Ministrowie z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa

Ministrowie w rządzie Mateusza Morawieckiego, którzy brali udział w obradach Rady Ministrów z zarażonym szefem resortu środowiska, otrzymali wyniki testu na koronawirusa. Na szczęście są negatywne.
Zobacz wideo

Szumowski pytany na briefingu prasowym o wyniki badań członków Rady Ministrów na obecność koronawirusa odpowiedział, że wyniki, które dotychczas spłynęły są negatywne. - Jeżeli ktoś miał kontakt późniejszy, to jeszcze będzie wykonywał testy we własnym zakresie - oświadczył.

- Ta grupa, która była na Radzie Ministrów została przebadana, wszystkie te wyniki są ujemne - poinformował.

W poniedziałek minister środowiska Michał Woś poinformował, że jest zakażony koronawirusem. W związku z tym zaczęły pojawiać się pytania o stan zdrowia premiera i innych ministrów. 

Koronawirus w Polsce. Co z otoczeniem prezydenta?

- Na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych danych o potwierdzonych wynikach pozytywnych z bezpośredniego otoczenia pana prezydenta  - powiedział Szumowski, dodając jednak, że w każdym urzędzie pracują setki osób. - I na pewno gdzieś ktoś wynik pozytywny ma - zaznaczył minister.

Podkreślił też potrzebę wykonywania standardowej procedury sanitarnej. - Czyli zmapowanie wszystkich kontaktów, sprawdzenie, z kim te osoby (zakażone koronawirusem - PAP) mogły się kontaktować i wykonanie testów, jeżeli jest taka potrzeba - jeżeli są to osoby, które muszą pracować z ludźmi, a jeżeli nie (muszą pracować) to kwarantanna - mówił.

Zaznaczył, że badane są osoby z kontaktu z osobą zakażoną. - To nie jest tak, że w związku z jednym zakażeniem cały rząd ma się przebadać. Te osoby, które miały bezpośredni kontakt z panem ministrem (ministrem środowiska Michałem Wosiem - PAP) jako osobą, która ma potwierdzony wynik dodatni - dodał

Koronawirus w Polsce. Minister zarażony

W ostatnim posiedzeniu rządu nie brał udziału premier Mateusz Morawiecki, ponieważ w tym samym czasie trwało posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego zwołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Jeśli chodzi o pozostałych ministrów - rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że "w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia, podjęto działania wynikające z procedur Głównego Inspektora Sanitarnego". "Wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu zostali poddani wczoraj wieczorem standardowym testom, którym poddawani są wszyscy, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną" - podkreślił w komunikacie przesłanym we wtorek rzecznik rządu.

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych 

We wtorek po południu potwierdzono nowe przypadki koronawirusa.  Z danych resortu zdrowia wynika, że zakażonych jest ponad 220 osób, pięć zmarło

TOK FM PREMIUM