Koronawirus w Polsce. Premier spotkał się z opozycją. "Ponad podziałami"

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Omawiano kwestię koronawirusa w Polsce.
Zobacz wideo

W środę wieczorem premier poinformował, że zaprasza liderów wszystkich ugrupowań opozycyjnych, bo chce dokładnie przedstawić przebieg dyskusji na sztabie kryzysowym i pokazać, jak władze realizują "krok po kroku najlepsze praktyki". Morawiecki zapowiedział wówczas, że oprócz niego w spotkaniu wezmą udział także m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski, a także szef KPRM Michał Dworczyk.

Na spotkaniu Koalicję Obywatelską reprezentowali posłowie: wiceszef PO Tomasz Siemoniak i sekretarz generalny Platformy Marcin Kierwiński. Lewicę - Marcelina Zawisza oraz Wiesław Szczepański. Klub PSL-Kukiz15 - prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Paweł Kukiz, a Konfederację - Krzysztof Bosak i Jakub Kulesza. W spotkaniu brał udział również szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Od poniedziałku do każdego klubu parlamentarnego codziennie rano będzie przesyłany biuletyn z najważniejszymi informacjami nt. koronawirusa - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Podkreślił, że w tej sprawie spotkania premiera z parlamentarzystami będą odbywały się w KPRM regularnie. - Dla rządu PiS to jest niezwykle ważne, żeby tego rodzaju sprawy były ponad podziałami politycznymi, choroba nie ma barw politycznych - oświadczył szef kancelarii premiera. Dziękował też przedstawicielom opozycji, że potrafili wznieść się ponad podziały.

Koronawirus w Polsce 

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według danych przekazanych przez GIS od 31 grudnia 2019 r. do 3 marca br. na całym świecie zanotowano 90 663 potwierdzone przypadki COVID-19. 3124 osoby zmarły.

W środę rano minister zdrowia poinformował, że potwierdzono w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa. Pacjent jest hospitalizowany w Zielonej Górze w Szpitalu Uniwersyteckim - na oddziale zakaźnym. W czwartek rano Szumowski poinformował, że na ten moment nie ma żadnego kolejnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

DOSTĘP PREMIUM