Sondaż "Rz" o 2 mld złotych dla TVP. "Odpowiedź respondentów zdecydowana i mało korzystna dla Kurskiego"

Telewizja publiczna nie powinna dostawać tak hojnego prezentu od prezydenta - uważa zdecydowana większość badanych w sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej": 61,6 proc. badanych "raczej" i "zdecydowanie" opowiedziało się przeciw pieniądzom dla TVP i Radia.
Zobacz wideo

"Rzeczpospolita" poinformowała o wynikach sondażu, w którym zapytała, czy media publiczne (TVP i Polskie Radio) powinny otrzymywać z budżetu państwa rekompensatę za niezapłacony przez obywateli abonament. "Odpowiedź respondentów jest zdecydowana i mało korzystna dla odchodzącego prezesa TVP Jacka Kurskiego i tych, którzy zajmują się mediami w obozie rządzącym. 26,4 proc. badanych "zdecydowanie" lub "raczej" opowiada się za rekompensatą" - podała gazeta.

"Prawie połowa (48,5 proc.) jest temu "zdecydowanie przeciwna", a 13,1 proc. - "raczej". To oznacza, że na "nie" jest 61,6 proc. pytanych przez IBRiS" - zaznaczył dziennik. "Nie wiem, trudno odpowiedzieć" - wybrało 12,1 proc. badanych.

Według gazety taki wynik musi oznaczać, że "pomysł na finansowanie mediów z budżetu, a szczególnie TVP prowadzonej przez prezesa Jacka Kurskiego, nie znajduje uznania nawet w sporym fragmencie elektoratu PiS".

"Potwierdzają to liczby z sondażu - 34 proc. wyborców PiS z ostatnich wyborów jest przeciwnych "rekompensacie". Co więcej, nawet 37 proc. widzów "Wiadomości" w TVP jest tego zdania i aż 47 proc. korzystających z kanału informacyjnego TVP Info" - wylicza dziennik.

Sondaż przeprowadzono 6 marca na 1100-osobowej grupie respondentów.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM