"Chodź tygrysie". Żona atutem Kosiniaka-Kamysza. "Kolosalna różnica między nią a Agatą Kornhauser-Dudą"

- To "chodź tygrysie" było dobre. Pokazywało taką ładną relację między Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem a jego żoną Pauliną. To mu może dodać punktów - oceniła w TOK FM prof. Ewa Pietrzyk-Zieniewicz z UW.
Zobacz wideo

Weekend stał pod znakiem konwencji wyborczych kandydatów opozycji. W Jasionce koło Rzeszowa swoją kampanię zainaugurował Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak zauważył Piotr Maślak, prowadzący Pierwsze Śniadanie w TOK FM, show skradła mu jednak jego żona, Paulina, która zadeklarowała, że będzie aktywną pierwszą damą. Kończąc swoje wystąpienie, zwróciła się do męża słowami: Chodź tygrysie, scena jest twoja.

Według prof. Ewy Pietrzyk-Zieniewicz cała konwencja wypadła bardzo dobrze. - Kosiniak nie rozczarował, sądzę, że ta impreza, a zwłaszcza żona, dodała mu punktów. To "tygrysie" pokazało ich bardzo ładną relację wewnątrzmałżeńską. Nie bądźmy też aż tacy purytańscy. Takie sytuacje pokazują ludzką stronę polityka, a wszystko, co wywołuje uśmiech, ale nie śmiech, pomaga w kampanii – oceniła politolożka. Dodała, że żona Kosiniaka-Kamysza "kolosalnie różni się" od żony Andrzeja Dudy. - Agata Kornhauser-Duda to bardzo elegancka kobieta, tyle że bryła lodu i bardzo niechętnie się odzywa. Polacy lubią jak polityk czy jego partner zapyta o zdrowie dzieci, czy rodziny. Powie coś miłego. Wtedy atmosfera robi się przyjazna, a my to lubimy – mówiła ekspertka. 

W sobotę swoją dużą konwencję miała też Małgorzata Kidawa-Błońska. Według prof. Ewy Pietrzyk-Zieniewicz kandydatka PO na prezydenta nadal potrzebuje treningu. - Ktoś powinien z nią pracować. PO w ostatnim czasie nie ma ogólnie szczęścia do frontmanów i tak jest z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Ona tego czegoś nie ma, jest dużo ciekawsza w relacjach w małych grupach. A mąż pan reżyser, robił, co mógł – przekonywała rozmówczyni Piotra Maślaka. 

Ekspertka komentowała też konwencję Roberta Biedronia. Jak oceniła, pozostali liderzy lewicy, Adrian Zandberg i Włodzimierz Czarzasty, wzięli na siebie powiedzenie twardych i mocnych kwestii. - Lewica mocno zaistniała w przesłaniu, że dość już tej ortodoksji katolicko-narodowej. Czarzasty i Zandberg dali zasłonę Biedroniowi, bo kandydat takich rzeczy artykułować nie powinien - powiedziała prof. Pietrzyk-Zieniewicz. Oceniła jednocześnie, że pod względem retorycznym Robert Biedroń wypadł w weekend najsłabiej z kandydatów opozycji. - Ma odrobinę słowotoku. Gdyby to jego wystąpienie skrócić o 1/3 to byłoby bardziej wyraziste i nie byłoby powtórzeń. Aczkolwiek sama konwencja była dobra – podsumowała ekspertka.

Całej rozmowy wysłuchasz dzięki aplikacji TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (148)
Wybory prezydenckie 2020. "To 'chodź tygrysie' było takie ładne"
Zaloguj się
 • krzych.korab

  Oceniono 34 razy 14

  Kiedy widzę milczącą żonę prezydenta. Nie mającą zdania w żadnym temacie. To widze taką zahukaną ofiarę przemocy domowej.

 • bleifuss

  Oceniono 19 razy 11

  Obawiam się, ze duża część starszego elektoratu, zwłaszcza wiejsko-kościelnego, potraktuje ten swobodny stosunek w małżeństwie za objaw rozwiązłości, podważający jego od -sięciu lat pielęgnowaną postawę ściśniętej dupy; żeby baba publicznie do chłopa takie rzeczy? To pachnie agencją towarzyską. Może jeszcze w sypialni lampę zapala?

 • pislamabad

  Oceniono 31 razy 11

  Dudzianka jest spięta bo od 5 lat Dudu Adrianek jest szantażowany przez Leśne Ruchadło Jolkę Rosiek

 • america_n_beauty

  Oceniono 25 razy 9

  Faktycznie "kolosalna różnica" :)
  SIksa ubrana w czerwono-różowy stroik, czytająca smsy od "tygryska" :)

 • Wojciech Joński

  Oceniono 17 razy 9

  Jak się ma niezbyt rozgarniętego męża , który najpierw mówi a potem myśli to tak to jest. Patrz P. Melania Trump !

 • a.sz

  Oceniono 27 razy 7

  Kosiniak to żałosny przedstawiciel próżniaczej klasy hrabiów PSL-owskich. Pseudo-rolników
  Dla stanowiska zrobi wszystko.
  Pamiętamy jak zeszmacił się w rządzie Tuska wprowadzając ustawę o wydłużonym wieku emerytalnym.
  A ubezpieczenia zdrowotne rolnikom fundujemy my wszyscy w 100% a w 94% ubezpieczenia emerytalne.
  Tutaj nie ma nic do powiedzenia.
  Ale wylewa się z ust jego lepka słodycz.

  Wystąpienia Kamysza nacechowane są takim patosem , że odnosi się wrażenie jakby przemawiał co najmniej biskup , prymas czy kardynał. I te oczy nabożnie wywrócone gdy upaja się własnymi słowami.
  Ani chybi Narcyz !
  Pomyłka : Tygrysek !
  Uff.
  Dobrze , ze nie w piżamce.

 • byrcyn11

  Oceniono 17 razy 7

  Dudowa niemota. Ale jak się niema nic mądrego do powiedzenia, to lepiej milczeć.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 11 razy 5

  Ktora? pierwsza czy ta nowa.

 • etanim

  Oceniono 15 razy 5

  Nie tylko konwencja była medialna. Gadanie Tygrysa też było medialne, że aż mdłe. W 2021 r. nic nie zrobi, bo przy żłobie jest ciągle PiS. Z obietnic wyjdzie zero. A potem... PSL to znana krwa partyjna i znana jest z tego, że pójdzie do łóżka z tym, kto więcej da...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX