Ziobro za wyborami korespondencyjnymi 10 maja. "Stoimy po stronie Kaczyńskiego"

Lepiej jest wybory przeprowadzić korespondencyjnie 10 maja niż w apogeum pandemii - ocenił w czwartkowym wpisie na Twitterze minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.
Zobacz wideo

Ziobro dodał, że w sprawie majowych wyborów prezydenckich i głosowania korespondencyjnego wraz z Solidarną Polską stoi po stronie Jarosława Kaczyńskiego i jego ugrupowanie wspiera lidera PiS w tej kwestii.

Minister sprawiedliwości we wpisie załączył również wywiad, którego udzielił "Super Expressowi".

W wywiadzie Ziobro powołuje się na ekspertów m.in. z WHO, zdaniem których - jak mówi - szczyt epidemii może przypaść za kilka miesięcy lub nawet w przyszłym roku. "Warunkiem skutecznego poradzenia sobie z tym wielkim wyzwaniem jest stabilna władza, która nie zajmuje się konfliktami na górze i rozciągniętą na długie miesiące kampanią wyborczą. Rząd, najlepiej wspólnie z opozycją, powinien być pochłonięty pracą na rzecz zdrowia i życia Polaków oraz wysiłkami, by gospodarka funkcjonowała i pozwoliła polskim rodzinom przetrwać trudne czasy" - ocenił w wywiadzie dla "SE" Ziobro.

"Właśnie dlatego powinniśmy wybory przeprowadzić jak najszybciej, a nie odkładać na czas, kiedy epidemia może sięgnąć zenitu, a ostry polityczny spór towarzyszący kampanii wyborczej będzie utrudniał ratowanie polskiej gospodarki. Innym rozwiązaniem byłoby przeniesienie wyborów na czas, kiedy epidemię będziemy mieć już niemal na pewno za sobą. Tylko słuchając opinii ekspertów  to nie byłby rok, ale trzy lata" - dodał lider Solidarnej Polski.

Ziobro poinformował również, że miał wykonany "bardzo wcześnie" test na obecność koronawirusa, który dał wynik negatywny.

Głosowanie listowne dla wszystkich

Posłowie PiS złożyli we wtorek w Sejmie projekt ustawy ws. szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r. Zgodnie z projektem, w wyborach tych możliwość głosowania korespondencyjnego przysługiwałby wszystkim wyborcom. Sejm ma się zająć tym projektem w piątek.

Projekt krytykuje cała opozycja, w tym PO, Koalicja Polska (PSL i Kukiz'15), Lewica i Konfederacja, które wystawiły w wyborach prezydenckich swoich kandydatów oraz kandydat niezależny Szymon Hołownia.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Ziobro za wyborami korespondencyjnymi 10 maja. "Stoimy po stronie Kaczyńskiego"
Zaloguj się
 • musa-kusa

  Oceniono 3 razy 3

  Sądziłem, że pan Zbyszek to niedouczony prawnik, a to wybitny epidemiolog :)

 • zbag19

  Oceniono 3 razy 3

  Zbyszek Z. się odezwał - Wodzu - gdy będziesz wyznaczał Następcę pamiętaj że JA wiernie stoję za Tobą; .
  będę wiernie kontynuował Twoje dzieło, pobuduję 100 Twoich pomników, przemianuję Warszawę na Kaczogród -
  jetem wierniejszy niż Morawiecki - możesz na mnie zawsze liczyć (tu cynicznie się uśmiechną).

 • kowalskyy49

  Oceniono 2 razy 2

  Na wybory, miły bracie,
  Tam wirusik czeka na Cię.

  Tym, którzy pójdą na wybory sam Prezes przyzna Virtuti Militari i Brązowy Krzyż Zasługi.

 • marudna.maruda

  Oceniono 2 razy 2

  254 przypadki z przed chwili- podane, a ile ukrytych? A oni o wyborach. Specjalne miejsce w piekle...

 • dna_low

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Zero - ile pan zużywa dziennie wazeliny?

 • eski57

  Oceniono 2 razy 2

  – Wygranie wyborów przez p. Dudę , To Jest Być , albo Nie Być Kaczyńskiego !! Dlatego To Parcie !! Ale NA pewno J. Kaczyński Spowoduje Przesunięcie Terminu Wyborów , Jeżeli Notowania Prezydenta Dudy spadną do ok. 30% ! - Ankieterki – przede wszystkim i Ankieterzy Postarajcie SIĘ ! - KTO zdoła poruszyć serca i sumienia Kobiet , aby zmierzyły się z bardzo żywotnym dla kobiet problemem i przeciwstawiły się Potędze Przymierza KK – PiS ? - Jeżeli wybory wygra p. Duda , który obiecał o. Rydzykowi podpisanie Ustawy Zakazującą aborcję - również ..NIKT NIE powstrzyma Ordo Iuris i K. Instytucjonalnego przed wprowadzeniem sztandarowych zakazów , a Kobiety Stracą Prawa do Samostanowienia ! ! Nieszczęściem jest Brak zainteresowania się Kobiet groźbą UBEZWŁASNOWOLNIENIA - Wygląda , że WAM TO odpowiada ! ? – Feministki – prof. Środa – gdzie Wasza aktywność z dawnych lat ? Milczycie , zamiast Mobilizować Kobiety ; ABY skorzystały z Historycznej Szansy i zagłosowały w Swoim własnym Interesie na Kandydatkę , lub Kandydata na prezydenta o umiarkowanych poglądach światopoglądowych , którego będzie stać na zablokowanie restrykcyjnych Ustaw o rozrodczości , życiu i wychowaniu seksualnym - również młodzieży ! i ...

 • munkela

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczynski juz raz wskazal Ziobrze gdzie jest jego miejsce, wyrzucajac go na zbity pysk z PiS-u.
  Ziobro wie, ze musi byc grzeczny i pokorny i nigdy juz nie narazi sie na gniew swojego pana i wladcy.

 • kukunapniu

  Oceniono 1 raz 1

  Ziobro jest tak samo umoczony jak Kaczyński,
  obaj jadą na tym samym wózku, jak przegrają
  to do końca życia z pudła nie wyjdą.

 • realizmforte2

  0

  A jakżesz ma nie stać za Kaczyńskim ? Jak kaczyści stracą władzę, czeka go więzienie. Naród nie podaruje.
  Żaden Polak nie weźmie udziału w tym galaktycznym oszustwie mafii, która się dorwała do władzy i nie odda po trupach. Nie upilnowaliśmy Polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX