Małgorzata Kidawa-Błońska wzywa do bojkotu wyborów 10 maja. Napisała list otwarty

Wybory prezydenckie 10 maja 2020 roku nie powinny się odbyć, ale jeśli się odbędą, apeluję do wszystkich, wyborców, aby w nich nie uczestniczyli - podkreśliła w liście otwartym kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.
Zobacz wideo

W liście, który został opublikowany w sobotę na Facebooku Kidawa-Błońska zwraca się do "wszystkich kandydatów na urząd Prezydenta RP". - Jako naród, jako wspólnota stanęliśmy przed niebezpieczeństwem, które nie ma precedensu w naszej najnowszej historii. Zagrożone jest życie, zdrowie oraz byt Polek i Polaków. Nie ma dziś w Polsce innego zadania niż walka z epidemią i jej skutkami - podkreśliła wicemarszałek Sejmu.

"W tej sytuacji organizowanie wyborów prezydenckich byłoby działaniem wręcz zbrodniczym. Nie wolno narażać życia ludzkiego - z tą zasadą powinien zgodzić się każdy" - dodała. Dlatego, jak oświadczyła, "wybory 10 maja 2020 roku nie mogą się odbyć!".

"Jeśli jednak rządzący będą trwać w tym uporze, to muszą wiedzieć, że ponoszą pełną odpowiedzialność za straszliwe skutki dla życia i zdrowia obywateli" - napisała kandydatka KO. "W takiej sytuacji apeluję do wszystkich, wyborców, aby nie uczestniczyli w wyborach 10 maja 2020 roku. Jeśli nie można inaczej niech odpowiedzią na nieodpowiedzialność władzy będzie powszechny bojkot" - podkreśliła Kidawa-Błońska.

Jej zdaniem "wybory powinny się odbyć wtedy, kiedy będzie to możliwe i bezpieczne dla ludzi".

"Jednocześnie wzywam pozostałych kandydatów, aby zrobili to co ja. Czas na jasną deklarację. Dziś wszyscy zdajemy test na odpowiedzialność i przyzwoitość. Jeśli zachowamy jedność, pokonamy wszelkie przeciwieństwa" - napisała Kidawa Błońska.

Podczas konferencji przed Sejmem wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła zwracając się do swoich kontrkandydatów, że teraz jest czas, aby powiedzieć jasno i wyraźnie, że 10 maja wybory prezydenckie nie mogą się odbyć.- Zawieszam całkowicie swoją kampanię. Będę zajmowała się tylko tym, co dotąd, czyli będę realizowała zadania, którą stoją przed posłem Rzeczypospolitej - dodała.

Wybory prezydenckie 2020

Jeśli epidemia będzie się rozszerzać, to data wyborów prezydenckich może być nie do utrzymania - przekonywał w sobotę w telewizji publicznej prezydent Andrzej Duda. Ale jednocześnie posłowie PiS-u niezgodnie z regulaminem Sejmu i konstytucją przyjęli zmiany w Kodeksie wyborczym, które pozwalają na korespondencyjne głosowanie osób w kwarantannie.

Decyzję o ewentualnym przeniesieniu wyborów rząd chce podejmować dopiero po Wielkanocy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Wybory prezydenckie 2020. Kidawa-Błońska wyzywa do bojkotu
Zaloguj się
 • ptakomysz

  Oceniono 2 razy 2

  Nie da rady.
  Ten hooy od piwa i ten od Rydzyka nie wycofają się i budyń wygra.
  Gdyby nie tych dwuch bydlaków to było by to możliwe.

 • eski57

  Oceniono 1 raz 1

  Zamiast bojkotu - elektoratu PiS-u nikt Nie zbojkotuje - Wezwać Kobiety do solidarności , aby głosowały na kandydatkę ( a) o umiarkowanych poglądach religijnych , który zablokuje Ustawy z propozycjami o Zakazie ; rozwodów , In Vitro , aborcji , antykoncepcji , wychowania seksualnego młodzieży – za tymi zakazami stoi klerykalne Ordo Iuris .. , a prezydent Duda zadeklarował u o. Rydzyka , że ustawę zabraniającą aborcję podpisze ! - Zwłaszcza Panie mają Historyczną Szansę zagłosować w swoim interesie i uratować się przed ubezwłasnowolnieniem przez skrajną prawicę ! - Utrzymanie majowego terminu wyborów , TO jest igranie zdrowiem i życiem społeczeństwa !!

 • endrju1521

  Oceniono 2 razy 0

  "Zalety" kidawki, się wyczerpały...

 • muzoman

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe co tam Konstytucja mówi o wyborach ?

 • longinusss

  Oceniono 2 razy 0

  To znaczy będzie bezhołowie czy PO dorwie się do władzy i się okopie?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 0

  Neoliberalni demokraci wzywaja do bojkotu wyborow, a konstytucja wazniejsza od ludzkiego zycia ha ha ha ha ha ha

 • mgrstepien

  Oceniono 2 razy -2

  Ciekawe czy ktoś posłucha tej idiotki.

 • axermann

  Oceniono 2 razy -2

  Gośka zawiesza bo ma świadomość ze nawet w jej rodzimej partii bardzo wielu uważa jej kandydaturę za totalne nieporozumienie.

 • zorro318

  Oceniono 2 razy -2

  Niech sie w ogole ta miernota wycofa. Od polityka opozycji majacego ambicje byc prezydentem oczekuje czegos wiecej niz histerycznych reakcji i dzialania w interesie PiS. Bojkot to pewne zwyciestwo PAD.
  MKB przegrala wybory przed glosowaniem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX