Koronawirus. Donald Tusk ironicznie sugeruje, że PiS "może tego nie przetrwać"

Po czwartkowej awanturze o odpowiedni sposób mycia rąk, głos postanowił zabrać także były szef Rady Europejskiej. "Rząd stwierdził, że przed koronawirusem uchronić nas mogą tylko czyste ręce. PiS może tego nie przetrwać" - napisał na Twitterze polityk.
Zobacz wideo

Po czwartkowej kłótni o prawidłowe mycie rak, w której w roli eksperta wystąpił Stanisław Karczewski  z PiS,  głos na temat koronawirusa postanowił zabrać przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk

Były szef Rady Europejskiej sytuację skomentował w mediach społecznościowych. "Rząd stwierdził, że przed koronawirusem uchronić nas mogą tylko czyste ręce. PiS może tego nie przetrwać" - napisał na Twitterze. 

Stanisław Karczewski vs. Tomasz Grodzki. Awantura o mycie rąk w Senacie

We wtorek marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki zaprezentował, w jaki sposób należy myć ręce, aby zminimalizować ryzyko przeniesienia nowego koronawirusa. W czwartek wicemarszałek PiS Stanisław Karczewski, zrobił to samo, wytykając jednak politykowi KO "kardynalny błąd", którego ten miał się dopuścić w swoim instruktażu. Według niego nie należy naciskać dozownika mydła czy płynu dezynfekującego kciukiem, lecz łokciem lub wierzchem dłoni. 

Marszałek Grodzki najpierw skomentował sytuację, mówiąc, że "czasem granica między rzeczywistością a śmiesznością bywa dla niektórych zbyt cienka". Następnie jednak - po obejrzeniu powtórki nagrania - przyznał, że rzeczywiście dotknął kciukiem dozownika, choć - jak podkreślił przy niechirurgicznym myciu rąk, nie jest to błąd. "Mea cupla (...) Może dzięki temu jeszcze więcej osób dowie się, jak ważne jest mycie rąk" - napisał na Twitterze. 

O sytuację był w piątek pytany w TVP1 Stanisław Karczewski. "Jestem nawet wdzięczny marszałkowi Grodzkiemu, że w taki sposób doprowadził do takiego sporu, jak myć ręce. Najważniejsze, że mówiliśmy o tym, że trzeba myć ręce" - powiedział Karczewski

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo.

DOSTĘP PREMIUM