Sejm wznowi obrady dopiero w poniedziałek

Sejm wysłucha w poniedziałek informacji premiera na temat stanu walki z epidemią koronawirusa - poinformował w piątek wieczorem lider PO Borys Budka. Posłowie będą też głosować nad wprowadzeniem do porządku obrad projektu PiS ws. głosowania korespondencyjnego.
Zobacz wideo

Po piątkowym posiedzeniu Konwentu Seniorów liderzy PO: Borys Budka i Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowali, iż na piątkowym posiedzeniu Konwentu Seniorów ustalono, że Sejm po ogłoszeniu przerwy w piątek, wznowi obrady w sobotę. "Mamy jutro posiedzenie Sejmu, na którym będzie uwzględniona informacja, o którą prosiła Koalicja Obywatelska, pan premier będzie informował jak wygląda sytuacja walki z koronawirusem, jak rozwija się sytuacja, będziemy mogli zadawać mu pytania" - powiedziała Kidawa-Błońska na konferencji prasowej.

Chwilę później okazało się jednak, że przerwa w trwającym obecnie posiedzeniu potrwa dłużej - do poniedziałku. "Kolejna zmiana decyzji ws. posiedzenia Sejmu. Po dzisiejszych głosowaniach, wznowienie obrad w poniedziałek o 10.00. Rozpoczniemy informacją premiera ws. stanu walki z epidemią koronawirusa" - napisał Budka na Twitterze.

W poniedziałek - jak wynika z tweeta szefa Platformy - posłowie będą głosować nad wprowadzeniem do porządku obrad punktu dotyczącego rozpoczęcia prac nad projektem PiS zmian w kodeksie wyborczym, które miałoby umożliwić powszechne głosowanie korespondencyjne w wyborach prezydenckich.

Sprzeciw wobec prac nad propozycją PiS zgłosił podczas posiedzenia Konwentu Seniorów klub Koalicji Obywatelskiej.

W piątek przed przerwaniem obrad Sejm uchwalił bez poprawek specustawę ws. wsparcia realizacji programów operacyjnych w związku z epidemią COVID-19 w 2020 r.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM