Bortniczuk: składam rezygnację z funkcji wiceministra funduszy i polityki regionalnej

Kamil Bortniczuk z Porozumienia poinformował we wtorek, że składa rezygnację z funkcji wiceministra funduszy i polityki regionalne. Jak dodał przez najbliższe 30 dni wraz z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem skupią się zbudowaniu ponadpartyjnego poparcia dla projektu zmian w konstytucji.
Zobacz wideo

Bortniczuk wziął udział we wspólnej konferencji prasowej z Jarosławem Gowinem, który w poniedziałek złożył dymisję z funkcji wicepremiera i ministra nauki. Poinformował, że decyzja ta jest podyktowana brakiem poparcia przez koalicjantów ze Zjednoczonej Prawicy dla propozycji poprawki Porozumienia dotyczącej zmian w Kodeksie wyborczym i przesunięcia terminu wyborów prezydenckich.

Bortniczuk podkreślił, że obecnie jest kwestia tego czy 10 maja Polacy będą zmuszeni pójść do wyborów prezydenckich, czy będzie ten termin przełożony w zgodzie z prawem i wolą Sejmu. - Jedynym narzędziem, które na dzisiaj mają posłowie jest zmiana konstytucji. Wszystkie inne narzędzia związane z wprowadzeniem któregokolwiek ze stanów nadzwyczajnych są w rękach Rady Ministrów. To był jeden z powodów, główny powód dymisji pana prezesa Jarosława Gowina z zajmowanej funkcji - powiedział poseł.

Dodał, że Gowin jako wicepremier nie mógł być do końca wiarygodny w prowadzeniu rozmów politycznych z posłami, "skoro Rada Ministrów miała alternatywne rozwiązania".

- Ja dzisiaj chciałem poinformować o tym, że również składam rezygnację ze swojej ministerialnej funkcji w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej, po to aby być podobnie wiarygodnym jak pan premier w rozmowach, do których mnie upoważnił - poinformował polityk Porozumienia.

Gowin poinformował, że rozpoczyna konsultacje ws. "zbudowania ponadpartyjnego, ponad podziałami rząd-opozycja poparcia dla projektu konstytucyjnego", który został złożony w poniedziałek w Sejmie i przewiduje przesunięcie wyborów prezydenckich o dwa lata. Dodał, że do rozmów z przedstawicielami opozycji upoważnił właśnie Bortniczuka. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Bortniczuk: składam rezygnację z funkcji wiceministra funduszy i polityki regionalnej
Zaloguj się
 • stef0909

  Oceniono 6 razy 2

  Taka piękna katastrofa.....omnibus na podobieństwo paJackowskiego....

 • konstancjap

  Oceniono 1 raz 1

  słyszałam dziś wypowiedź p. Bortniczuka w któreś ze stacji.
  Z wielkim ubolewaniem stwierdził, że głosował na tak wbrew swojemu sumieniu (SUMIENIU?), by zachować jedność koalicji, zapobiec rozpadowi rządu itp wymówki.
  Jedność koalicji, swoje miejsce w niej, profity i inne imponderabilia związane z posłowaniem p. Bortniczuk przeciwstawił własnemu sumieniu, sprzeniewierzeniu się zasadom, moralności i etyce.
  Panie pośle Bortniczuk!
  niech pan nie mówi o sumieniu!
  Pan go nie posiadał, nie posiada: jeśli czuł pan cokolwiek na kształt sumienia, to chyba była to niestrawność lub zgaga.
  Ktoś, kto świadomie przystępuje do takiej koalicji, przez lata całe zgadza sie na pogwałcanie praw obywatelskich społeczeństwa, łamanie Konstytucji, niszczenie demokracji nie może mówić o posiadaniu sumienia, a nawet jego śladów.
  Niech Pan nie obraża naszej inteligencji...umiemy liczyć.
  Musimy liczyć na siebie.
  Wybory? jakie wybory
  Społeczeństwo od kilku tygodni staje codziennie przed wyborem, zgoła innym, niz Panu się wydaje.
  Stoimy przed widmem utraty zdrowia, pracy, dochodu, dorobku życia.
  A w tym zamieszaniu, chaosie i ograniczeniach naszej wolności pan mówi o zupełnie obcych nam rozterkach.

 • rzydeta

  Oceniono 3 razy 1

  "do rozmów z przedstawicielami opozycji upoważnił właśnie Bortniczuka"

  Jeśli ktokolwiek z opozycji dopuści go bliżej niż na odległość kija, to powinien sam się jebnąć tym kijem w łeb. Z bandytami i ich pachołkami się nie rozmawia, tylko napiehdala ile wlezie.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy -2

  Nie, nie, czerska nie bedziemy wam pokrywac strat na przychodach z popcornu. Moze wezcie kredyt albo zmiencie zawod jak zgodnie z prawem niewidzialnej reki rynku radzil wasz kandydat na prezydenta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX