"Wyborcza" o związkach żony Zbigniewa Ziobry z gangsterami. Patrycja Kotecka: Odwet za skuteczne zwalczanie przestępczości

Cień przeszłości i związki z półświatkiem przestępczym ciągną się za Patrycją Kotecką - donosi "Gazeta Wyborcza" i publikuje zeznania świadka koronnego, które nie są dla żony Zbigniewa Ziobry zbyt korzystne. Patrycja Kotecka wydała oświadczenie w sprawie publikacji.
Zobacz wideo

"Gazeta Wyborcza" ujawniła w środę zeznania świadka koronnego Piotra K. pseudonim "Broda", był związany przed laty z gangiem pruszkowskim i grupą mokotowską. K. W swoich zeznaniach mówił też o Patrycji Koteckiej, żonie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. -"Znaczną część przesłuchania z 2 lipca 2009 r. poświęca Koteckiej i jej relacjom z półświatkiem Warszawy na przełomie lat 90. i pierwszej dekady XXI w." - pisze "Wyborcza".

"Broda" zeznał, że Kotecka była dobrą znajomą Sławomira J. pseudonim Bąbel i została mu przedstawiona jako jego dziewczyna. - Patrycja po kilku tygodniach znajomości poprosiła J., aby pomógł jej rozwiązać problemy z właścicielami pizzerii zlokalizowanej na Ursynowie w rejonie ul. Rosoła. Nie wiem, o jakie konkretnie rozliczenia chodziło. Kiedy doszło do konfliktu J. z Patrycją, ona zwróciła się do mnie, abym pomógł jej ze Sławkiem. Oczywiście nie wiedziała, że J. jest moim człowiekiem i że ja mu mogę przekazać treść tej rozmowy. Podczas kolejnej naszej rozmowy przyszła do mnie już ze zleceniem na J. Kontekst tego był taki, że ja miałem go porwać i pobić, a potem nawet się pozbyć – czytamy w zeznaniach "Brody" w "GW". Finalnie sprawa miała zakończyć się tak, że dwaj gangsterzy porwali Kotecką i jej "pogrozili".

"Broda" zeznał też, że nagrał całą rozmowę, żeby mieć haka na Kotecką. - Tego typu sytuacje wykorzystywaliśmy z J. aż do czerwca 2006 r. Kotecka na przestrzeni tych lat wykonywała dla nas wiele działań, a w szczególności z uwagi na "charakterystyczną urodę” podrzucaliśmy ją różnym osobom, także z kręgu polityki, biznesu, ale także funkcjonariuszom policji – powiedział śledczym gangster.

Potem, gdy Kotecka nawiązała znajomość ze Zbigniewem Ziobrą, stała się bardziej niezależna. Broda zeznał, że to znany detektyw, będący "stałym kontaktem" mafii pruszkowskiej, Krzysztof Rutkowski bezpośrednio podrzucił Kotecką ministrowi. - Ale w jaki konkretnie sposób to uczynił, tego nie wiem – mówił śledczym gangster. "Broda" zeznał też, że "Kotecka miała być wykorzystana przez grupę pruszkowską do zbierania informacji z resortu ministra". - Kotecka wyraziła na moją propozycję zgodę, po czym kiedy spotkaliśmy się w 2006 r., rozmawiała już inaczej i dała mi do zrozumienia, że nie jest możliwe ujawnianie informacji – powiedział śledczym gangster.

Co do zeznań "Brody" Kotecka wszystkiemu zaprzecza. W oświadczeniu opublikowanym w prawicowym portalu wpolityce.pl nazywa gangstera "konfabulantem i gwałcicielem" a jego słowa  "fałszywymi". - Nie ulega wątpliwości, że fałszywe zeznania są motywowane też zemstą świata przestępczego za moją pracę dziennikarza śledczego. Jednocześnie stanowią odwet za skuteczne zwalczanie przestępczości, w tym tej zorganizowanej, przez mojego męża - Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego - pisze Kotecka. 

Patrycja Kotecka zaczynała swoją karierę w mediach jako modelka. Potem pracowała w kilku redakcjach. Zrobiło się o niej głośno w latach 2006 - 2009, gdy pracowała w Telewizji Polskiej. "Gazeta Wyborcza" pisała o niej wtedy jako o "oficerze politycznym" PiS w TVP. Teraz jest dyrektorem marketingu Link4, firmy ubezpieczeniowej, która zależna jest od PZU.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
"Wyborcza" o związkach żony Zbigniewa Ziobry z gangsterami. Kotecka: Odwet za skuteczne zwalczanie przestępczości
Zaloguj się
 • wazps

  Oceniono 12 razy 6

  Oooo i jak tam panie zero, czy ten świadek koronny nie jest wiarygodny, tak jak wiarygodni byli ci świadkowie koronni użyci do "wykrycia" układów, zwłaszcza ci skazani już wcześniej za krzywoprzysięstwo?

 • getz54

  Oceniono 9 razy 5

  Artykuł w GW pokazuje, jakim niedorajdą zyciowym jest Zbynio. Nawet zonę mu podrzucili, bo nie był w stanie sam poznac zadnej dziewczyny. Swoją drogą korzystanie z usług takiego swata jak Rutkowski, świadczy o poziomie intelektualnym Ziobry i jego znajomości prawa, rozumienia tego prawa. Na miejscu Ziobry zrobiłbym natychmiast
  badania DNA dzieci, moze tez mu w tym pomagał Rutkowski albo jakaś ,,Broda,, czy inny ,,Bąbel,, ??

 • pn-ski

  Oceniono 9 razy 5

  No to kosciól moze chwile odetchnac...

 • mmeydey

  Oceniono 9 razy 5

  no to powtórzy się los tego boksera....

 • marudna.maruda

  Oceniono 11 razy 5

  Prawi i sprawiedliwi, prawdziwi patrioci, katolicy do bólu, naprawiacze polskiej rzeczywistości w majestacie władzy. A wystarczy zajrzeć pod dywan i pająki wypełzają. Ciemnota, ogłupiona rozdawnictwem, nadal wierzy w ich pracę "dla idei", w "misję" ??

 • pd2016

  Oceniono 11 razy 5

  Całe działania PiS mają charakter gangsterski - 500+ i inne przekupstwa, to typowe metody świata bezprawia... I te uzależnienia - ty mi przysługę, ja ci fuchę...

 • bihepi

  Oceniono 8 razy 4

  "... Kotecka na przestrzeni tych lat wykonywała dla nas wiele działań, a w szczególności z uwagi na "charakterystyczną urodę” podrzucaliśmy ją różnym osobom, także z kręgu polityki, biznesu, ale także funkcjonariuszom policji..."

  PANIE OBERSZERYFIE ZIORRO!
  Niech się pan nie przejmuje niedbałą polszczyzna pana koronnego.
  Pan koronny mówiąc, że ją podrzucali ma na myśli, że ona taka lekka zawsze była,(ale nie w obyczajach, brońboże).

  Pan koronny i inni panowie z mafii zazdroszczą panu, że pati koti tak bardzo pana kocha i nie wybrała żadnego z nich - męskich, życiowo zaradnych przystojniaków o silnym charakterze,
  tylko pana-całkowitą odwrotność "fajnego faceta".

  Nie pan się nie boi panie Oberszeryfie!
  Ta mafia jest słaba - na pewno nie mają żadnych nagrań pani pati koti. Jeśli nawet mieli, to zgubili, bo to gamonie.
  A jeśli mają, to te nagrania są fałszywe. A jeśli nie są fałszywe, to i tak prokurator nic nie zrobi (jak z Birgfellnerem), najwyżej wielki wstyd pozostanie, że pani pati się okazała "śliczną wtyczką" w samym sercu Rodziny Ziobrano.

 • jahodovy

  Oceniono 4 razy 2

  Pati Koti z brodą? :)

 • rbik53

  0

  .
  Banaś powinien zrobić ją swoim zastępcą.
  A Ziobro? - ma nowych szwagrów, cieszy się chłopisko.....
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX