Opłata paliwowa w górę. Jest obwieszczenie ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka

Od 1 marca obowiązywać będzie nowa - wyższa - opłata paliwowa. - To dotknie każdego Polaka - ostrzega Borys Budka.
Zobacz wideo

Minister infrastruktury podwyższa stawkę opłaty paliwowej na 2020 rok dla benzyny o 12,3 proc.- podano w obwieszczeniu ministra opublikowanym w Monitorze Polskim. "Zmiany, o których mowa w pkt 1-3, stosuje się od dnia 1 marca 2020 r. zgodnie z art. 56 ustawy z dnia 13 lutego 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2020" - napisano.

Według opublikowanego obwieszczenia, w tym roku opłata wyniesie 155,49 zł za 1000 l benzyny silnikowej oraz wyrobów powstałych z jej zmieszania z biokomponentami wobec 138,49 zł z obwieszczenia opublikowanego w listopadzie.

Opłata dla olejów napędowych, wyrobów powstałych ze zmieszania tych olejów z biokomponentami oraz biokomponentów stanowiących samoistne paliwa wyniesie 323,34 zł za 1000 l olejów napędowych wobec 306,34 zł w wersji z listopada. Dla gazów opłata wzrośnie do 187,55 zł za 1000 kg wobec 170,55 zł w listopadowej wersji. 

Jak komentował, w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Borys Budka,  podwyżka opłaty paliwowej "dotknie każdego Polaka".

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Opłata paliwowa wyższa
Zaloguj się
  • darkwitcher

    Oceniono 1 raz 1

    Małpeczki podrożały, paliwo podrożeje koronawirus zabije kilka tysięcy emerytów którym nie trzeba będzie wypłacać emerytury i cyk deficyt budżetowy zażegnany. I co da się zaoszczędzić pieniądze w budżecie ano da się...i co wy byście zrobili bez tego PISu...:-P

  • 2bxornot2b

    Oceniono 8 razy -4

    Zrownwazony budzet centralny byl w programie PIS i zostanie zrealizowany. Choc calkwity deficyt panstwa nadal bedzie na poziomiie 15 mld to nie ma odwrotu od zmniejszania potrzeb pzyczkowych panstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX