Marcin Ociepa w TOK FM: Porozumienie jest silne jak nigdy dotąd

- W tym amoku politycznym, w którym się znaleźliśmy, tylko Porozumienie wychodzi z konstruktywnymi propozycjami - powiedział w TOK FM polityk tej partii Marcin Ociepa. Przekonywał, że ugrupowanie jest tak silne, jak jeszcze nidgy dotąd.
Zobacz wideo

Jarosław Gowin poinformował w poniedziałek, że odchodzi z rządu i rezygnuje z funkcji ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Zarekomendował także, by w randze wicepremiera zastąpiła go minister Jadwiga Emilewicz. Gowin podkreślał jednak, że Porozumienie nadal pozostanie częścią Zjednoczonej Prawicy i PiS może cały czas liczyć na wsparcie jego partii.

W Wywiadzie Politycznym w TOK FM poseł Porozumienia i wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa - mówił, że decyzja Jarosława Gowina jest dowodem na to, że jego partia jest "silna jak nigdy". - W tym amoku politycznym, w którym się znaleźliśmy, tylko Porozumienie wychodzi z konstruktywnymi propozycjami - stwierdził gość Karoliny Lewickiej.

"Moment historyczny"

- Kiedy ostatni raz mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdzie polityk - w imię swoich przekonań - był gotowy zrezygnować z tak ważnego stanowiska, jak wiceprezes Rady Ministrów i minister nauki i szkolnictwa wyższego? Dawno. Ja nie pamiętam takiej sytuacji - komentował Ociepa. 

Gość TOK FM podkreślał, że jest to "moment historyczny" i te wszystkie sugestie opozycji, że Gowin "trzyma się kurczowo swojego stanowiska okazały się wyjątkowo nietrafione". 

Jarosław Gowin tłumaczył, że zdecydował się na dymisję, ponieważ jego propozycje dotyczące zmiany terminu wyborów prezydenckich nie spotkały się z aprobatą klasy politycznej. Szef Porozumienia przedstawił w ostatnim czasie politykom szereg rozwiązań - od przełożenia wyborów o rok aż po zmianę konstytucji i wydłużenie kadencji prezydenta do 7 lat.

Posłuchaj całej rozmowy z Marcinem Ociepą - znajdziesz ją w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM