Co Czarzasty powiedziałby Andrzejowi Dudzie o wyborach? "W tej sprawie jest pan cyniczny i głupi"

- Nie obrażam żadnego majestatu, tylko kieruję te słowa do człowieka, który po prostu za wszelką cenę chce tę funkcję pełnić drugą kadencję. Życie ludzkie jest ważniejsze od tego, żeby pan pełnił tę kadencję nawet jeden dzień - tak szef SLD Włodzimierz Czarzasty odpowiedział w TOK FM na pytanie, co powiedziałby Andrzejowi Dudzie odnośnie organizowania wyborów prezydenckich 10 maja.
Zobacz wideo

Piotr Kraśko przypomniał w rozmowie z szefem SLD Włodzimierzem Czarzastym poniedziałkowe (30 marca) słowa Andrzeja Dudy na temat wyborów prezydenckich. Prezydent ocenił, że skoro "są warunki do tego, żeby chodzić normalnie do sklepu, to są i warunki do tego, żeby pójść do lokalu wyborczego, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności". 

- Co by pan powiedział konkretnie prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który dopuszcza możliwość, że wybory się nie odbędą, ale też potrafi tego samego dnia powiedzieć, że jak do sklepu można, to i na wybory można? Co by pan konkretnie jemu powiedział na ten argument? - pytał polityka dziennikarz. 

- Że w tej sprawie jest głupi i cyniczny. Że w tej sprawie oszukuje Polaków. Że dopuszcza do takiego myślenia, że jest możliwe sianie śmierci. W tej sprawie jest nieodpowiedzialny. Nota bene nieodpowiedzialny jest w wielu sprawach, ale w tej sprawie jest nieodpowiedzialny totalnie, bo to kosztuje zdrowie, bo to kosztuje życie - ocenił gość Poranka Radia TOK FM. 

Polityk podkreślił, że jego zdaniem prezydent powinien porozumieć się ze swoimi doradcami i nie przeć do organizacji wyborów prezydenckich 10 maja. - Niech pan po prostu w imię własnej kariery, w imię własnego cynicznego interesu, nie opowiada Polakom bzdur - mówił Włodzimierz Czarzasty, wskazując na słuszne, jego zdaniem, wprowadzanie w Polsce ograniczeń dotyczących wychodzenia z domu czy przeprowadzania posiedzeń sejmowych. 

- Panie prezydencie, w tej sprawie jest pan cyniczny i głupi, i tyle. Nic więcej nie można mu powiedzieć. I nie obrażam żadnego majestatu, tylko kieruję te słowa do człowieka, który po prostu za wszelką cenę chce tę funkcję pełnić drugą kadencję. Życie ludzkie jest ważniejsze od tego, żeby pan pełnił tę kadencję nawet jeden dzień - podsumował szef SLD. 

Całej rozmowy z Włodzimierzem Czarzastym posłuchasz wygodnie dzięki aplikacji TOK FM.

TOK FM PREMIUM