Jadwiga Emilewicz powołana na stanowisko wicepremiera

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera powołał w czwartek minister rozwoju Jadwigę Emilewicz na funkcję wicepremiera.
Zobacz wideo

W poniedziałek szef Porozumienia Jarosław Gowin, wicepremier i minister szkolnictwa wyższego, oświadczył, że podaje się do dymisji z obu pełnionych funkcji. Zaznaczył, że jego ugrupowanie, Porozumienie, pozostaje częścią Zjednoczonej Prawicy. Na funkcję wicepremiera rekomendował minister rozwoju Jadwigę Emilewicz.

W czwartek (9 kwietnia) przed południem prezydent Andrzej Duda powołał Jadwigę Emilewicz na stanowisko wicepremiera. Uroczystość miała raczej skromny charakter. 

Jadwiga Emilewicz w latach 2015-2018 pełniła funkcję podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. W roku 2018 została ministrem przedsiębiorczości i technologii, a rok później objęła stery ministerstwa rozwoju. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Jadwiga Emilewicz powołana na stanowisko wicepremiera
Zaloguj się
 • stef0909

  Oceniono 3 razy 3

  Kościelny oszołom w sukience!!! klamczucha

 • getz54

  Oceniono 2 razy 2

  Pani Pelagia z kabaretu Zenona Laskowika została wicepremierem u Kaczyńskiego tak jak Nikodem Dyzma, przez zwykły przypadek, podobnie jak Andrzej Lepper. Tylko ze Lepper o rolnictwie miał jakieś pojęcie, a pani Pelagia nawet nie wie ani o jaki, ani czyj rozwój chodzi. Zdarza się. Ale bolszewicy wierzą, ze w tym kraju nawet kucharka moze zostac ministrem jak mówił bolszewicki klasyk. Decyzje podejmuje i polecenia wydaje i tak inna osoba.

 • elloko9090

  Oceniono 1 raz 1

  Oczywiscie nowego ministra nauki nie ma bo kogo to obchodzi To pokazuje jak gleboko w powazaniu mial swoje obowiazki Gowin.

 • rzydeta

  0

  A tak swoją drogą, czy wszystkie PiS-dzielskie babsztyle muszą mieć takie obleśne ryje? Są jakoś specjalnie dobierane pod tym kątem? Mówi się, że Polski to najładniejsze kobiety na świecie. Albo więc coś z tym powiedzeniem jest nie tak, albo co bardziej prawdopodobne - ich rzekomo polskie rodowody zostały sporządzone przez kremlowskich mocodawców bandy z Nowogrodzkiej.

 • rzydeta

  0

  O, tym razem w biały dzień, nie nad ranem jak dublerów TK? I są zdjęcia, w odróżnieniu od haniebnego aktu wręczenia nominacji dla tow. Piotrowicza i tego wszystkożernego babsztyla, którego nazwisko nie chce mi przejść przez klawiaturę?

 • marudna.maruda

  0

  Koronaprezydent wręczył nominację, wszyscy klaszczą. A może by zajrzał do jakiego dps-u

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX