Michał Woś zarażony koronawirusem. Wynik testu ministra pozytywny. "Czuję się dobrze"

Michał Woś, minister środowiska, poddał się testowi na obecność koronawirusa. Jak sam poinformował, wynik badania jest pozytywny.
Zobacz wideo

Jak poinformował reporter RMF FM Patryk Michalski, to Michał Woś, minister środowiska w rządzie Mateusza Morawieckiego, poddał się badaniu na obecność koronawirusa. Woś przyznał, że miał kontakt z zakażonym koronawirusem. 

Po kilkunastu minutach minister poinformował, że wynik jego testu jest pozytywny. - Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi - napisał na Twitterze minister środowiska. 

- Osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom - poinformował w poniedziałek na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

- Od 5 marca, dnia wręczenia nominacji ministrowi środowiska Michałowi Wosiowi, prezydent Andrzej Duda nie miał z nim osobistego kontaktu - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Koronawirus w Polsce

W Polsce do poniedziałku odnotowano 156 przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych; trzy osoby zakażone koronawirusem zmarły.

TOK FM PREMIUM