Andrzej Duda bez szans na sukces w pierwszej turze. Rośnie poparcie dla Kosiniaka-Kamysza [SONDAŻ]

Według sondażu dla "SE", w najbliższych wyborach w pierwszej turze największe poparcie miałby Andrzej Duda - 43,19 proc., a następna byłaby Małgorzata Kidawa-Błońska z poparciem 21,13 proc.
Zobacz wideo

Urzędujący prezydent mógłby liczyć na poparcie 43,19 procent respondentów. W drugiej turze zmierzyłby się z Małgorzatą Kidawą-Błońską, kandydatką Koalicji Obywatelskiej. Poparcie dla wicemarszałek Sejmu w sondażu przeprowadzonym dla "Super Expressu" zadeklarowało 21,13 proc. pytanych.

W sondażu Instytutu Badań Pollster trzecie miejsce zająłby Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego mógłby liczyć na głosy 12,96 proc. pytanych. Lider ludowców wyprzedził Roberta Biedronia, kandydata Lewicy (9,54 proc.) oraz Szymona Hołownię (8,74 proc.). Na ostatnim miejscu w sondażu znalazł się Krzysztof Bosak. Kandydata Konfederacji poparło 4,44 proc. pytanych.

Sondaż zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (metoda CATI), na reprezentatywnej grupie 1077 respondentów w dniu 17-18 marca 2020 r.

Wybory prezydenckie 2020 a koronawirus

Według polityków opozycji zaplanowane na 10 maja wybory prezydenckie powinny zostać przełożone. Byłoby to możliwe dzięki wprowadzeniu jednego ze stanów nadzwyczjanych - stanu klęski żywiołowej. Wówczas wybory mogłyby się odbyć dopiero 90 dni po jego ustaniu. 

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości przekonują jednak, że na razie nie ma takiej potrzeby.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda bez zwycięstwa w pierwszej turze [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 8 razy 8

  Byc moze Polacy zaczynają rozumiec ze mają wybrac prezydenta a nie clowna. Te wybory to tez nie jest casting na
  lokaja dla Kaczyńskiego, on ma swoich z BOR-u. Jezeli jedynym kryterium w przypadku Dudy, jak to powiedział I Sekretarz Partii PiS Kaczyński jest posiadanie zony i córki, to rozumiem, ze jedynym kryterium zostania I Sekretarzem Komunistycznej Partii PiS jest posiadanie łupiezu i brudnych butów. Sposób w jaki towarzysz Kaczyński ograł towarzysza Dudę w sprawie odwołania Kurskiego, intelektowi Dudy dobrego świadectwa nie wystawia. I moze się Adrian chwalic selfie z biurkiem prezydenta USA, rajstopami zony z dziurą po palcu Trumpa,
  w wygraniu wyborów mu to nie pomoze. Dla niego jest juz GAME OVER.

 • elfoot

  Oceniono 6 razy 6

  Spada poparcie dla Du*y więc jednak wprowadzą stan wyjątkowy.

 • polskirozlamacz

  Oceniono 4 razy 4

  Hmmmm... Gdyby wyborcy Hołowni zagłosowali jednak na Kosiniaka, to on wszedłby do II tury. Kochani. Każdy byle nie długopis.

 • king1932

  Oceniono 3 razy 3

  Mam nadzieję, że duda odpanie bardzo szybko. Dzisiaj przeczytałem wytyczne ministra dla nauczycieli i wytyczne jednego z dyrektorów szkoły katowickiej. Kompletna panika i rozkład. Nauczyciele mają realizować wytyczne ale na czym??? Komputery i oprogramowanie kupić za swoje. To samo dotyczy uczniów. A gdy uczeń nie posiada komputera lub odpoiwiedniego oprogramowania? - no, to jest problem. Pani dyrektor nakazała opracowanie materiałów, sposobów przesyłania tych materiałów, sprawdzania obecności!!!!, sposobów oceniania i prowadzenia lekcji nauczycielom. Dalej pani dyrektor nakazała rozesłanie dokumentów rodzicom. Problemem jest, że nie każdy rodzic posiada adres e-mail, a nawet jeżeli tak, to nie każdy chce go udostepnić. Zatem w kartonowym państwie pis najlepiej, żeby wszystko zrobił nauczyciel, a dyrektor przesłał efekty jago pracy do PAJACA, który okupuje stanowisko ministra - ten ogłosi swój SUKCES. To jest FIKCJA o przygotowaniu do nauczania zdalnego. Bananowa republika stworzona przez kartofla i kumpli w pełnej okazałości. Gdy tysiące ludzi stracą pracę i nie będą mieli pieniędzy na codzienną egzystencję wtedy ten wirtualny twór pod nazwą Państwo Polskie padnie jak domek z kart.

 • marudna.maruda

  Oceniono 3 razy 3

  Za tydzień, góra dwa prezydent kandydat na prezydenta ogłosi, że ze względu na zaniepokojenie i wzrost zachorowań wybory będą przesunięte, bo tak ustalił z rządem. Będzie nas to miało przekonać, że krajem nie zarządza zwyczajny poseł, tylko prezydent i rząd. I będzie wiele osób, które w to uwierzą, więc Dudzie słupki urosną- bo przecież ma władzę i jest odpowiedzialny.

 • brutalnaprawda

  Oceniono 7 razy 3

  Sondaże, sondażami a tu najpierw dożyć trzeba ... później zweryfikować, kto tak naprawdę da nam nadzieję na "lepsze jutro " Mam nadzieję, że "pomyleńcy u steru, pchający nas wprost na lodową górę" ustalą przesunięcie terminu wyborów!

 • skandy5

  Oceniono 2 razy 2

  Jarosław śmialo zmieścisz się!

  Do urny

 • ehi

  Oceniono 1 raz 1

  Chocby wybory odbyly sie 10.05. i przy 10% frekwencji i chocby jedynym kandydatem byl Adrian - pojde glosowac. Oddam glos niewazny. ... no a przy okazji zaraze czlonkow komisji koronawirusem :(

 • 2bxornot2b

  Oceniono 9 razy -5

  ha ha ha ha ha a giewu nadal o wyborach moze ta pandemia dokonczy dziela zniszczenia mediow ktiore sa jawnie narzedziem obcej agentury

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX