Nowy sondaż. PiS nie traci, a poparcie KO topnieje

Poparcie dla PiS jest na poziomie 41,89 proc., dla KO - 23,81 proc. - wynika z najnowszego sondażu wyborczego na zlecenie "Super Expressu".
Zobacz wideo

Na Lewicę zagłosowałoby 15,37 proc. badanych, z kolei na PSL - 10,23 proc. W Sejmie znalazłaby się też Konfederacja z poparciem 8,18 proc.

Analizując wyniki sondażu opublikowanego we wtorkowym wydaniu, gazeta zauważyła, że "PiS cieszy się niemal takim samym poparciem, jak w lutym". "Traci natomiast Koalicja Obywatelska. W poprzednim sondażu "SE" miała notowania sięgające 25 proc." - czytamy w gazecie.

Jak dodano, według ekspertów, sytuacja jest dynamiczna i może się zmienić. - Nie wiemy, jak ludzie zareagują na nadchodzące ciężkie tygodnie. Na dziś jesteśmy trzy tygodnie za Włochami i nawet jeśli uda się nam o 2/3 ograniczyć sytuację względem tego kraju, to może znaczyć tyle, że o 2/3 będzie krótszy konwój z trumnami. Nie podejmuję się przewidzieć, czy to będzie powszechnie uznane za sukces - powiedział gazecie politolog, prof. Jarosław Flis.

Badania na zlecenie "SE" zrealizował Instytut Badań Pollster 17-18 marca na próbie 1077 dorosłych Polaków.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Nowy sondaż. PiS nadal na czele, traci KO
Zaloguj się
 • kap_jeden

  Oceniono 2 razy 2

  uwaga dla wszytkich, to nie jest sondaź w sprawie wyporów Prezydenta Koronowirusa....

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy 2

  Chec glosowanmia na ludzi poko to objaw powaznej schozofrenii i problemami z odroznieniem rzeczywistosci od wlasnej jazni.

 • radlang

  0

  Podpowiadam. Jedyna nadzieja opozycji to porozumienie, rezygnacja z innych kandydatów i wystawienie wspólnego - WKK.

 • mgrstepien

  Oceniono 2 razy 0

  Kto przyznał, że nie jest dobry w ekonomii i ma na imię Małgorzata?

 • eski57

  Oceniono 4 razy 0

  - Jest chyba znana ofensywa Ordo Iuris - Instytut zalicza się do grup interesu artykułujących postulaty Kościoła katolickiego , zmierzająca do zakazania ; rozwodów , In Vitro , aborcji i … , a prezydent Duda zadeklarował u o. Rydzyka podpisanie Ustawy o zakazie aborcji ! - Dalsze utrzymanie władzy przez klerykalną- radykalną prawicę , wprowadzenie tych zakazów umożliwi , a Kobiety Stracą Prawo do Samostanowienia ! ! Nieszczęściem jest Brak zainteresowania się Kobiet groźbą dla Swego UBEZWŁASNOWOLNIENIA ! – Feministki milczą ! , zamiast Mobilizować Kobiety ; ABY skorzystały z Historycznej Szansy i zagłosowały w Swoim własnym Interesie na Kandydatkę ( a ) na prezydenta o umiarkowanych poglądach religijnych , którego będzie stać na zablokowanie restrykcyjnych Ustaw o rozrodczości , życiu i wychowaniu seksualnym - również młodzieży ! - - - „Pre­zes PiS znowu o wy­bo­rach. "Nie ma prze­sła­nek, by gło­sić, że nie po­win­ny się odbyć".. - Tym razem prezes myśli racjonalnie , bo zwycięstwo p. Dudy jest prawie pewne , a po iluś miesiącach sytuacja życiowa elektoratu PiS-u na pewno się pogorszy i może On – elektorat odwrócić sympatie wyborcze ! ? .. - Co znaczy dla prezesa i PiS-u , że w czasie wyborów ileś zachoruje , czy umrze , naprzeciw utrzymania Władzy na dalsze kadencje ? !

 • zorro318

  Oceniono 5 razy -1

  A moje zdumienie budzi fakt, ze KO i lewica maja w ogole jakies poparcie ponad granice bledu statystycznego
  po wystawieniu MKB i Biedronia jako kandydatow w wyborach prezydenckich. MKB, bez polotu, bez cech lidera o charyzmie nie wspominajc, to gwarancja ciaglosci polityki (PO skutecznej do 2015r), ze PiS jest jeszcze gorszy a Biedron i jego "wiosenne" tuzy to kliniczny przyklad nabijania wyborcow w przyslowiowa butelke. Jego orientacja seksualna to tez dawno zgrana karta,tak swego czasu nadzieja PO, ze "..nie mamy z kim przegrac".
  P.S. O jakim poparciu jest mowa, czy chodzi o wybory prezydenckie, czy paralamentarne ? Jesli prezydenckie,
  to PAD ma druga kadencje "jak w banku" gdyz jedyny sensowny kandydat opozycji, WKK, nie ma szans
  na druga ture.

 • villk

  Oceniono 5 razy -1

  te badania są bez znaczenia

  czas REWOLUCJI zbliża się szybkimi krokami .
  ZMIANA jest nieunikniona, zmiana polityczna , gospodarcza , światopoglądowa i prawdopodobnie religijna

  Masa ludzi nagle okaże się zbędna , niepotrzebna a wykonywana przez nich praca tylko pozorne przydatna

  Po co nam cały sektor usług gdy jesteśmy głodni i gdy nam zimno

  ta pandemia powoduje powrót społeczeństwa do podstawowych wartości i przedefiniowanie wartości wmawianych nam od co najmniej II wojny światowej .
  świat wymaga PRACY a nie samej wygody
  Dobrobyt bierze sie z pracy a nie z pobożnych życzeń polityków i ich KŁAMSTW.

  Potraficie sobie wyobrazić inflacje , Hiperinflacje... , brak kaszy w markecie i brak kasy w portfelu?

  nie potraficie ..? To zacznijcie próbować to sobie wyobrazić i siebie w świecie bardziej z filmu mad max niz z serialu dynastia.

 • getz54

  Oceniono 4 razy -2

  Tęsknota za komuną wśród Polaków jest wręcz nostalgiczna. Komuna ich ubierała, karmiła, za nich myślała, dostawali w zakładach pracy ziemniaki, kapustę, cebulę na zimę. Mieli rózne deputaty rzeczowe, wczasy co kilka lat
  z FWP. To wszystko teraz zapewnia im, moze nieco w innej formie, bo juz coraz mniej państwa w państwie, Komunistyczna Partia PiS. 500+, 300+, 13 emerytura, obiecana jest 14 i jak ich trochę poniesie to i 15. I Sekretarz Komunistycznej Partii PiS Jarosław Kaczyński tęskni za komuną równie mocno jak jego zwolennicy, to jego jedyny, znany, bezpieczny ekosystem, w nim się urodził, wychował, wykształcił, dzięki ojcu w SB krzywdy ani biedy nie zaznał. I Sekretarz Komunistycznej Partii PiS Jarosław Kaczyński, obiecuje tym ludziom świetlaną przyszłośc, tak bardzo podobną do mrocznej przeszłości. Ale ona nie dla wszystkich jet taka mroczna. Gospodarka socjalistyczna PRL ze swoim systemem kartkowym była dla zwolenników PiS przewidywalna, kazdy dostał po równo, czego nie kupili w sklepie, wymodlili sobie w kościele. Przerazenie mnie ogarnia gdy sobie uświadomię, ze od głosu tych ludzi
  zalezy moja przyszłośc na długie lata. Komunistyczna Partia PiS pod rękę z kościołem katolickim cynicznie ich
  wykorzystuje, a mnie zrównuje z nimi, ograniczając moje potrzeby, oczekiwania, niszcząc kulturę zabija mojego ducha. Bez wyedukowania elektoratu PiS, bez stworzenia im mozliwości wyrwania się z kręgu dotacji, zasiłków, deputatów, dopłat, rekompensat, nigdy z nimi nie nawiązemy porozumienia. A komunistyczna Partia PiS ten podział pogłębia przez swoje cyniczne rozdawnictwo. Bo nie ma darmowych obiadów, za te frykasy i tak będziemy musieli kiedys zapłacic, tylko jedni więcej zapłacą a inni mniej, albo wcale, bo ich nadal nie będzie na nic stac.

 • muzoman

  Oceniono 8 razy -2

  Nieudacznicy z PO trzymają się koronawirusa, żeby przedłużyć swój byt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX