Tęczowa flaga straciła kolor w materiale TVP. Była widoczna za plecami księgarza

Bydgoski oddział TVP zrealizował materiał o trudnej sytuacji księgarzy w czasie pandemii. Jeden z nich zauważył jednak, że tęczowa flaga, która złapała się w kadrze, straciła kolor.
Zobacz wideo

Aktualizacja: TVP Bydgoszcz wystosowała w tej sprawie oświadczenie:

"W wyemitowanym w „Zbliżeniach” z soboty 4 kwietnia materiale rzeczywiście pojawiła się „odbarwiona” tęczowa flaga. Wbrew złośliwym insynuacjom niektórych mediów ingerencja w obraz nie była jednak celowym zabiegiem wynikającym z realizacji czyjegokolwiek polecenia, a jedynie błędem produkcyjnym popełnionym bez wiedzy i zgody autorki materiału, wydawcy serwisu, a tym bardziej kierownictwa redakcji czy dyrekcji Oddziału. Osoba winna całego zamieszania została upomniana."

TVP Bydgoszcz opublikowała materiał na temat sytuacji księgarzy podczas pandemii. Dziennikarze odwiedzili z kamerą “Skrzynkę na bajki”, jedną z bydgoskich księgarni. Dołączyła ona do ogólnopolskiej akcji “Książka na telefon”, która stanowi w obecnej sytuacji wsparcie dla księgarzy.

Właściciel księgarni Piotr Kikta, oglądając materiał na stronie internetowej TVP Bydgoszcz, zauważył jednak, że tęczowa flaga, która wisi na jednej ze ścian, została pozbawiona koloru. Sytuację opisał w mediach społecznościowych.Czarno-białą flagę widać na załączonych screenach z materiału.

- Mam tęczową flagę, bo moje dzieci dostały ją w zeszłym roku na marszu równości. Ona jest ładna, kolorowa i jest to symbol tego, że się solidaryzuję z wykluczanymi grupami, nie tylko z LGBT+ - tłumaczy w rozmowie z tokfm.pl

- Myślę, że jakiś gorliwy realizator zrobił to... z przekonania, albo ze strachu przed "górą". Wyszło żałośnie - dodaje.

Podkreśla, że za całą sytuację nie wini dziennikarzy i jest im wdzięczny za stworzenie tego materiału.

Obecnie na stronie TVP Bydgoszcz opublikowana jest wersja materiału, w której flaga ponownie ma swoje kolory.

Wysłaliśmy do bydgoskiego oddziału TVP maila z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, czekamy na odpowiedź. 

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM