Kidawa-Błońska zmienia zdanie ws. przełożenia wyborów. "Są ważniejsze sprawy"

Małgorzata Kidawa-Błońska opowiada się za przełożeniem wyborów prezydenckich. - Potrzebna jest odpowiedzialność. W tych warunkach wybory nie powinny się odbywać - powiedziała w TOK FM kandydatka KO na prezydenta.
Zobacz wideo

Jeszcze w zeszłym tygodniu kandydatka KO twierdziła, że taki krok nie jest potrzebny. Teraz w "Wywiadzie Politycznym" TOK FM podkreślała, że jest to jednak koniecznie. – Determinacja władzy jest bardzo wielka w tym względzie, ale potrzebna jest odpowiedzialność. Wybory można odłożyć na później, teraz są ważniejsze sprawy – mówiła Kidawa-Błońska.

Jej zdaniem dla PiS liczy się tylko i wyłącznie interes polityczny. – A nie społeczeństwo. Lekceważenie tej sytuacji jest nieodpowiedzialne. Jeśli te wybory mają być uczciwe i przeprowadzone zgodnie z prawem to powinny się odbyć w innym terminie. Musimy się skupić na zapewnieniu Polakom bezpieczeństwa zdrowotnego i ekonomicznego – przekonywała kandydatka KO.

Wcześniej za przełożeniem głosowania opowiedzieli się inni kandydaci, między innymi Szymon Hołownia oraz Władysław Kosiniak-Kamysz. - Odpowiedzialność opozycji to zapewnienie przeprowadzania wyborów w bezpiecznych warunkach. W niedzielę mają się odbyć wybory uzupełniające w pięciu miejscach w Polsce. Nie ma chętnych do pracy w komisjach wyborczych. Wybory prezydenckie to ma być święto demokracji, a nie udowadnianie na siłę przez władzę, że nic złego się nie dzieje – wyjaśniała Kidawa-Błońska.

Wybory prezydenckie można by odłożyć w czasie tylko jeśli wprowadzony zostałby jeden z konstytucyjnych stanów nadzwyczajnych.  Na to na razie nie chce zgodzić się ani prezydent, ani rząd. A to znaczy, że aktualna data głosowania to wciąż dziesiąty maja.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (184)
Koronawirus. Kidawa-Błońska zmienia zdanie ws. przełożenia wyborów. "Są ważniejsze sprawy"
Zaloguj się
 • lkolesio

  Oceniono 10 razy 8

  Uważam, że Schetyna wyrządził Pani Małgorzacie wielką krzywdę. Nie wiem, czy z wyrachowania, czy z głupoty.
  Dzięki jego decyzji Pani Małgorzata Kidawą-Błońska osiągnęła szczyt niekompetencji.
  Dlatego miota się jak ryba wyjęta z wody!
  Ta kobieta nie zasługuje na takie tortury.
  Apeluje do Feministek, Czarnych Parasolek, Dziewuch i Dziewczyn, brzydkich i ładnych - nie bądźcie obojętne!
  Pomóżcie solidarnie Kobiecie! Dość z waszej znieczulicy!
  Pani M KB powinna poprzeć Kosiniaka - Kamysza.
  A sama udać się na zasłużony odpoczynek!!

 • perkis1234

  Oceniono 24 razy 8

  Liczę, że ktoś zada Dudzie pytania: 1. Czy zaleca pan starszym osobom - jako najbardziej narażonym na zarażenie i śmierć - unikanie miejsc publicznych, np. sklepów itp.? Jeżeli tak, to 2. Czy zaleca pan starszym osobom, unikanie pojawiania się w lokalach wyborczych, jako miejscach gdzie przebywają duże zgromadzenia ludzi? Oczywiście znamy odpowiedź :DD Nigdy tego nie powie, żeby zostali w domach, bo starsi to jego główny elektorat, ale przynajmniej strzeli buraka i będzie musiał się tłumaczyć :)

  *abstrahuję już, że frekwencja będzie najprawdopodobniej zniekształcona/wypaczona. Wiele osób ze strachu zostanie pewnie w domach.

 • sunzi15

  Oceniono 13 razy 7

  Brunatna zaraza jest grozniejsza niz wszystkie wirusy swiata.
  Nalezy ja bezwzglednie zwalczyc, wszelkimi dostepnymi srodkami!

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 19 razy 7

  Duda pałacowy powinien przestać bzdury opowiadać na tych konferencjach,bo jest bardziej śmieszny niż klaun cyrkowy.My wiemy,że koronawirus nie pozwoli na wybory majowe,ani wrześniowe. Wojsko od dzis bedzie pełnić role policji...bo policjanci zakażeni,i na wakacjach przymusowych.

 • cierniooczek

  Oceniono 33 razy 7

  mamy najgłupszą opozycję na świecie.
  Nie dziwne, że Pis razem z Dudą będą rządzić bardzo długo.
  Nie chcę podsuwać pomysłów bo uważam, że opozycja ma choć 10 % mózgu.

 • eski57

  Oceniono 23 razy 7

  - Mimo krytyki - Prezydent z niehonorowych , prawie wyborczych objazdów Polski na pewno nie zrezygnuje , bo rosną jego notowania – nawet dające wygraną w pierwszym głosowaniu ! Proponuję w komentarzach więcej miejsca poświecić ocenom prezydentury i czy ponowny wybór p. Andrzeja Dudy może być korzystny dla Polski . - Ze względu na ogólnopolski zasięg w uzgodnieniu.. dać możliwość wystąpień wszystkim kandydatom w TVP , a o przesunięciu wyborów , zadecydować ok. 15 kwietnia … Pierwszym krokiem do zmiany władzy może być wybór Nowego prezydenta - Polki mają Historyczną Szansę o Tym pierwszym kroku przesądzić , głosując solidarnie również "w swoim własnym interesie” - dla Zachowania Prawa do Samostanowienia o sobie , Oddając głos na Kandydatkę (a ..) o umiarkowanych poglądach światopoglądowych , a NIE na Klerykała ! .. Ale wyraźnej aktywności Kobiet NIE widać – mało – „ nadal ma oszalałe na jego punkcie fanki, zarzucające mu na szyję ramiona,całkiem bez kontekstu, jak twierdzi otoczenie Dudy” , mimo , że Prezydent A. Duda zadeklarował u o. Rydzyka podpisanie Ustawy zakazującej aborcję ! ... A Ordo Iuris ma zamiar spowodować zakazy ; rozwodów , In Vitro , aborcji

 • cannabinolpl

  Oceniono 9 razy 5

  Czytam te wszelakie.komemtarze od paru dni i widzę, że wy macie koronawirusa na mózgach.

 • searam

  Oceniono 13 razy 5

  Trzezwy glos posrod wielu niezbyt trzezwych...

 • nowyemeryt

  Oceniono 4 razy 4

  Malinowy Duda ciągle buja w oparach absurdu i żenady !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX