. Rydzyka , że podpisze Ustawę zakazującą aborcję ! ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX