Marcin Ociepa w TOK FM: Porozumienie jest silne jak nigdy dotąd

- W tym amoku politycznym, w którym się znaleźliśmy, tylko Porozumienie wychodzi z konstruktywnymi propozycjami - powiedział w TOK FM polityk tej partii Marcin Ociepa. Przekonywał, że ugrupowanie jest tak silne, jak jeszcze nidgy dotąd.
Zobacz wideo

Jarosław Gowin poinformował w poniedziałek, że odchodzi z rządu i rezygnuje z funkcji ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Zarekomendował także, by w randze wicepremiera zastąpiła go minister Jadwiga Emilewicz. Gowin podkreślał jednak, że Porozumienie nadal pozostanie częścią Zjednoczonej Prawicy i PiS może cały czas liczyć na wsparcie jego partii.

W Wywiadzie Politycznym w TOK FM poseł Porozumienia i wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa - mówił, że decyzja Jarosława Gowina jest dowodem na to, że jego partia jest "silna jak nigdy". - W tym amoku politycznym, w którym się znaleźliśmy, tylko Porozumienie wychodzi z konstruktywnymi propozycjami - stwierdził gość Karoliny Lewickiej.

"Moment historyczny"

- Kiedy ostatni raz mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdzie polityk - w imię swoich przekonań - był gotowy zrezygnować z tak ważnego stanowiska, jak wiceprezes Rady Ministrów i minister nauki i szkolnictwa wyższego? Dawno. Ja nie pamiętam takiej sytuacji - komentował Ociepa. 

Gość TOK FM podkreślał, że jest to "moment historyczny" i te wszystkie sugestie opozycji, że Gowin "trzyma się kurczowo swojego stanowiska okazały się wyjątkowo nietrafione". 

Jarosław Gowin tłumaczył, że zdecydował się na dymisję, ponieważ jego propozycje dotyczące zmiany terminu wyborów prezydenckich nie spotkały się z aprobatą klasy politycznej. Szef Porozumienia przedstawił w ostatnim czasie politykom szereg rozwiązań - od przełożenia wyborów o rok aż po zmianę konstytucji i wydłużenie kadencji prezydenta do 7 lat.

Posłuchaj całej rozmowy z Marcinem Ociepą - znajdziesz ją w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Marcin Ociepa w TOK FM: Porozumienie jest silne jak nigdy dotąd
Zaloguj się
 • tadeuszkatolik

  Oceniono 5 razy 1

  i co to daje ta dymisja Panie Wojciechu Murzek i tak popieracie swojego wodza

 • stef0909

  Oceniono 5 razy 1

  Ocipiałeś Ociepa to glizda .....zwykłe NIC

 • getz54

  0

  Towarzysz Ociepa ocipiał z emocji. Skąd u tego młodego człowieka taka znajomośc komunistycznych zachowań ?
  Właśnie przed chwilą zdradził komisarza ludowego na odcinku szkolnictwa wyzszego, szefa partii, przeliczył w kiblu czy jest 30 srebrników, i wyszedł na konferencję prasową. Ogłosił dumnie, ze tylko Porozumienie, partia jego szefa, ma konstruktywne rozwiązania, ale właśnie zagłosował przeciwko nim, tak jak tego chciał kat jego szefa, Kaczyński. Ugrupowanie jego szefa właśnie się rozpadło z hukiem, odeszły od niego wszystkie funkcyjne osoby włącznie z panem Ociepą. Wazniejsze dla nich były gabinety z sekretarką, telefonem na biurku, i samochód z kierowcą, niz ,,konstruktywne propozycje,, ich szefa. Ale to nie przeszkodziło mu powiedziec, ze ich ugrupowanie jest silne jak nigdy dotąd, widac to po niemal płaczącej minie Gowina. Strach pomyślec jakie silne było Porozumienie w momencie wchodzenia do koalicji z bolszewikami, niemal jak Samoobrona Leppera z kosami na sztorc.

 • eski57

  0

  ..Jarosław Kaczyński Nie jest wojskowym , Nie ma za sobą armii , Nie przystawia też pistoletu premierowi i ministrom , p. Gowin stał się Nikim , a To jego Porozumienie To pospolici akolici .. , Oceniajcie i osądzajcie też jego Akolitów , którym chyba Tylko Na Apanażach zależy ! ? - Dzięki Takim ignorantom z Porozumienia i podobnym jemu - Kaczyński Funkcjonuje i ma radoche na starość , jak się młodzi wyżarci mężczyźni płaszczą …

 • king1932

  Oceniono 6 razy 0

  Gowin zrezygnował ze strachu przed odpowiedzialnością. Nie dopisujcie do tego sumienia, moralności itd. Ten typ nie ma sumienia i dla koryta zrobi wszystko z kimkolwiek. Jak się pali ucieka pierwszy jak towarzysz balbina.

 • mgrstepien

  Oceniono 4 razy 0

  Gowin poza koalicją jest nikim. Zaczął srac w gniazdo i musiał za to zapłacić. Tyle.
  Na swoje szczęście nie jest taki głupi żeby słuchać różnych Siemoniaków i ich mrzonek o "premierostwie" na spółkę z Gomułką Mniejszym i nie wiem kim jeszcze - Kukizem?? :-))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX