Radny PiS z Wyszkowa usunięty z partii. W tle skandal obyczajowy

Prawo i Sprawiedliwość usunęło z partii Krzysztofa Sobieskiego, radnego z Wyszkowa. Wcześniej w lokalnych mediach pojawiła się informacja, że polityk miał wysyłać niepełnoletnim swoje nagie zdjęcia.
Zobacz wideo

"W dnia 5 marca 2020 r. uchwałą Prezydium Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości Okręgu 18 - Siedlce pan Krzysztof Sobieski został usunięty z PiS" - poinformował w piątek na Twitterze szef komitetu wykonawczego partii Krzysztof Sobolewski.

Dzień wcześniej przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w Wyszkowie (w województwie mazowieckim) opublikowali oświadczenie, w którym poinformowali o wykluczeniu Sobieskiego z członkostwa w lokalnych szeregach partii. Powodem - jak podali - są informacje dotyczące kwestii obyczajowych.

Wszystko zaczęło się od komunikatu Zbigniewa Stonogi, który - w mediach społecznościowych - zaapelował do osób z Wyszkowa, aby wysyłały mu "wszelkie aktywności" jednego z radnych PiS. Podawał, że ma już ponad 30 zgłoszeń, w tym - jak pisał - "ohydne zdjęcia", które młodzieży miał przesyłać polityk. Temat kontynuowały lokalne media, z których doniesień wynika, że radny przez ostatnie trzy lata wymieniał wiadomości z wieloma uczniami szkoły w Wyszkowie - niektórzy z nich mieli być nieletni. Jak podaje portal "Tuba Wyszkowa", materiały w tej sprawie zostały już przekazane Prokuraturze Rejonowej w Wyszkowie przez tamtejszą policję. 

Sam radny zaprzecza zarzutom i w rozmowie z "Tubą Wyszkowa" przekonuje, że padł ofiarą prowokacji. "Nie wie, z czyjej strony. Ale prowokacją miało być też to, że osoby, z którymi rozmawiał na FB, podawały się za pełnoletnie i - jak mówi - 'podpuszczały go'" - czytamy na portalu. 

Gdy dziennikarka - w rozmowie z radnym - wspomniała, że z relacji Stonogi wynika, że zgłosiły się do niego osoby, którym polityk miał wysyłać pornograficzne materiały - ten odparł: "Na pewno nie tak, że wziąłem i wysłałem. Była obopólna zgoda czy jakieś tam informacje. A tak to ja na pewno nie wysłałem, nie spotkałem się z żadnym w tych celach, co on zamierza mnie tam wrobić".

Dopytywany, czy zapraszał do swojego domu młodzież i pił alkohol, polityk przyznał, że "raz się zdarzyło". Tłumaczył, że młodzi "przyszli, sami się wprosili, chcieli wypić". - Oczywiście nie małoletni. Małoletni pili herbatę - przekonywał w rozmowie z "Tubą Wyszkowa". Pytany z kolei, czy komukolwiek wysyłał bądź udostępniał na Facebooku nagie zdjęcie, odpowiedział: "Hmmm... Trudno powiedzieć. Nieraz z nudów jakieś tam. Ale na pewno nie tak, że wziąłem wysłałem komuś, po prostu: masz moje zdjęcie. Może jakaś prowokacja, że ktoś przysłał swoje, może na odpowiedź. Nie wiem, mogło się tak zdarzyć".

Radny zapewnia, że zgłosił sprawę na policję i zamierza bronić się w sądzie. Polityk był wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Wyszkowie. Jak czytamy na profilu lokalnego PiS na Facebooku, w czwartek złożył oświadczenie o zrzeczeniu się mandatu.

DOSTĘP PREMIUM