Palec Lichockiej nie zrobił wrażenia na wyborcach? Prawo i Sprawiedliwość ucieka Koalicji Obywatelskiej [SONDAŻ]

Złe wieści dla opozycji. W pościgu za rządzącym Prawem i Sprawiedliwością Koalicja Obywatelska najwyraźniej dostała zadyszki i po zwyżce notowań związanej ze zmianą władz w PO traci poparcie - pisze piątkowy "Super Express", powołując się na zlecony sondaż.
Zobacz wideo

Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu", gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lutym bieżącego roku - wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 41,40 proc. "To rezultat nieco lepszy niż ten, który partia zanotowała w styczniu (40,48 proc.). Tym samym zwiększyła się przewaga formacji Jarosława Kaczyńskiego nad opozycją" - czytamy w dzienniku.

Koalicja Obywatelska może liczyć w sondażu na 25,05 proc. poparcia. Miesiąc wcześniej było to 27,39 proc.

Trzecie miejsce na podium niezmiennie należy do Lewicy. "Na tę formację chce zagłosować 14,35 proc. badanych. To niemal tyle samo, ile przed miesiącem" - informuje gazeta.

Zgodnie z sondażem, w Sejmie znalazłaby się jeszcze PSL-Koalicja Polska z 9,76 proc. poparcia oraz Konfederacja, na którą zagłosowałoby 8,31 proc. ankietowanych.

"Te niewielkie zmiany poparcia są związane z aktywnością kandydatów na prezydenta. Emocjonalne wystąpienia Andrzeja Dudy mogą się przekładać na lepsze notowania PiS" - komentuje cytowany w "Super Expressie" politolog prof. Ewa Marciniak z UW.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM