Burmistrz zamknął się w trumnie i nagrał wideo. Chce przełożenia wyborów

Coraz więcej samorządówców głośno sprzeciwia się organizacji wyborów prezydenckich 10 maja. Burmistrz Wieruszowa swój punkt widzenia przedstawił w ironicznym filmiku, który umieścił w mediach społecznościowych.
Zobacz wideo

Rafał Przybył, burmistrz Wieruszowa woj. łódzkim, w ironiczny sposób zaprotestował przeciwko utrzymaniu terminu wyborów prezydenckich. Opublikował prześmiewcze wideo, na którym przy dźwiękach marsza żałobnego zaprasza do udziału w głosowaniu, a następnie prezentuje różne rodzaje trumien. Chwali ich przestronne wnętrza - nawet trochę miejsca na zaufanie do władzy zostaje - żartuje.

 

- Szanowni państwo, szanowni rządzący: memento mori. Do urny nędzy! Urna jego mać! - mówi burmistrz. Za jego plecami widać półkę z urnami na prochy zmarłych.

Rafał Przybył to kolejny samorządowiec, który chce przeniesienia wyborów prezydenckich, które zaplanowane są na 10 maja. Przedstawiciele władz lokalnych oceniają, że głosowanie w czasach pandemii koronawirusa to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli. Sprzeciw wobec przeprowadzenia wyborów zgodnie z planem zgłosili m.in. prezydenci: Warszawy, Wrocławia, Gdyni, Sopotu, Będzina, Sosnowca, Ciechanowa oraz wójt pomorskiej gminy Potęgowo.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk mówi wprost, że to nie jest czas na organizację wyborów, dlatego nie zamierza nikomu w tym pomagać ani szkolić członków komisji. - Nie może być tak, że ktoś sobie politycznie podejmuje decyzje, a później ta polityczna decyzja musi być realizowana tutaj, na poziomie samorządów. Napiszę pismo do komisarza wyborczego, że nie zamierzam szkolić członków komisji obwodowych. Dotychczas robiliśmy to grzecznościowo, ale teraz tego robić nie będę, ponieważ boję się o ich zdrowie i życie - tłumaczy prezydent Wrocławia. Zwraca też uwagę na ogromne dodatkowe koszty.

Chodziłoby m.in. o zakup maseczek, płynów do dezynfekcji czy odpowiednie przygotowanie lokali wyborczych. - Czy my teraz mamy za dużo pieniędzy? Nie, nie mamy za dużo pieniędzy - podkreśla Jacek Sutryk.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Burmistrz zamknął się w trumnie i nagrał wideo. Chce przełożenia wyborów
Zaloguj się
 • dar61

  0

  Mogą mieć Usańczycy swych Reaganów, Ukraińcy Zełenskich, to i u nas wykluwa się pewniak na tron prezydenta.
  Byle bez promptera, panie burmistrzu, byle bez.

  A podziwiane za to i owo „Ucho prezesa” nam zwiędło...

 • zbag19

  Oceniono 4 razy 0

  gratulacje Panie Burmistrzu; stara prawda ludowa mówi, że despoci i głupcy najbardziej boją się śmiechu.
  A w stanie wojennym mówiliśmy - że suma strachu jest wielkością stałą, więc - albo My boimy się Ich
  - albo Oni boja się Nas.

 • realizmforte2

  Oceniono 4 razy 0

  Boki zrywać. Fajnie jak mimo całego tragizmu sytuacji, ludzie potrafią przekuć to na humor.
  Brawo dla burmistrza ! Chłopina rozsądny, odpowiedzialny, przede wszystkim odważny !
  Jak nam się totalitaryzm umocni, tylko patrzeć reaktywacji Berezy Kartuskiej.

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 0

  Czarny humor. 20% Polaków chce, żeby wybory się odbyły, tak mówią sondaże. A zwyczajny poseł nadal głosi, że ma społeczny mandat do spełniania wszystkich swoich śmiałych wizji. Pandemia nie jest przeszkodą. Autorytety medyczne i prawnicze nic nie znaczą dla znającego się na wszystkim prezesa. Musi mieć władzę niepodzielną, a że po trupach- to zgodnie z tradycją.

 • szpung

  Oceniono 5 razy -1

  Szkoda ze tego dauna nie zamkneli i nie zakopali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX