Rzecznik rządu: Jeżeli nie będzie przeszkód premier chciałby wziąć udział w uroczystościach w Smoleńsku

Jeżeli nie będzie przeszkód technicznych oraz dyplomatycznych, to premier Mateusz Morawiecki chciałby wziąć udział w uroczystościach 10 kwietnia w Smoleńsku - powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz wideo

Rzecznik rządu został zapytany w Polsat News, czy premier Morawiecki uda się do Smoleńska w 10 rocznicę katastrofy smoleńskiej. - W tej chwili czekamy na kwestie potwierdzenia możliwości realizacji wszystkich procedur związanych z potencjalną wizytą w Smoleńsku, również na odpowiedź strony rosyjskiej - powiedział Müller.

Jak dodał, strona polska musi otrzymać takie potwierdzenie, aby odbyć tę wizytę w sposób zgodny procedurami dyplomatycznymi. - Jeżeli te wszystkie procedury będą możliwe do zrealizowania, nie będzie przeszkód technicznych; faktycznych przeszkód oraz dyplomatycznych, to pan premier chciałby wziąć udział w uroczystościach 10 kwietnia - powiedział Müller.

Na początku marca szef KPRM Michał Dworczyk poinformował PAP o wizycie studyjnej urzędników KPRM w Rosji i podkreślił, że kancelaria premiera prowadzi analizy dotyczące możliwości zorganizowania wizyty w Smoleńsku 10 kwietnia. Dworczyk zaznaczył wówczas, że ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

10 lat od katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM